Na ostatniej prostej posłowie porzucają Kukiz'15. Rzymkowski już potwierdził transfer do PiS

Kukiz'15 topnieje na niedługo przed wyborami parlamentarnymi. Tomasz Rzymkowski już potwierdził, że do Sejmu wystartuje z listy PiS. Klub Pawła Kukiza opuścił też Jerzy Jachnik, który do końca kadencji chce zostać posłem niezrzeszonym.
Zobacz wideo

- Podstawowy powód to taki, że jestem państwowcem i chcę dalej służyć państwu i społeczeństwu najlepiej jak to możliwe - tak Tomasz Rzymkowski w rozmowie z tvp.info komentuje swoje przejście do PiS. Jak podkreślił, "nie do zaakceptowania" jest możliwość wystartowania Kukiz'15 z Konfederacją. 

Wybory parlamentarne 2019. Posłowie z Kukiz'15 przechodzą do PiS

O transferach polityków od Pawła Kukiza do PiS mówi się od kilku dni. Ryszard Terlecki sam zdradził w połowie lipca, że "przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS". O tym, że na listach PiS pojawi się "kilka" nazwisk kojarzonych z tym ugrupowaniem mówił też Stanisław Karczewski.

O odejściu z klubu poinformował w środę także Jerzy Jachnik. Jak tłumaczył Radiu Zet, decyzja jest spowodowana "marazmem" dotyczącym formuły startu w wyborach. W środę szeregi PiS zasilili też byli już posłowie Kukiz'15 - Norbert Kaczmarczyk i Krzysztof Sitarski. 

Tydzień temu o rozwodzie z K'15 poinformował też poseł Andrzej Maciejewski. Jak poinformował w Radiu Olsztyn, nie będzie startował z listy ugrupowania. Przyznał też, że - jeśli będzie to możliwe - w wyborach będzie chciał wystartować z listy PiS. 

Więcej o: