Senator Bonkowski wyrzucony z PiS. W jego sprawie miał interweniować sam Kaczyński

Senator PiS Waldemar Bonkowski został wyrzucony z partii. Polityk miał stosować przemoc wobec żony, wdać się w romans, a także zamieszczać w mediach społecznościowych antysemickie i rasistowskie komentarze. "Jednoznaczne" rozwiązanie sytuacji miał sugerować sam Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

O wykluczeniu Waldemara Bonkowskiego z PiS mówiło się już na początku lipca, kiedy to polityk był zawieszony w prawach członka partii. Przyczyną miały być m.in. oskarżenia jego żony, która twierdziła, że mąż stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Bonkowski miał też pojawiać się z kochanką na miesięcznicach smoleńskich. Kolejnym powodem jego odsunięcia na dalszy plan miały być antysemickie komentarze, które udostępniał w mediach społecznościowych.

Bonkowski wyrzucony z PiS. Rzecznik potwierdza

Jak informuje Wirtualna Polska, Bonkowski został oficjalnie wyrzucony z partii. Informację tę potwierdzili w rozmowie z portalem rzecznik PiS Anita Czerwińska i dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego Radosław Fogiel. Takie rozwiązanie było popierane przez partyjnego rzecznika dyscypliny Karola Karskiego. Miał je sugerować również sam Jarosław Kaczyński

Pod znakiem zapytania pozycja Pięty i Zbonikowskiego

Nadal nie wiadomo, co stanie się ze Stanisławem Piętą i Łukaszem Zbonikowskim. Jeszcze wczoraj "Fakt" informował, że razem z Bonkowskim mają oni zostać wykreśleni z list wyborczych PiS na jesienne wybory parlamentarne. 

Decyzje dotyczące Pięty i Zbonikowskiego, podobnie jak w przypadku Bonkowskiego, są związane z ich postępowaniem w życiu prywatnym. Pięta miał uwieść i porzucić modelkę Izabelę Pek, której miał obiecywać stanowisko w PKN Orlen. Zbonikowski, jak stwierdził sąd w 2018 roku, trzy lata wcześniej miał naruszać nietykalność żony.

Więcej o: