Jedna z liderek Wiosny nie wystartuje z listy lewicowej. Zapowiada odejście z zarządu partii

Monika Gotlibowska, członkini zarządu Wiosny i jedna z najbliższych współpracowniczek Roberta Biedronia, nie wystartuje do Sejmu z listy lewicowych ugrupowań (SLD, Razem i Wiosna) - dowiedział się portal Gazeta.pl. - Ze strony lidera partii nie było reakcji. I myślę, że dużo to mówi na jego temat - skomentowała działaczka ugrupowania.
Zobacz wideo

Przedsiębiorczyni, członkini zarządu Wiosny i jedna z najbliższych współpracowniczek Roberta Biedronia - Monika Gotlibowska - nie będzie kandydatką partii w jesiennych wyborach do Sejmu - dowiedział się portal Gazeta.pl.

- Na pewno nie będę startowała z list koalicji lewicowej [SLD, Wiosna, Razem - red.]. Połączenie na czas wyborów z SLD i Razem nie odzwierciedla moich wartości. Gospodarka socjalistyczna dla wolnorynkowca jest nie do przyjęcia. To nie byłaby koalicja, w której byłabym wiarygodna - powiedziała działaczka w rozmowie z Gazeta.pl.

- To niekomfortowa sytuacja - dodała.

Monika Gotlibowska z Wiosny: Nie było reakcji ze strony Roberta Biedronia

Jednocześnie Monika Gotlibowska zapowiedziała, że najprawdopodobniej zrezygnuje też z funkcji członka zarządu Wiosny. - Nie umiem w tej chwili odpowiedzieć na pytanie, czy całkowicie odejdę z ugrupowania. Nie opuszczam partii, to jeszcze nie jest ten moment - zaznaczyła.

O swoich wątpliwościach związanych ze startem w wyborach członkini zarządu Wiosny miała poinformować szefa partii Roberta Biedronia. - Nie było z jego strony reakcji. I myślę, że to dużo mówi na temat samego lidera - skomentowała.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal Gazeta.pl, trwają rozmowy Moniki Gotlibowskiej z Platformą Obywatelską ws. ewentualnego startu do Sejmu z okręgu toruńskiego. - Nie mogę tego potwierdzić. Rozmawiamy, ale jaki będzie finał, trudno powiedzieć - zaznaczyła, nie ujawniając jednocześnie, z którym ugrupowaniem prowadzi negocjacje.

Pod koniec czerwca z funkcji wiceprezesa Wiosny odszedł Marcin Anaszewicz, prawnik, dyrektor Biura Gabinetu Prezydenta Słupska za czasów prezydentury Roberta Biedronia.

Więcej o: