Program Lisickiego o LGBT usunięty przez Youtube za mowę nienawiści. "Mamy do czynienia z cenzurą"

Najnowszy odcinek programu Pawła Lisickiego został usunięty z platformy Youtube z powodu szerzenia mowy nienawiści. Prawicowy publicysta i redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" opowiadał w nim m.in. o "nauce Kościoła w kontekście ideologii LGBT".
Zobacz wideo

Najnowszy odcinek programu "Wierzę" prowadzonego przez Pawła Lisickiego został usunięty przez Youtube - donosi tygodnik "Do Rzeczy". Odcinki serii są transmitowane na antenie internetowej telewizji wSensie.tv od maja tego roku. Lisicki wraz z Markiem Miśko omawiają w programie kwestie związane z katolicyzmem. 

Program Lisickiego usunięty przez Youtube za mowę nienawiści. "Cenzura"

Usunięty odcinek został opublikowany 28 lipca i był zatytułowany "Paweł Lisicki: nie musimy szanować ideologii LGBT". Jak podaje "Do Rzeczy", prowadzący rozmawiali w nim m.in. o grzechu sodomii i odpowiadali na pytanie: "Dlaczego musimy umieć rozróżniać nauczanie Kościoła w kontekście ideologii LGBT od samego homoseksualizmu?". Odcinek został usunięty przed administrację Youtube'a.

Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści

- czytamy w wyjaśnieniu.

Lisicki twierdzi, że usunięcie filmu to przejaw cenzury. - W oczywisty sposób jeżeli zostaje zdjęty program, który jest wydawany cyklicznie, to mamy do czynienia z cenzurą - skomentował  w rozmowie z "Do Rzeczy". 

Usunięcie odcinka programu było jednocześnie pierwszym z trzech ostrzeżeń wysyłanych przez Youtube do twórców wRealu24.tv. Po wysłaniu trzech ostrzeżeń Youtube może całkowicie usunąć kanał.

Więcej o: