Ryszard Czarnecki stara się bronić Marka Kuchcińskiego: "Być może nie jest to kłamstwo"

- Być może nie jest to kłamstwo, tylko po prostu brak dostatecznej informacji - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki, tłumacząc, dlaczego marszałek Marek Kuchciński minął się z prawdą w sprawie lotu zamówionego dla jego żony.
Zobacz wideo

W poniedziałek wyszła na jaw informacja, że jeden raz samolotem rządowym podróżował nie Marek Kuchciński, ale jego żona - Dorota. Marszałek Sejmu zapewniał jednak, że nie był to lot specjalnie dla niej zamówiony. Z dokumentów, do których dotarł portal tvn24.pl, wynika jednak, że szefowa gabinetu Marka Kuchcińskiego złożyła w lutym korektę zapotrzebowania na loty i zamówiła rejs, z którego miała skorzystać żona marszałka Sejmu. Pokazuje to, że Marek Kuchciński mija się z prawdą. 

Ryszard Czarnecki: Marek Kuchciński na pewno nie chciał wprowadzić opinii publicznej w błąd

O słowa marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zapytano w Sejmie europarlamentarzystę PiS Ryszarda Czarneckiego. Polityk bronił swojego kolegi z partii, mówiąc, że "być może nie skłamał".

- Zakładam, że mógł czegoś nie wiedzieć i powiedzieć w dobrej woli coś. Uważał, że stan faktyczny jest inny, a stan faktyczny był inny. Być może nie jest to kłamstwo, tylko po prostu brak dostatecznej informacji. Należałoby go zapytać. Świadomie na pewno nie chciał wprowadzać opinii publicznej w błąd - słowa Czarneckiego przytacza tvn24.pl.

Europoseł podkreślił drugi raz, że "być może niektóre wypowiedzi pana marszałka Kuchcińskiego wynikały z jego niewiedzy, na przykład co do instrukcji HEAD, a nie z intencjonalnej woli powiedzenia nieprawdy"

Ryszard Czarnecki: Przyczyną problemów z lotami są przepisy pozostawione przez poprzedni rząd

Ryszard Czarnecki powiedział również, że problem z lotami "urodził się z powodu nieczytelnych przepisów odziedziczonych po poprzednich rządach" i zaznaczył, że właśnie dlatego obóz rządzący wprowadza regulacje dotyczące przelotów najważniejszych osób w państwie i osób im towarzyszących".

Więcej o:
Komentarze (155)
Ryszard Czarnecki stara się bronić Marka Kuchcińskiego: "Być może nie jest to kłamstwo"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 50 razy 46

  Tak tak panie Czarnecki. Marszałek nie złamał prawa ale przeprosił. Nie popełnił nadużycia ale zapłacił. Nie kłamał ale byl źle poinformowany. Miło patrzeć jak pis się pogrąża.
  Wiocha poszła na salony i atrament wypiła.

 • siwywaldi

  Oceniono 43 razy 39

  Rychard? Ty tak od siebie, czy dupa ci się zaczyna marszczyć, bo TEŻ latałeś i może się wydać?

 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 35

  "– Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy – powiedział Jarosław Kaczyński."
  Antycypował?

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 31 razy 27

  teoria jest zayebista, nie jestem świadomy że kłamię, przepraszam, może faktycznie wtedy zmyślałem, ale suweren na bank to kupi

 • maciek76

  Oceniono 24 razy 24

  To jest kłamstwo, ale Kuchciński może uniknąć odpowiedzialności w przypadku gdy nie ogarnia tego intelektualnie. W takim razie na rentę albo do psychiatryka a nie na marszałka.

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 23

  Rycho , puknij się w łeb , tego nie da się obronić - to dopiero początek a sprawa jest rozwojowa .
  Berety opamiętajcie się , nie głosujcie na PATOLOGIĘ .

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 23 razy 21

  Tak, karwa... Nie wiedział z kim leci, dokąd i po co.
  To rzeczywiście "brak dostatecznej informacji".

 • optymistaa43

  Oceniono 22 razy 20

  I CzarneCKA,ta kuzwa polityczna wini za to Tuska.Jakie to normalne w PiS,jeszcze troche to uslyszymy ze Tusk odprowadzal i podsadzal KuchcinSKA. tfu PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX