"Rz": PiS wystawi w Warszawie do Senatu naukowców i samorządowców. Pomysł na pokonanie PO

Politolog i warszawski radny Błażej Poboży, a także członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej i szef klubu PiS w stołecznej radzie Cezary Jurkiewicz mają być kandydatami Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu - podaje "Rzeczpospolita".

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Senatu w Warszawie zamierza postawić na samorządowców i naukowców - podaje "Rzeczpospolita".

Według dziennika, z Warszawy z ramienia PiS kandydować będą: politolog, a także radny PiS dr Błażej Poboży, radny i członek zarządu PFN Cezary Jurkiewicz, a także dwaj uznani profesorowie medycyny ("Rzeczpospolita" nie podaje ich nazwisk).

Wybory parlamentarne 2019. Kto do Senatu?

Obecnymi senatorami z Warszawy są politycy PO Marek Rocki, Barbara Borys-Damięcka i Aleksander Pociej, a także niezrzeszony Marek Borowski.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jakich kandydatów wystawią partie opozycyjne. Obecnie toczą się rozmowy dotyczące tego, by opozycja w każdym z okręgów wystawiała do Senatu wspólnego kandydata, co znacznie zwiększyłoby szanse na mandat.

W tej kadencji w Senacie zasiada 61 przedstawicieli PiS, 34 Platformy Obywatelskiej, jeden PSL-u i czterech niezależnych.

Więcej o:
Komentarze (146)
"Rz": PiS wystawi w Warszawie do Senatu naukowców i samorządowców. Pomysł na pokonanie PO
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 33 razy 33

  Naukowców chce Kaczyński wystawić w Warszawie? Zybertowicza i Żaryna? I dr Ogórek?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 38 razy 30

  Naukowcy, dla których program wyborczy i polityczny pisiorstwa jest bliski sercu powinni wstydzić się, niby inteligentni, wykształceni ludzie, ale życiowo głupi. A może w nauce nic nie znaczą i chcą zaistnieć przynajmniej w polityce, to również możliwe.

 • arreis65

  Oceniono 27 razy 23

  członek zarządu PFN Cezary Jurkiewicz - to ta złodziejska fundacja co zorganizowała piękną katastrofę czyli rejs pod tytułem "I love Poland" oraz niezgodnie ze statutem wydawała pieniądze na kampanie wyborczą piss ?????

 • dlugi48

  Oceniono 28 razy 22

  Naukowcy z PiS, dobre sobie. Sama ich przynależność świadczy o tym co mają w głowie.

 • ochujek

  Oceniono 25 razy 21

  Zwłaszcza PiS owskie profesory słynne są ze swoich teorii. Ciemny lud kupuje ich bzdury.

 • niebozaoknem

  Oceniono 17 razy 17

  "Pis wystawi naukowców", czytam, mdleję z wrażenia. A tu pan Poboży z panem Jurkiewiczem.

 • tygrys102

  Oceniono 18 razy 16

  wszystkim startującym w wyborach z list pis - na czółku wymalować duże literki...pis !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX