Marek Suski: Miałem dość dramatyczny telefon od posła Kukiz'15. Prosił o negocjacje z PiS

- Miałem w nocy taki dość dramatyczny telefon od jednego z posłów Kukiz'15 - powiedział Marek Suski, mówiąc o przygotowaniach do wyborów parlamentarnych 2019. Polityk związany z ugrupowaniem Pawła Kukiza miał prosić, żeby PiS i Kukiz'15 usiadły do rozmów i żeby Jarosław Kaczyński odebrał telefon od lidera Kukiz'15.
Zobacz wideo

- Cokolwiek za późno. Oni mieli cztery lata, żeby myśleć o tym, że idą wybory i trzeba mieć jakiś program - powiedział Marek Suski w rozmowie dla Polskiego Radia 24.

Marek Suski: Prezes PiS Jarosław Kaczyński może dokonać zmian na listach

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów stwierdził, że „ilość przejść od Kukiz'15 do PiS była dramatyczna”.

- Stamtąd uciekła 1/3 klubu. Paweł Kukiz miał dosyć ciekawy pomysł, chciał budować siłę sprzeciwiającą się układom, która rozbije system. Tak naprawdę zniszczył on jednak swoje ugrupowanie - powiedział Marek Suski.

Zapytany o to, czy nie ma możliwości, żeby któryś z polityków Kukiz'15 wskoczył jeszcze na listę Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział, że listy zostały już stworzone, ale w jednostkowych przypadkach prezes PiS Jarosław Kaczyński może dokonać na nich pewnych zmian.

PiS jest gotowe do wyborów parlamentarnych 2019. Suski: W opozycji ciągle tłuką się o miejsca

Komentując opinię niektórych polityków opozycyjnych, którzy uważają, że wybory parlamentarne 2019 powinny odbyć się później niż 13 października (datę taką zaproponował prezydent Andrzej Duda, a jego projekt pozytywnie zaopiniowała Państwowa Komisja Wyborcza), Marek Suski podkreślił, że PiS jest przygotowane do wyborów.

- W przeciwieństwie do innych pracujemy i mimo wakacji mamy już gotowe listy. W partiach opozycyjnych zaś ciągle się tłuką o miejsca - powiedział polityk.

Więcej o: