PiS szykuje si do kampanii wyborczej. We wrzeniu nowy program i ofensywa. Paruch: "yjemy troch wakacjami"

Wybory parlamentarne 2019. Prawdopodobnie ju na pocztku wrzenia poznamy nowy program wyborczy PiS. Obserwatorzy sceny politycznej oceniaj, e konwencja programowa odbdzie si za miesic.
Zobacz wideo

PiS we wrześniu zacznie swoją kampanię wyborczą na dobre. Prawdopodobnie na początku miesiąca odbędzie się konwencja programowa, w trakcie której zostanie zaprezentowany całościowy program partii. Portal 300polityka.pl podaje, że mowa już o konkretnej dacie - 7 września.

Konwencja PiS na początku września 

Szef Centrum Analiz Strategicznych Waldemar Paruch powiedział, że możemy się spodziewać pełnego planu na następną kadencję: "Program całościowy, wzorowany na tym z 2014, zostanie zaprezentowany prawdopodobnie na początku września, czyli po zakończeniu sezonu urlopowego. Prosty powód – żeby przekaz programowy był jak najbardziej efektywny. Żyjemy teraz trochę wakacjami".

Eksperci oceniają, że przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi rzdowi najbardziej opłaca się przeprowadzić krótką i intensywną kampanię wyborczą. Dlatego też Andrzej Duda ogłosił, że powinny odbyć się w pierwszym możliwym terminie. Państwowej Komisji Wyborczej zaproponował termin 13 października.