Nie odpuszczają ws. lotów Kuchcińskiego. Opozycja przyszła po dokumenty z Dowództwa Generalnego

Posłowie opozycji w ramach kontroli poselskiej przyszli do siedziby Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - Na tym etapie możemy powiedzieć, że tych podróży było bardzo dużo. Zdarzały się takie miesiące, że taka podróż odbywała się co trzeci dzień - wyjaśnia Marcin Kierwiński.
Zobacz wideo

W środą posłowie Platformy Obywatelskiej byli w kancelarii premiera z kontrolą poselską dot. przelotów Marka Kuchcińskiego. W czwartek przyszła pora na siedzibę Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jak podkreślali posłowie, przedstawiciele wojska i administracji zadeklarowali udostępnienie im całej dokumentacji, której są w posiadaniu.

Loty Marka Kuchcińskiego. Opozycja w siedzibie dowództwa generalnego

- Dziękujemy dowództwu za udostępnienie materiałów, będziemy je dokładnie analizować. To, co możemy teraz powiedzieć, to że podróży pana marszałka na trasie Warszawa-Rzeszów było bardzo dużo. Zdarzały się miesiące, że taka podróż odbywała się co trzeci dzień - powiedział Marcin Kierwiński. Jak zaznaczył, posłowie na razie nie wyciągają wniosków. - Chcemy dokładnie przeanalizować te dokumenty - stwierdził polityk. 

Jak poinformował, posłowie uzyskają pełny wykaz zapotrzebowań na loty złożonych przez kancelarię Marka Kuchcińskiego od marca 2018 r. - Będziemy te daty dokładnie sprawdzać i weryfikować. Tych zapotrzebowań było wiele - wyjaśnił Kierwiński. 

Polityk podkreślał, że na chwilę obecną posłowie mogą operować jedynie liczbą zapotrzebowań na loty, a nie wykazem samych lotów. - Jeżeli chodzi o październik - mówię o zapotrzebowaniach - można wyciągnąć wniosek, że niemal w co drugi dzień według tych zapotrzebowań miał się odbywać lot. To były różne statki powietrzne, także śmigłowce, samoloty CASA - stwierdził.

To nie koniec kontroli poselskich opozycji. Posłowie chcą również uzyskać dokumenty, którymi dysponuje Służba Ochrony Państwa.

Więcej o:
Komentarze (249)
Nie odpuszczają ws. lotów Kuchcińskiego. Opozycja przyszła po dokumenty z Dowództwa Generalnego
Zaloguj się
 • wagabunda

  Oceniono 147 razy 131

  Przyznam szczerze; ja już przestałem się oburzać na to co wyprawia PiS z Polską, bo to po prostu nie ma sensu, jesteśmy wobec tych draństw bezsilni. Zamiast złości czuję już tylko smutek, bo dożyłem czasów, kiedy muszę się za swoją własną ojczyznę już tylko wstydzić i najzwyczajniej w świecie przestaję ją lubić. Bo jak lubić kraj, którego władze własnych obywateli obrażają i okradają?

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 103 razy 99

  Kaczyński w 2015 nie chciał powtórzyć błędu z 2005 i na marszałka mianował człowieka z najsłabszym kręgosłupem moralnym z całego klubu PiS. Kuchciński, w przeciwieństwie do Dorna, był bardziej wierny niż pies Saba, ale niestety stało się z nim to, co z reguły dzieje się z miernotami na wysokich stanowiskach: za bardzo uwierzył w swój "gieniuś".

 • glencok

  Oceniono 99 razy 93

  no głosujcie dalej na złodziei wyborcy pisu, co was obchodzi jakaś Polska, można udostępnić na fejsie wzruszający filmik o powstańcach a potem lecieć zagłosować na bande Kaczyńskiego która bezwstydnie rozkrada kraj o który tamci walczyli i za który ginęli w kanałach.

 • żararaka straszny

  Oceniono 77 razy 71

  Dzięki prasie dowiadujemy się o tych wszystkich aferach oraz nie bojących się na ten temat piszących dziennikarzy. Panie Marku ogrodniczku który tylko dzięki układom z wiadomo kim i działając w PiS jesteś tak zwanym marszałkiem, normalnie powinieneś taczką jako pomocnik ogrodnika wywozić nawóz na pole pod uprawę buraków cukrowych!!

 • jakub53

  Oceniono 62 razy 58

  Spoko. Jarek K. jak zwykle zaklajstruje guano guanem...

 • wmr2000

  Oceniono 61 razy 57

  Pamiętam zdjęcie: szwajcarska minister transportu siedzi na schodach w zatłoczonym pociągu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX