Marek Kuchciński wciąż milczy ws. lotów. Senator PiS: Mieliśmy Sejm niemy, mamy niemego marszałka

Należący do klubu PiS senator Aleksander Bobko skomentował fakt, że Marek Kuchciński wciąż osobiście nie odniósł się do sprawy korzystania z rządowego samolotu przez jego rodzinę. - Mieliśmy kiedyś w historii Sejm niemy, dzisiaj mamy niemego marszałka Sejmu - przyznał, dodając, że niezręczna sytuacja wynika z "pewnej małomówności" marszałka.
Zobacz wideo

Od kilku dni na jaw wychodzą kolejne szczegóły dotyczące lotów rządowym samolotem, które odbywała rodzina Marka Kuchcińskiego. Choć marszałek oddał 15 tysięcy złotych na cele charytatywne za 23 przeloty samolotem specjalnym na trasie Warszawa-Rzeszów, sprawa nie jest zamknięta. W środę wieczorem informowano, że jeden z tegorocznych lotów marszałka był oznaczony jako "sytuacja nagła", tymczasem Kuchciński w trakcie wyjazdu umieszczał w mediach społecznościowych zdjęcia z wypoczynku na nartach

Senator PiS o milczeniu Kuchcińskiego: Mieliśmy Sejm niemy, mamy niemego marszałka

Nie odpuszcza także opozycja - w czwartek posłowie PO w ramach kontroli poselskiej przyszli do siedziby Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, by dowiedzieć się szczegółów na temat lotu marszałka. Głosu w sprawie wciąż nie zabrał jednak sam Marek Kuchciński. Milczenie marszałka Sejmu skomentował na antenie TVN 24 senator Alekander Bobko, który jest bezpartyjny, ale należy do klubu Prawa i Sprawiedliwości i z ramienia tej partii ubiegał się o mandat. 

Mieliśmy kiedyś w historii Sejm niemy, dzisiaj mamy niemego marszałka Sejmu, tak pół-żartem, pół-serio mówiąc. Pan marszałek będzie się musiał z tego wytłumaczyć. Ja chcę wierzyć, że to wytłumaczenie jest możliwe i że będzie, że tak powiem, na korzyść pana marszałka

- powiedział rozmowie z dziennikarzami. Jak dodał, ma nadzieję, że żadne "naruszenie prawa nie miało miejsca".

Bobko wyjaśnił też, co jest jego zdaniem przyczyną tego, że Kuchciński do tej pory nie zabrał głosu w sprawie. 

Ta niezręczna sytuacja wynika z pewnej małomówności pana marszałka

- przyznał senator z klubu PiS.

Przypomnijmy, że Aleksander Bobko też swoje "wylatał" - jak opisywaliśmy na Gazeta.pl, 2018 roku był w czołówce senatorów PiS, których pojedyncze zagraniczne delegacje kosztowały najwięcej. W listopadzie zeszłego roku podróżował do Ottawy i Toronto, a koszt pięciodniowej delegacji (zorganizowanej w związku z "wizytą oficjalną Senatu RP pod przewodnictwem Marszałka Senatu") wyniósł 20 056, 97 zł. 

Więcej o:
Komentarze (280)
Marek Kuchciński wciąż milczy ws. lotów. Senator PiS: Mieliśmy Sejm niemy, mamy niemego marszałka
Zaloguj się
 • swru

  Oceniono 85 razy 85

  W normalnym kraju facet byłby oskarżony o korupcję i defraudację pieniędzy publicznych

 • kataryniarski

  Oceniono 58 razy 56

  Pan marszałek sobie lata z rodzina na narty rządowym samolotem, a tymczasem ludzie umierają z powodu braku leków w aptekach i kolejek do specjalistów.

  Polska PiS.

 • artau

  Oceniono 51 razy 47

  PIS to złodzieje i oszuści w garniturach, z charakteru dres i słoma w gumofilcach

 • damtek

  Oceniono 39 razy 39

  Marszałek Kuchciński znów gdzieś poleciał w trybie nagłym, że list odczytuje za niego Terlecki?
  Ucieczki Kuchcińskiego przed kamerami, odgradzanie się kotarami, zagradzanie korytarza, uzbrojona po zęby ochrona w Sejmie noszą wyraźne znamiona tchórzostwa.

  Aneta ObserwatorXy/twitter

 • rybka9915

  Oceniono 32 razy 32

  Jak ciota kuchcinska taka "malomowna" w prawie wlasnego zlodziejstwa i qrestwa - to niech go sobie rydzyk przygarnie. Tam bedzie mogl morde w kuble do woli trzymac. rydzyk takich lubi.

 • damtek

  Oceniono 27 razy 27

  Marszałek Kuchciński po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS uciekł tylnymi drzwiami.
  Ucieka przed pytaniami dziennikarzy. W końcu jednak będzie musiał stawić czoła temu, czego się dopuścił - wielokrotnym, bezprawnym lotom samolotami rządowymi z rodziną.
  Aneta ObserwatorXy/twitter

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 23 razy 23

  Niemy marszałek to jest właśnie to, o co chodziło prezesowi Kaczyńskiego, szczególnie po niezbyt dobrych doświadczeniach z aż nadto wygadanym marszałkiem Dornem. Niemy marszałek idealnie nadał się do kneblowania opozycji, czy intruzów sejmowych (jak dziennikarze czy niepełnosprawni). Wygląda jednak, że Niemy Marszałek za bardzo się wczuł w swoją rolę i zaczęło mu się wydawać, że jest drugą osobą w państwie (podczas gdy naprawdę jego miejsce w PiSowskich szeregach jest gdzieś pomiędzy 156 a 325). Teraz, krótko przed wyborami, ciężko się więc będzie pozbyć niemego marszałka (byłaby to zbyt duża pożywka dla opozycji), ale nie zdziwię się, gdy się okaże, że niemy marszałek zdecyduje się oddać obowiązkom rodzinnym i nie wystartuje w nowych wyborach.

 • vegemot

  Oceniono 21 razy 21

  Ten kraj niżej nie mógł upaść. Wystarczylo wmówić ciemnocie, szczegolnie tej wschodniej, ze kraj jest w ruinie, ze wstaną z kolan, zeskrobać 500zł ich własnych pieniędzy i można aktualnie doić kraj jak nikt inny, rujnować wszystko, łamać konstytucję, zrobić z kraju własny folwark. A ciemnota? Ciemnota ma plute w twarz ale dalej twardo głosuje i to jest najsmieszniejsze. No ale czego spodziewać się po patologii, nierobach, nieudacznikach zyciowych, prymitywach itp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX