TVP nieoficjalnie: Roman Giertych wystartuje do Senatu z listy PSL. Odpowiedział drwiąco

Roman Giertych w nadchodzących wyborach ma wystartować do Senatu z listy PSL - wynika z nieoficjalnych ustaleń TVP Info. Do dołączenia do ludowców miał przekonać go Michał Kamiński. Były szef LPR nie skomentował wprost do tych doniesień, ale zamieścił na Twitterze ironiczny wpis, w którym zdaje się podważać prawdziwość informacji.
Zobacz wideo

Roman Giertych w nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartuje do Senatu z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego - wynika z nieoficjalnych ustaleń TVP Info. Były szef Ligi Polskich Rodzin miałby się znaleźć na podwarszawskiej liście ludowców, którzy - po fisku negocjacji z partią Grzegorza Schetyny - do wyborów idą sami.  Do kandydowania z ramienia PSL - jak podaje TVP Info - miał  przekonać Giertycha poseł PSL-UED Michał Kamiński. 

Giertych wystartuje do Senatu? TVP Info: Będzie na liście PSL

Giertych nie odniósł się wprost do informacji dotyczącej jego rzekomej współpracy z PSL. Na swoim profilu na Twitterze zamieścił za to ironiczny wpis, w którym zdaje się drwić z doniesień TVP.  

"Nieoficjalnie: Jacek Kurski zostaje szefem KGHM" - napisał Giertych.

Mec. Giertych w ostatnim czasie był zaangażowany m.in. w obronę austriackiego biznesmena Gerarda Birgfellnera, który proceduje się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w sprawie tzw. "afery Srebrnej". Reprezentował też Leszka Czarneckiego w aferze KNF. Sam Giertych jeszcze w grudniu zeszłego roku przyznał, że rozważa start do Senatu - zaznaczył wówczas, że  nie chce zakładać nowej partii i będzie zabiegał o poparcie partii opozycyjnych.Wcześniej spekulowano, że na jesieni Giertych może wystartować do Senatu z list Koalicji Obywatelskiej, ale jego nazwisko nie zostało dotychczas wymienione w kontekście wyborów przez zarząd partii. 

Więcej o: