Kuchciński nie mieszka w sejmowym hotelu. Zajmuje apartament w budynku opłacanym przez Kancelarię Sejmu

Marek Kuchciński w przeciwieństwie do swoich poprzedników nie korzysta z mieszkania w sejmowym hotelu. Jak ustalił portal wp.pl, marszałek zajmuje czteropokojowy apartament w prezydenckim budynku niedaleko Belwederu. Koszt wynajmu ma być pokrywany ze środków Kancelarii Sejmu.
Zobacz wideo

Marek Kuchciński mieszka w prezydenckiej nieruchomości nieopodal Belwederu. Uwagę na temat miejsca zamieszkania marszałka Sejmu zwrócił były minister rolnictwa Marek Sawicki na antenie radia TOK FM.

>>"Rzeczpospolita": Prokuratura zajmie się sprawą lotów Marka Kuchcińskiego<<

Marek Kuchciński nie mieszka w sejmowym hotelu

Marszałek Marek Kuchciński od ponad dwóch lat zajmuje jedno z mieszkań w nieruchomości na ulicy Bacciarellego - donosi Wirtualna Polska. Budynek położony jest niedaleko Belwederu, należy do Kancelarii Prezydenta i ma powierzchnię 300 mkw, podzielony jest na sześć mieszkań. Jak z kolei donosi "Fakt", apartament zajmowany przez Kuchcińskiego ma powierzchnię około 100 mkw. Zgodnie z informacjami od Centrum Informacyjnego Sejmu, miesięczny koszt wynajmu to 4145 zł, a pokrywany jest z budżetu Kancelarii Sejmu. Jak informuje WP, w tym samym budynku mieszkają także szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski i szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

W takich warunkach mieszka marszałek Sejmu razem ze swoim synem. Jako pierwszy zwrócił na to uwagę były minister rolnictwa, Marek Sawicki w trakcie Poranka radia TOK FM. W trakcie rozmowy z Dominiką Wielowieyską powiedział:

Jeżeli dzisiaj dyskutujemy o demoralizacji marszałka Kuchcińskiego, to może warto by było zapytać, gdzie mieszka pracujący syn marszałka. Czy w mieszkaniu sejmowym, które marszałek Kuchciński ma ze środków sejmowych, nie zamieszkuje cała jego rodzina. Zapytajcie państwo, czy przypadkiem w mieszkaniu służbowym Kuchcińskiego nie mieszka cała jego rodzina. Jeśli osoba pracująca, korzysta z mieszkania, które należy do posła, to jest kolejne nadużycie władzy.

Na to odpowiedział sam Marek Kuchciński na Twitterze:

Mój syn uczy się w Warszawie, w tym roku zdał maturę, nie pracuje i jak każdy nastolatek ma prawo mieszkać z ojcem. Atakowanie członków rodziny oponentów politycznych uważam za niestosowne.

Centrum Informacyjne Sejmu w rozmowie z WP podkreśliło, że marszałek zajmuje lokal zgodnie z prawem - "Informujemy, że art. 5b ust. 2 ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe uprawnia cztery osoby w państwie: prezydenta, marszałków obu izb parlamentu oraz premiera do korzystania z lokali służących do celów zarówno mieszkaniowych, jak i reprezentacyjnych - niezależnie od faktu, czy osoby te korzystają także z innych lokali. Marszałek Sejmu korzysta w tym zakresie z uprawnień ustawowych". 

Marek Sawicki z kolei w rozmowie z WP dopytywał: "Czy przypadkiem nie jest tak, że marszałek Kuchciński zajmuje zarówno sejmowy apartament i mieszkanie w prezydenckiej willi?".

Więcej o: