Kaczyński: Przyjdzie czas, że zmienimy Konstytucję. Zagwarantuje prawdziwą demokrację i równość

- Przyjdzie takich dzień, że zmienimy Konstytucję na potrzebną, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyńskim na organizowanym przez partię pikniku rodzinnym w Dygowie (woj. zachodniopomorskie). Dodał jednak, że nie jest to w programie partii na nadchodzące wybory.
Zobacz wideo

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na partyjnym pikniku w Dygowie w woj. zachodniopomorskim zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie dążyło do zmiany Konstytucji.

- Pewnie nie tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy Konstytucję na potrzebną, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana - przekonywał.

- Będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby były utrudnione pokrętne interpretacje. Nie zapowiadam tego w tych wyborach, bo to jeszcze pewnie długa droga, ale przyjdzie czas, że to zrobimy - dodał. 

Jarosław Kaczyński: Andrzej Duda powinien być wybrany ponownie

Jarosław Kaczyński rozwiał również wątpliwości co do poparcia Prawa i Sprawiedliwości dla kandydatury Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Mamy wspaniałego prezydenta, powinien być wybrany na kolejną kadencję, najlepiej w pierwszej rundzie - podkreślił prezes PiS.

Polityk nawiązał także do problemów z dostępem do niektórych leków w aptekach. Jak stwierdził, to efekt "sprzedaży dóbr rodowych, sreber rodowych, najważniejszych zakładów pracy, całego przemysłu farmaceutycznego". - Teraz płacimy za to brakiem lekarstw, na szczęście jest to w wielkiej mierze opanowane, ale to przecież jest ta główna przyczyna - zaznaczył.

Więcej o: