Grzegorz Schetyna może stracić pozycję lidera partii. W PO jest polityk, który chce go zastąpić

Politycy Platformy Obywatelskiej zaczynają myśleć o zmianie lidera - przekonuje "Wprost". Wielu z nich nie jest zadowolonych z list kandydatów do parlamentu, które zaproponował Grzegorz Schetyna, wielu nie wierzy także w możliwość zwycięstwa w jesiennych wyborach. W największej partii opozycyjnej w Polsce zaczyna wrzeć, a stołek lidera PO chce przejąć Bogdan Zdrojewski.

O tym, że w Platformie Obywatelskiej atmosfera jest napięta, informuje "Wprost". Z doniesień tygodnika wynika, że zaproponowany przez Grzegorza Schetynę kształt list Koalicji Obywatelskiej na najbliższe wybory parlamentarne wstrząsnął politykami PO, przez co zaczęli oni intensywnie myśleć o zmianie lidera. Kadencja Grzegorza Schetyny w roli szefa Platformy Obywatelskiej kończy się w styczniu 2020 roku, ale przymiarki do wyborów wewnątrzpartyjnych już się rozpoczęły.

- Wszyscy się spodziewają, że najbliższe wybory opozycja przegra. A wtedy w PO może dojść do zmiany warty - w rozmowie z "Wprost" powiedział anonimowy polityk Platformy Obywatelskiej.

Bogdan Zdrojewski chce być liderem PO. Grzegorz Schetyna może zablokować mu start w wyborach parlamentarnych

Chętnym do objęcia schedy po Grzegorzu Schetynie jest Bogdan Zdrojewski, były europoseł i minister kultury w rządzie Donalda Tuska. Według informacji "Wprost" ma on także największe poparcie wśród partyjnych kolegów. Problem jednak w tym, że nie wiadomo, czy wystartuje on jesienią z list KO. Zdrojewski jest skonfliktowany ze Schetyną i niejednokrotnie krytykował kierownictwo Platformy Obywatelskiej. Lider PO może mu zablokować start do Senatu z list Koalicji Obywatelskiej, a wtedy Zdrojewski znajdzie się poza życiem wewnętrznym partii. To może mu uniemożliwić walkę o pozycję lidera.

- Schetyna ma świadomość jakim zagrożeniem jest dla niego Bogdan. I jaką rolę odegrał sześć lat temu podczas odbierania mu władzy na Dolnym Śląsku przez Jacka Protasiewicza - powiedział "Wprost" anonimowy rozmówca. 

Tygodnik donosi, że o zmianie lidera Platformy Obywatelskiej rozmawiają politycy PO ze wszystkich regionów. Ma temu dowodzić m.in. niespodziewane opuszczenie sztabu wyborczego PO przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Popularna polityk samorządowa miała to zrobić w porozumieniu z członkami Platformy Obywatelskiej, którzy chcą zmiany lidera, w tym z Bogdanem Zdrojewskim.

Więcej o:
Komentarze (270)
Grzegorz Schetyna może stracić pozycję lidera partii. W PO jest polityk, który chce go zastąpić
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 63 razy 37

  Był taki ogarnięty poseł Borys Budka ( jeśli nie przekręciłem nazwiska) miał gadane i do tego niegłupi, nadawał by się. Schetyny mam dość, kompletnie nie ogrania przywództwa dużej partii. PIszę to od samego początku.

 • chi-neng

  Oceniono 64 razy 28

  CZAS NAJWYZSZY BY SAM PAN ODSZEDL, PANIE SCHENTA!
  DLA DOBRA CALEGO KRAJU!
  JEZELI OPOZYCJA PRZEGRA WYBORY, TO DZIEKI PANU!

  KIEDY WRESZCIE DO PANA DOTRZE, ZE JEST PAN OBCIAZENIEM DLA CALEJ OPOZYCJI?!
  KIEDY WRESZCIE POSTAWI PAN DOBRO KRAJU PRZED INTERESEM OSOBISTYM?!
  NIE MA CZASU NA WASZA PRZEKLETA 'WALKA O KORYTO', BO TU CHODZI O CALY KRAJ, DO JASNEJ CHOLERY!!!

 • hansolo88

  Oceniono 29 razy 23

  Budka, Brejza.....ostatnie nadzieje na obalenie pisu chyba..... Sam Brejza natruł pisowi więcej krwi, niż cały skumulowany PR tej tzw. opozycji.

 • isia27

  Oceniono 23 razy 17

  sorry, a kto to jest Bogdan Zdrojewski? najbardziej rozpoznawalnym i cenionym politykiem PO jest Borys Budka - prawnik, zawsze mądre i trafne wypowiedzi, prawie codziennie cytują go w Faktach, ludzie przytakują i lubią go, nie to starzy do żłoba nie dopuszczą no i mają te swoje rankingi... nie wygracie w ten sposób Panowie niestety :(

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 29 razy 15

  Bogdan Zdrojewski też nie nadaje się na lidera Partii,za grzeczny i nie ma charyzmy. Ja widzę tylko młodego posła Brejzę. Ponadto "Wprost" niech nie snuje domysłów i nie plotkuje.

 • pawelekok

  Oceniono 16 razy 14

  Jest mnóstwo lokalnych działaczy PO, którzy mogliby robić za bohaterów. Niestety, Schetyna i spółka ukrywali ich bo mogliby zaszkodzić starym misiom z tradycyjnych list. Właśnie przez to PO przegra najbliższe wybory. Bo Schetyna nie miał się czym pochwalić i jego misie.

 • czarna_zoska

  Oceniono 13 razy 13

  Pomysl na zmianę lidera jak najbardziej, ale pan Zdrojewski???? Tam tyle młodych i zdolnych.

 • pawelekok

  Oceniono 21 razy 13

  A propos. Nienawidzę PiS. Niczego bardziej nie pragnę niż jego klęski. Ale nie jestem ślepy i widzę, że PO i KO robią wszystko by przegrać najbliższe wybory. Co traktuję jako osobistą klęskę bo skończy się to wieloletnią pisowską dyktaturą. Oraz wyrzuceniem Polski z UE i NATO za to wrócimy w objęcia Rosji. Będzie teżsystematyczna obniżka polskiego majątku, nie tylko narodowego ale i osobistego, czego suweren przez kilka lat nie będzie chciał zauważać, za to będzie słuchał TVPiS, że mu rośnie, kiedy będzie mu opadać. A potem, to już nie będzie miał nic do powiedzenia.

 • ksks3

  Oceniono 19 razy 13

  Zdrojewski to zgrana karta, ale Schetyna to murowana klęska polityczna !
  Jeszcze dziś, gdyby na miejscu Schetyny znalazł się jakiś nowy kandydat szanse PO wzrosłyby niepomiernie. Niestety platformersom brakuje polotu a przede wszystkim odwagi na wymianę Schetyny, dlatego wybory niestety przegrają !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX