Marszałek Senatu Stanisław Karczewski: Na listach wyborczych PiS pojawi się kilku posłów Kukiz'15

- Niewykluczone, że Prawo i Sprawiedliwość jeszcze dziś zamknie listy kandydatów w wyborach parlamentarnych 2019 - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk potwierdził, że na listach partii rządzącej znajdzie się kilku posłów z ugrupowania Kukiz'15.
Zobacz wideo

- Mam nadzieję, że być może dziś uda nam się dokończyć tworzenie list, bo bardzo starannie to robimy. Chcemy, żeby listy były jak najlepsze. Robimy to w spokoju, analizując nazwisko po nazwisku, poszukując osób, które mogłyby wzmocnić listę - powiedział Stanisław Karczewski na antenie radiowej Jedynki

Stanisław Karczewski: W wyborach do Senatu PiS wystawi obecnych senatorów

Marszałek Senatu potwierdził, że z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu i Senatu będzie startować wielu młodych polityków i przypomniał, że 25 spośród 41 "jedynek" to osoby, które jeszcze nigdy nie otwierały list. Zapytany o to, czy partia rządząca wystawi na swoich listach posłów z ugrupowania Kukiz'15, Karczewski potwierdził, że będzie ich kilku. Polityk powiedział także, że na listach kandydatów PiS do Senatu znajdą się przede wszystkim obecni senatorowie.

"Jedynki" Prawa i Sprawiedliwości. W Warszawie Kaczyński, w Katowicach Morawiecki

Po raz pierwszy komitet polityczny partii rządzącej zebrał się w sprawie list we wtorek 23 lipca. Wówczas doszło do zatwierdzenia kandydatur na listach w 18 z 41 okręgów. Według pierwszych zapowiedzi listy PiS powinny zostać zamknięte podczas wtorkowego spotkania komitetu. 

W połowie lipca Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało "jedynki" na listach do wyborów parlamentarnych. Wiemy m.in., że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie stał na czele listy w okręgu warszawskim, a premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach.

Więcej o: