Kaczyński po nocnej naradzie PiS wygłosi oświadczenie. Temat oficjalnie nieznany

W środę wieczorem kierownictwo PiS spotkało się na nocnych obradach. Według nieoficjalnych informacji tematem miały być loty rządowymi samolotami marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że o 12.30 w czwartek wygłosi oświadczenie.

Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, w czwartek o 12.30 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie wygłosi oświadczenie. Oficjalnie jego temat jest nieznany, jednak wiele wskazuje na to, że tematem będą loty rządowymi samolotami Marka Kuchcińskiego.

Dwie narady PiS w środę

Ta kwestia miała być również omawiana podczas nocnej narady członków kierownictwa PiS, która rozpoczęła się w środę około 20.00. Wzięli w niej udział najważniejsi politycy PiS: Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak, Stanisław Karczewski, Beata Szydło czy Ryszard Terlecki. "Fakt" donosił, że wśród uczestników był również Marek Kuchciński.

Była to druga z narad partii tego samego dnia. Pierwsza, która odbyła się po południu, dotyczyła nadchodzących wyborów parlamentarnych - poinformowała po wszystkim rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Kuchciński latał rządowymi samolotami

W środę dziennikarze TVN24 ujawnili listę osób, z której wynika, że wśród pasażerów rządowych lotów o statusie HEAD latających z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim byli: Zbigniew Ziobro, Stanisław Piotrowicz i jego żona Maria, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Zdzisław Krasnodębski z małżonką oraz Karol Karski i szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Marek Kuchciński w poniedziałek przeprosił wszystkich, "którzy poczuli się urażeni" doniesieniami o jego lotach, jednak zaznaczył, że działał zgodnie z prawem.

Zobacz wideo

Przyznał również, że zdarzyło się, że samolotem leciała również jego żona - lot nie miał statusu HEAD i miał nie być specjalnie zamówiony. Marszałek Sejmu postanowił w związku z tym wpłacić kwotę pokrywającą pełen koszt lotu, a wyliczoną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, tj. 28 tysięcy złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Jak jednak ujawnił TVN 24, dzień przed jego wykonaniem zostało złożone zamówienie na lot dla Doroty Kuchcińskiej

W ramach zadośćuczynienia Marek Kuchciński w ubiegłym tygodniu przekazał również 15 tysięcy złotych rekompensaty na cele charytatywne - Caritas i fundację "Budzik" Ewy Błaszczyk.

Więcej o:
Komentarze (357)
Kaczyński po nocnej naradzie PiS wygłosi oświadczenie. Temat oficjalnie nieznany
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 73 razy 71

  Przedstawi nowy program tanich lotów oferowanych przez Caritas Airlines.
  Linię W-wa Rzeszów obsługiwać będą szerokokadłubowce. Będzie można latać z laską.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 62 razy 56

  Niech spieprza na drzewo. To ON JAROSŁAW KACZYŃSKI jest winny podzieleniu Polski i Polaków, czego nie dokonał żaden okupant i to ON Jarosław Kaczyński odpowiada za wszystkie zło, które czyni jego szajka. To ON Jarosław Kaczyński powinien odejść na zawsze z polityki i zając się tylko kotem.

 • sil.m

  Oceniono 51 razy 49

  Kota ogonem odwróci-powie , że to wina Tuska i nie wspomni o nieudolnych trzech latach rządów w 2005-07r oraz możliwościach zmian w prawie.
  Suweren otrzyma kompedium wskazówek od KC PIS.

 • chi-neng

  Oceniono 37 razy 35

  Uwaza, ze jest TAK WIELKI, ze jego przemowienie zatrze wszelkie przestepstwa, jakim on sami i jego przydupasy sie paraja od czasow PC do dzisiaj?

  Czyzby liczyl na te ostateczne 3%, ktore mu brakuje w sondazach by uzyskac juz wreszcie te 100% za 500+ zamroczonego uwielbienia nepotyzmu, korupcji, lajdactwa, zlodziejstwa, zaklamania, cofania sie do epoki kamienia lupanego, zacofania, szerzenia zabobonow, ciemnoty, egzorcyzmow, przejmowania najwyzszej wladzy przez sekty wszelkiej masci!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 32 razy 30

  A co to ma za znaczenie co powie Prezes? Że wywali Kuchcińskiego i wstawi Sobecką czy Łupieżowego? Czy przez to Polska stanie się państwem prawa? Dalej będzie to uwłaszczenie się Kaczyńskiego na polskim państwie.

 • rozmaryn.pl

  Oceniono 32 razy 30

  Mój typ: Kaczyński oświadczy, że "całe zło" wzięło sie od Tuska i Borusewicza a Kuchciński co nieco pogłebił te praktyki. Zatem Prokuratura ma się zając Po pierwsze lotami Tuska, po drugie Borusewicza, KopACZ, kolejnych po-wców a na 50 miejscu Kuchcińskim... Zupełnie jak Jaruzelski wyaresztował Solidarnośc a dla picu tkże internował Gierka i piaru innych towarzyszy. Podktreśli, że "My" teraz to wyplenimy, i wreszcie naparawimy procedury.... i takie ble ble ble a poza tym za nami przemawia 500+ itp. Elektorat PiS-u musi to odfebrać jako niezachwianą postawę moralna prezesa, i słupki poparcia jeszcze wzrosną (ale na pewno nie opadną)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX