Kaczyński po nocnej naradzie PiS wygłosi oświadczenie. Temat oficjalnie nieznany

W środę wieczorem kierownictwo PiS spotkało się na nocnych obradach. Według nieoficjalnych informacji tematem miały być loty rządowymi samolotami marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że o 12.30 w czwartek wygłosi oświadczenie.

Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, w czwartek o 12.30 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie wygłosi oświadczenie. Oficjalnie jego temat jest nieznany, jednak wiele wskazuje na to, że tematem będą loty rządowymi samolotami Marka Kuchcińskiego.

Dwie narady PiS w środę

Ta kwestia miała być również omawiana podczas nocnej narady członków kierownictwa PiS, która rozpoczęła się w środę około 20.00. Wzięli w niej udział najważniejsi politycy PiS: Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak, Stanisław Karczewski, Beata Szydło czy Ryszard Terlecki. "Fakt" donosił, że wśród uczestników był również Marek Kuchciński.

Była to druga z narad partii tego samego dnia. Pierwsza, która odbyła się po południu, dotyczyła nadchodzących wyborów parlamentarnych - poinformowała po wszystkim rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Kuchciński latał rządowymi samolotami

W środę dziennikarze TVN24 ujawnili listę osób, z której wynika, że wśród pasażerów rządowych lotów o statusie HEAD latających z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim byli: Zbigniew Ziobro, Stanisław Piotrowicz i jego żona Maria, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Zdzisław Krasnodębski z małżonką oraz Karol Karski i szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Marek Kuchciński w poniedziałek przeprosił wszystkich, "którzy poczuli się urażeni" doniesieniami o jego lotach, jednak zaznaczył, że działał zgodnie z prawem.

Zobacz wideo

Przyznał również, że zdarzyło się, że samolotem leciała również jego żona - lot nie miał statusu HEAD i miał nie być specjalnie zamówiony. Marszałek Sejmu postanowił w związku z tym wpłacić kwotę pokrywającą pełen koszt lotu, a wyliczoną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, tj. 28 tysięcy złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Jak jednak ujawnił TVN 24, dzień przed jego wykonaniem zostało złożone zamówienie na lot dla Doroty Kuchcińskiej

W ramach zadośćuczynienia Marek Kuchciński w ubiegłym tygodniu przekazał również 15 tysięcy złotych rekompensaty na cele charytatywne - Caritas i fundację "Budzik" Ewy Błaszczyk.

Więcej o: