Marszałek Senatu Stanisław Karczewski: Na listach wyborczych PiS pojawi się kilku posłów Kukiz'15

- Niewykluczone, że Prawo i Sprawiedliwość jeszcze dziś zamknie listy kandydatów w wyborach parlamentarnych 2019 - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk potwierdził, że na listach partii rządzącej znajdzie się kilku posłów z ugrupowania Kukiz'15.
Zobacz wideo

- Mam nadzieję, że być może dziś uda nam się dokończyć tworzenie list, bo bardzo starannie to robimy. Chcemy, żeby listy były jak najlepsze. Robimy to w spokoju, analizując nazwisko po nazwisku, poszukując osób, które mogłyby wzmocnić listę - powiedział Stanisław Karczewski na antenie radiowej Jedynki

Stanisław Karczewski: W wyborach do Senatu PiS wystawi obecnych senatorów

Marszałek Senatu potwierdził, że z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu i Senatu będzie startować wielu młodych polityków i przypomniał, że 25 spośród 41 "jedynek" to osoby, które jeszcze nigdy nie otwierały list. Zapytany o to, czy partia rządząca wystawi na swoich listach posłów z ugrupowania Kukiz'15, Karczewski potwierdził, że będzie ich kilku. Polityk powiedział także, że na listach kandydatów PiS do Senatu znajdą się przede wszystkim obecni senatorowie.

"Jedynki" Prawa i Sprawiedliwości. W Warszawie Kaczyński, w Katowicach Morawiecki

Po raz pierwszy komitet polityczny partii rządzącej zebrał się w sprawie list we wtorek 23 lipca. Wówczas doszło do zatwierdzenia kandydatur na listach w 18 z 41 okręgów. Według pierwszych zapowiedzi listy PiS powinny zostać zamknięte podczas wtorkowego spotkania komitetu. 

W połowie lipca Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało "jedynki" na listach do wyborów parlamentarnych. Wiemy m.in., że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie stał na czele listy w okręgu warszawskim, a premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach.

Więcej o:
Komentarze (79)
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski: Na listach wyborczych PiS pojawi się kilku posłów Kukiz'15
Zaloguj się
 • qurczak

  Oceniono 25 razy 25

  Pawełkowi ta menażeria rozłaziła się od samego początku, a teraz po prostu gromadnie uciekają z tonącego okrętu, a tacy byli ideoJOWi.

 • pan.szklanka

  Oceniono 28 razy 24

  "Kukizowcy" czyli osoby formalnie pozostające w opozycji i które na krytyce "partyjniactwa" i duopolu PiS/PO do sejmu się dostały, mają teraz przysporzyć głosów partii rządzącej.
  Nie posądzam ich o brak idealizmu i konformizm, tu nigdy złudzeń nie miałem.
  Zastanawiają mnie jednak kręte ścieżki myślowe Suwerena oddającego na nie swój, było nie było, jedyny głos.

 • hen-live

  Oceniono 22 razy 22

  Przystawka pomału zostaje konsumowana. Wiadomo było że taki koniec czekał Kukiza.

 • stef0909

  Oceniono 20 razy 20

  Nie cierpię tego gada!

 • evergreen111

  Oceniono 19 razy 19

  Czy ten bezczelny i wredny typ nadal pracuje "dla idei" za 20 tysięcy miesięcznie???

 • wadp21

  Oceniono 23 razy 17

  Nic nowego. Od dawien dawna faszyści i bolszewicy szli ręka w rękę. Akurat u nas PiS to faszyści , a Kukiz 15 to bolszewicy i wszystko jasne. Tak wygląda opozycyjność bandy dawnego ćpuna i pijaka Kukiza. Używki mózg zeżarły a pych zrobiła resztę.

 • chi-neng

  Oceniono 16 razy 14

  Nigdy nie zapomne reakcji oburzenia pod moim adresem na forum, gdy z momentem pojawienia Dudy, Kukiza i Ogorkowej w polityce, pozwolilam sobie ostre i konsekwentne, czesto bardzo zlosliwe, ale jakzesz parwdziwe (bo podparte wiesciami z sieci), na krytytkowanie calej trojki..

  Przykre to, ze ta trucizna, ta zgnilizna, te plewy, w dalszym ciagu zatruwaja coraz bardziej przyszlosc i zdrowie organizmu Polski.

 • pogotowie_ortograficzne

  Oceniono 16 razy 14

  A czy to coś zmienia? Co za różnica z jakiej listy wystartują ludzkie szumowiny, skoro ich elektoraty są tak czy siak takie same jak one? No przecież co za różnica kiedy taka szumowina zmieni partyjne barwy - przed wyborami czy po wyborach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX