Kuchcińskiego zabrakło na obchodach 75. rocznicy Powstania. "Niewykluczone, że spieszył się na samolot"

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie zjawił się na uroczystych obchodach 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, a podczas uroczystości zastępowali go wicemarszałkowie. Nieobecność Kuchcińskiego zrodziła przypuszczenia, że chciał uniknąć pytań dziennikarzy dotyczących przelotów jego rodziny rządowym samolotem.
Zobacz wideo

1 sierpnia w Warszawie przez cały dzień trwają uroczystości związane z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczestniczyły w nich władze Warszawy,  a także przedstawiciele partii rządzącej, m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, szef MON Mariusz Błaszczak czy szef MSZ Jacek Czaputowicz. Na państwowych obchodach "wielkim nieobecnym" okazał się za to marszałek Sejmu, Marek Kuchciński, o którym w ostatnich dniach jest głośno w kontekście afery związanej z przelotami rządowym samolotem jego rodziny.   

Czytaj więcej: Godzina "W" na Pol'and'Rock Festival. "Bohaterowie walczyli również o to, żebyśmy mogli tu dzisiaj być"

Kuchcińskiego zabrakło na uroczystych obchodach. "Niewykluczone, że spieszył się na samolot"

Kuchcińskiego w uroczystym złożeniu wieńca pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego "Grota" wyręczyli jego zastępcy, wicemarszałkowie Beata Gosiewska i Ryszard Terlecki. Po godzinie 14 podczas uroczystych obchodów Terlecki zabrał też głos w imieniu Kuchcińskiego i odczytał jego list do powstańców. 

Pamiętamy i będziemy pamiętać, że naszą wolność zawdzięczamy niezłomności i męstwu powstańców. Cześć i wieczna pamięć poległym obrońcom Warszawy, cześć i chwała obecnym wśród nas bohaterom Powstania

- mówił Terlecki w imieniu Kuchcińskiego.

Po tym jak Marek Kuchciński nie zjawił się na oficjalnych obchodach, publicyści i komentatorzy zaczęli się zastanawiać, dlaczego marszałka zabrakło na tak ważnej uroczystości - zwłaszcza, że część uroczystości odbywała się niemalże pod samym Sejmem, pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ulicy Wiejskiej.  

Niektórzy spekulowali, że Kuchcińskiego "schowano", by uniknąć pytań na temat lotów rządowych samolotem, które z pewnością zadaliby obecni na obchodach dziennikarze. "Niewykluczone, że marszałek się śpieszył na samolot do Rzeszowa" - ironizował Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej". 

"Wczoraj Marek Kuchciński normalnie prowadził obrady. Dziś na uroczystości z udziałem bohaterów Powstania Warszawskiego posłał swoich zastępców... To jasne, że pracy jest mnóstwo i człowiek zalatany, więc mógł zapomnieć, ale w dniu jak ten nie można bujać w obłokach" - napisał na Twitterze Dariusz Grzędziński z "Faktu". 

Nieobecność Kuchcińskiego na uroczystościach skomentował też poseł PO, Michał Szczerba. 

"Na żadnej z uroczystości 75. rocznicy Powstania 1944 nie był obecny Marszałek Kuchciński. Druga osoba w państwie całkowicie abdykowała. Porzuciła obowiązki. Nikt nie uwierzy, że jest Pan „zalatany”. Jedno jest wyjście. Proszę już więcej nie męczyć nas i siebie. Czas na dymisję" - napisał.

Loty Marka Kuchcińskiego

Przypomnijmy, że Marek Kuchciński konsekwentnie milczy i wciąż nie odniósł się osobiście do afery w związku z przelotami jego rodziny rządowym samolotem. Po wyjściu sprawy na jaw oddał 15 tysięcy złotych na cele charytatywne za 23 przeloty samolotem specjalnym na trasie Warszawa-Rzeszów, ale zdaniem posłów opozycji sprawa nie jest zamknięta, a lotów mogło być więcej. - Na tym etapie możemy powiedzieć, że tych podróży było bardzo dużo. Zdarzały się takie miesiące, że taka podróż odbywała się co trzeci dzień - wyjaśniał w Marcin Kierwiński z PO, który wraz z innymi posłami udał się w czwartek do siedziby Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych po dokumenty ws. lotów Kuchcińskiego.


 

Więcej o:
Komentarze (212)
Kuchcińskiego zabrakło na obchodach 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. "Niewykluczone, że spieszył się na samolot"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 47 razy 47

  Marszałek w popłochu fałszuje dokumentację lotów rodzinki na koszt podatnika, to gdzie on ma głowę do jakichś rocznic? Zresztą nie podejrzewam, żeby wiedział o co tam z tym 1 sierpnia chodzi.

 • dziadekjam

  Oceniono 43 razy 37

  PREZES też się gdzieś zapodział. Pewnie obchodził Powstanie Warszawskie w Starachwicach, tam gdzie "walczyła" jego mama..:-)

 • almagus

  Oceniono 32 razy 30

  Nagrali Ukraińcy jak penisa ćwiczy!
  Oczywiście LGBT, przedszkolne.

 • kajman6

  Oceniono 33 razy 29

  Pier.... PiSowska HOŁOTA !!!
  Taki BYDLAK jest II osobą w Państwie?
  Obłęd!

 • zd46

  Oceniono 30 razy 28

  Miałeś chamie salonkę
  z samolotem
  a teraz
  spacerujesz,
  za karę
  z Kaczyńskiego kotem

 • zd46

  Oceniono 25 razy 25

  Kuchciński poszedł do Rzeszowa na piechotę by dotrzeć tam na "weekend złodzieja", bo nie wierzę, że poszedł w łachu pątniczym, na kolanach, do Częstochowy. Czyżby sen "amerykańskiego pucybuta" skończył się i "gigant umysłowo-butaprenowy" musiał wrócić do szczotki i mazaka? Co powiedzą sąsiedzi, że "pycha kroczyła przed upadkiem" i że to "koniec latającej fortecy"? Kuchciński zapatrzył się w historię polskich pilotów broniących angielskiego nieba i też chciał "se bliżej nieba polatać i to z rodzinką"? Pewnie z wysokości pokazywał rodzinie mówiąc: "widzicie, jaki Mareczek jest zaradny, to wszystko co pod nami, to moje i to w realu a nie na butaprenowym haju".

 • andrew1507

  Oceniono 26 razy 24

  musimy wysłać pis na śmietnik historii juz na JESIENI,
  to ostatnie wolne wybory

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 22

  Polecial odwiedzic nieletnie Ukrainki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX