Dzieci Kuchcińskiego latały rządowymi samolotami bez marszałka? Jest komentarz szefa CIS

"Informacje są nieprawdziwe. Nie było tego typu lotów - to typowy fejk" - napisał Andrzej Grzegrzółka dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu. To reakcja na doniesienia "Rzeczpospolitej". Anonimowi informatorzy, na których powołuje się dziennik mówią, że dzieci marszałka Kuchcińskiego mogły odbywać loty wojskowym samolotem również bez jego obecności na pokładzie.
Zobacz wideo

Marek Kuchciński pokryje koszty lotów jego żony i dzieci, które latały z nim Gulfstreamem G550 na trasie Warszawa - Rzeszów. Zdecydowano, że marszałek wpłaci z tego tytułu 15 tysięcy złotych na konto organizacji charytatywnej.

"Rz": Wojskowym samolotem latały same dzieci Kuchcińskiego

W oficjalnej komunikacji wielokrotnie podkreślano, że loty, które Kuchciński odbywał w towarzystwie swojej rodziny, były wyłącznie lotami służbowymi. "Marszałek Sejmu ma prawo do korzystania z samolotów rządowych; wszystkie przeloty były związane z obowiązkami służbowymi" - czytamy w oficjalnym komunikacje Centrum Informacyjnym Sejmu. 

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", może wynikać, że te służbowe loty odbywały niekiedy same dzieci bez marszałka Kuchcińskiego. Informacje mają pochodzić od anonimowych pracowników lotniska w rzeszowskiej Jesionce. "Rz" podkreśla, że jeśli to okazałoby się prawdą, sprawą powinna zająć się prokuratura, ponieważ istnieje podejrzenie przestępstwa.  

Na informacje zareagował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu. Andrzej Grzegrzółka zdementował informacje i napisał na Twitterze, że doniesienia "Rzeczpospolitej" dotyczące samotnych lotów dzieci marszałka Kuchcińskiego rządowymi samolotami, są nieprawdziwe. "Nie było tego typu lotów - to typowy fejk" - napisał Grzegrzółka. Dodał, że CIS będzie domagał się sprostowania. 

Komentarze po publikacji "Rz"

Gdy informacja ujrzała światło dzienne, w internecie zawrzało. Politycy i publicyści na Twitterze są oburzeni tym, że z wojskowego Gulfstreama G550 mogły korzystać osoby, które nie miały do tego prawa. 

To dno. Zakompleksieni ludzie wysłani przez Kaczyńskiego do władzy rozkoszują się nią, jak bolszewicy wylegujący się w łóżkach burżujów. Ale jest XXI wiek: poniżające dla polityki, poniżające dla Polski

- napisał o sytuacji Bartłomiej Sienkiewicz. Skomentował tym samym zdjęcie, które marszałek Kuchciński opublikował w 2016 roku. "Jest moc!" - napisał przy zdjęciu, na którym widać, jak wchodzi do samolotu. 

Dziennikarz Wojciech Wybranowski przypomniał z kolei, że gdy inny polityk PiS - poseł Zbigniew Girzyński - dopuścił się bardzo podobnego nadużycia, sam odszedł z partii i klubu PiS. Posłowi Girzyńskiemu udowodniono wtedy, że na służbowy wyjazd zabrał ze sobą matkę. 

Dziennikarze zwracają także uwagę na to, że wciąż trudno powiedzieć, ile razy marszałek Kuchciński pozwalał swojej rodzinie na loty wojskowym samolotem. Jak pisze Krzysztof Luft, początkowo biuro Sejmu zaprzeczało, jakoby rodzina marszałka Kuchcińskiego latała z nim rządowym samolotem. W zeszłym tygodniu przyznała, że było ich sześć, ale sam Marek Kuchciński pokrył koszty aż 23 lotów. "Strach pomyśleć, co się okaże za tydzień" - pisze. 

Więcej o:
Komentarze (697)
Dzieci Kuchcińskiego latały rządowymi samolotami bez marszałka? Jest komentarz szefa CIS
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 154 razy 142

  Regularne złodziejstwo i mataczenie. Taczki pod sejm się podstawi i z szachrajem na pole!

 • jxl82

  Oceniono 124 razy 116

  Jest Moc! Bielan dalej będzie twierdził, że loty dzieci nie mają wpływ na koszty bo przecież samoloty są od tego aby latać?

 • chi-neng

  Oceniono 100 razy 96

  Kaczynski - ZWYKLY POSEL, urzadzil luksusowe zycie OGRODNIKOWI I JEGO RODZINIE, tudziez wszystkim innym pozostaly marionetkom - praobasom, korzy 'pracujacym na jego kointo'.

 • jurek4491

  Oceniono 99 razy 95

  Co to do k.rwy nędzy się w tym naszym kraju dzieje :
  - sprawdzić wszystkie loty w ciągu czterech lat i sprawę do prokuratury , przecież przepisy są klarowne i zrozumiałe
  - zwykły poseł po AFERZE zmienia instrukcję HED
  - podrzędny radny PiS-u udający DODO blokuje wyrok sądu Rzeczpospolitej Polskiej
  - rządzący MOTŁOCH twierdzi że sprawa jest zamknięta , a takiego UJA , sprawa jest otwarta i rozwojowa
  - afera goni aferę a berety , chłopki zagrodowe i 500 ( pińćsetki ) chcą głosować na czubków
  - toć to burdel nie z tej ziemi , dzikie afrykańskie plemiona są bardziej rozgarnięte od rządzącego badziewa

 • swru

  Oceniono 91 razy 87

  W faszystowskim kraju to norma, nie widzę powodów do niepokoju. 500 zł właśnie spłynęło na konto, idę kupić piwo i wódkę i będę szczęśliwy. Po co drażnić Prezesa , jeszcze się rozmyśli i nie da +500. Skoro 40% społeczeństwa jakby im kazali to zlizaliby buty prezesowi to widocznie tak ma być. Pisia banda ludzi ma za śmieci, kradną na potęgę, ale niewolnik nie ma nic do powiedzenia, ma wykonywać polecenia kaczego i toruńskiego guru

 • arreis65

  Oceniono 82 razy 78

  "które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze ???
  - państwo kuchcińscy "
  znalezione na Twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX