Kukiz o rozmowach "z naczelnikiem na Nowogrodzkiej": Chce "upisić" państwo na wzór bolszewicki

Paweł Kukiz podzielił się na Facebooku swoimi wrażeniami po rozmowach z potencjalnymi partnerami politycznymi. Nie przebiera w słowach. Według niego Jarosław Kaczyński chce scentralizować państwo do tego stopnia, że PiS przejmie kontrolę nad samorządami. Z kolei w rozmowach z Konfederacją Kukiz przestał uczestniczyć w trosce o zdrowie psychiczne.
Zobacz wideo

Wciąż nie wiadomo, gdzie w politycznej układance na wybory parlamentarne odnajdzie się ruch Kukiz'15. W sobotę były członek ugrupowania Marek Jakubiak napisał na Twitterze: Kukiz idzie z PSL. Zapytany o to poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15 odpowiedział w Polsat News, że rozmowy z ludowcami zmierzają do końca. 

Więcej szczegółów na temat kulisów politycznych negocjacji zdradził właśnie na Facebooku Paweł Kukiz. Lider ugrupowania przyznaje, że w swoich planach najbardziej skupił się na PiS, PSL, Bezpartyjnych Samorządowcach i Konfederacji. "Pierwsze rozmowy odbyły się w gabinecie Naczelnika na Nowogrodzkiej. Uznałem, że skoro PiS ma największe szanse na wygranie wyborów, to równocześnie jest największym gwarantem wprowadzenia mieszanej ordynacji, bo nie trzeba do tego większości konstytucyjnej. Niestety, Naczelnik nie jest tym zainteresowany" - opisuje Paweł Kukiz.

Kukiz o Kaczyńskim: Chce "upisić" państwo

W kolejnej części tekstu padają mocne zarzuty pod adresem Jarosława Kaczyńskiego

Chce upartyjnić (czytaj "upisić”) Państwo na wzór bolszewicki. I - przysięgam - nie piszę tego złośliwie. Prezes tak centralizuje Państwo, że wkrótce samorządy zostaną poddane kontroli "jedynie słusznej partii” a prezydenci, burmistrzowie i wójtowie podlegać będą wojewodom mianowanym bezpośrednio przez Zakon PiS.

- czytamy we wpisie. 

"Otoczyć Konfederację kordonem sanitarnym"

Dalej Kukiz informuje, że Bezpartyjni Samorządowcy zdecydowali na samodzielny start. Polityk kąśliwie skomentował natomiast spotkania z członkami Konfederacji. "(...) rozmowy z Panami Mentzenem, Kuleszą, Kułakowskim, Braunem i Panią Godek odbywały się w takim 'klimacie' i tonie, że w trosce o uratowanie resztek zdrowia psychicznego przestałem w nich uczestniczyć i oddelegowałem do ich prowadzenia posłów" - napisał Kukiz. 

O współpracy Kukiz'15 z Konfederacją wypowiedział się Piotr Apel (K'15) w TOK FM. Nie szczędził przy tym "konfederatom" ostrych słów. - Myślę, że nie pójdziemy razem z Konfederacją. Ja na pewno nie pójdę razem z Konfederacją, na to nie ma najmniejszych szans. Nie będę na jednej liście z Kają Godek i Korwin-Mikkem. Ci ludzie powinni być otoczeni kordonem sanitarnym i izolowani z życia społecznego - stwierdził.

Rozmowy między Kukizem a ludowcami mają potrwać do końca tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek zostanie ogłoszona decyzja.

Więcej o:
Komentarze (384)
Kukiz o rozmowach "z naczelnikiem na Nowogrodzkiej": Chce "upisić" państwo na wzór bolszewicki
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 210 razy 196

  Słońce przygasło, jaskółki stanęły w locie. Kukiz odkrył, że ma do czynienia z bolszewikami.
  Trochę późno.

 • wmr2000

  Oceniono 159 razy 141

  Zauważył to po 4-ch latach? Wcześniej wódka nie pozwalała trzeźwo na to spojrzeć?

 • pysio62

  Oceniono 98 razy 86

  Kukuz ro jest rezerwa kadrowa Kaczynskiego i PIS-u w Sejmie, a Kukiz w duzym stopniu pzryczynil sie do tego, ze taki osobnik jak Duda zostal prezydentem Polski. W tej chwili Kukiz w praktyce nikomu juz nie jest potrzebny, moze sie ewentualnie przylaczyc do PSL, ale tylko wpisujac siebie i swoich ludzi na listy wyborcze PSL, i to jest wszystko.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 92 razy 78

  - Pawełek po 4 latach wytrzeźwiał?
  Sam przez 4 latka był świrnięty jak korwin i pędził ku kato-komunie jak Jarek z Rydzykiem...
  I nagle przejrzał na oczy? Przez 4 lata był drugą siłą pchającą PL ku średniowieczu. I chłopcem na posyłki dla faszystów i religijnych psycholi...
  Zrozumiałeś Pawełek swoje błędy? To przeproś i się gdzieś schowaj mordy swojej nie pokazuj a broń boże nie otwieraj nawet w dobrej sprawie .Tego co zniszczyłeś w tym kraju nie nadrobisz bo za głupi jesteś.

 • harnas2001

  Oceniono 69 razy 59

  Dzieki niemu wygral Dlugopis a potem to zwyciestwo popchnelo pis do przodu.
  DZIEKI KUKIZ!!!

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 79 razy 59

  To urocze, że Kukiz chce się zdystansować od Korwina i Godek, a jest w tej samej klasie planktonu politycznego, co oni.

 • owca888

  Oceniono 62 razy 48

  Dajcie spokój, to taka sama prawda jak ostatni tekst tzw. prezydenta, łapacza hostii i łamacza Konstytucji, nt. związków partnerskich, albo schowanie Maciory do szafy i "miękki" Kaczyński.
  Kukiz się zeszmacił i się nie odszmaci.
  Gadka, na którą a nuż się złapie jakiś wyborca bliżej cetrum. Goowno prawda. Puder i róż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX