Brudziński o lotach marszałka Kuchcińskiego: Na pewno należy dodać słowo "przepraszam"

- Wszystkie dodatkowe informacje, które wokół tej sprawy się pojawiają, moim zdaniem wymagają słowa "przepraszam" - powiedział w rozmowie z TVN24 europoseł PiS Joachim Brudziński, odnosząc się do medialnych doniesień o lotach, które odbywał w ostatnich miesiącach marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach pojawiło się wiele nowych faktów dotyczących lotów, które odbywał rządowymi maszynami marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jak informowały redakcje tvn24.pl i "Gazety Wyborczej", od marca 2018 r. do lipca 2019 r. Kancelaria Sejmu zamówiła dla Kuchcińskiego co najmniej 109 lotów. Uwagę dziennikarzy zwrócił m.in. lot 13 sierpnia ub.r. do Huwnik (marszałek ma tam działkę) i 16 października do Rzeszowa (w trakcie pobytu marszałek publikował zdjęcia w mediach społecznościowych, pokazujące bieszczadzką jesień).

W lipcu Radio ZET opublikowało dokumenty, z których wynikało, że marszałek Sejmu przynajmniej sześciokrotnie w 2019 roku podróżował z rodziną rządowymi samolotami. Potem mowa była o 23 lotach, wszystkie jednak miały się wydarzyć w 2019 roku. W ramach rekompensaty Marek Kuchciński wpłacił 15 tys. na cele charytatywne.

Joachim Brudziński: Należy dodać słowo "przepraszam"

-  Na pewno należy dodać słowo "przepraszam" wobec tych wszystkich, którzy całą tą sytuacją czują się zniesmaczeni czy zażenowani

- skomentował dotychczasowe medialne doniesienia europoseł PiS Joachim Brudziński, zapytano o to podczas sobotniego pikniku PiS w Dygowie.

- To słowo na pewno powinno się pojawić, nie mam żadnych oporów, żeby takie słowo [się pojawiło - red.], szczególnie wobec tych wszystkich, którzy uważali, że od naszej władzy i naszych polityków należy wymagać więcej - dodał Brudziński. Zaznaczył jednocześnie, że marszałek jest drugą osobą w państwie i ma prawo korzystać z przysługujących mu uprawnień.

- Te wszystkie dodatkowe informacje, które wokół tej sprawy się pojawiają, moim zdaniem tego słowa "przepraszam" wymagają - podkreślił Brudziński.