Najnowszy sondaż. PiS triumfuje i jest bliski samodzielnej większości. PSL poza Sejmem

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 41,7 procent - wynika z najnowszego sondażu IBRiS. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z poparciem 25 procent, a trzecie - zjednoczona lewica. Ponad progiem znalazłaby się jeszcze partia Kukiz'15, do Sejmu nie weszłoby natomiast PSL.
Zobacz wideo

Z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to bezapelacyjnie wygrałaby je partia Jarosława Kaczyńskiego. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-27 lipca na reprezentatywnej grupie 1100 osób.

PiS triumfuje i jest blisko samodzielnej większości. PSL poza progiem

Z sondażu wynika, że próg wyborczy przekroczyłyby cztery ugrupowania. Aż 41,7 procent pytanych zadeklarowało oddanie swojego głosu na Prawo i Sprawiedliwość, a 25 procent - na Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna i samorządowcy). 

Ponad progiem znalazłaby się jeszcze zjednoczona lewica (SLD, Wiosna i Razem) z wynikiem 10,2 procent oraz partia Kukiz'15 z wynikiem 5,3 procent. Progu wyborczego nie przekroczyłoby natomiast PSL 2,8 procent), które po fiasku negocjacji z partią Grzegorza Schetyny zdecydowało się iść do wyborów parlamentarnych samodzielnie. 

Więcej o:
Komentarze (599)
Najnowszy sondaż. PiS triumfuje i jest bliski samodzielnej większości. PSL poza Sejmem
Zaloguj się
 • aeromonas

  Oceniono 122 razy 78

  Polacy nie zasługują na niepodległe państwo. Jak tak dalej pójdzie, Kaczyński niedługo będzie mógł zameldować Putinowi wykonanie zadania. Ostatni gasi światło...

 • mustang667

  Oceniono 90 razy 60

  Polacy kochają PIS i nic tu nie poradzimy. Większość wyborców PIS-u ma blade pojęcie o ekonomi i myślą że pieniądze biorą się z nieba lu wystarczy je zabrać innym. Niestety jeszcze trochę i wpędzą nas w poważny kryzys i każda następna ekipa sprzątająca ten bałagan i obcinająca socjal będzie bardzo zła. Jednak ludzie PIS-u będą zawsze wspominać jak to PIS świetnie rządził i jak za PIS-u żyło im się dobrze, tak jak niektórzy wspaniale wspominają czasy Gierka. Żadne argumenty nie pomogą na ludzi wąskim postrzeganiu świata.

 • mcguirre

  Oceniono 90 razy 58

  No tak, nowy wróg nr 1 czyli LGBT przynosi efekty. Podobnie było z uchodźcami. Ciemny naród kupi wszystko. Ciekawe, co wymyślą przy następnych wyborach. Kto będzie wrogiem ? Może Indianie ? Choć w Polsce ich nie ma to PiS wmówi suwerenowi, że są śmiertelnym zagrożeniem dla naszej katolickiej kultury bo wierzą w Manitu.

 • lepszysort

  Oceniono 78 razy 48

  Już niedługo margines 500 + obudzi się z ręką w nocniku ze swoim moczem....

 • gapcio2010

  Oceniono 69 razy 37

  Polacy nie kochają pisu ! Polacy kochają "piniędze" ( tak mówili wyborcy Pisu w sondażach!) i tego, ktokolwiek by je rozdawał. Polacy są w większości katolsko- prymitywni, biedni emocjonalnie i sprzedajni. Szkoda, że Polska nie ma jużżzadnych perspektyw normalnego rozwoju.

 • dert4

  Oceniono 47 razy 31

  a w drugiej kadencji, Jarek otworzy Berezę Kartuską.
  Dla zdrajców i zaprzańców, coorev i złodziei !

 • jezierskiadam

  Oceniono 49 razy 29

  Rosną szanse na zwycięstwo opozycji w jesiennych wyborach do Sejmu RP.

  Zwycięstwo nad PiS będzie oznaczało, że opozycja składająca się z Koalicji Obywatelskiej i Zjednoczonej Lewicy będzie posiadała wspólnie więcej mandatów sejmowych od Pis-u i jego przystawek.

  Musimy sobie zdawać sprawę, że Kaczyński jest mściwy i nie wybaczy Schetynie, tak jak nie wybaczył Tuskowi swojej sromotnej klęski poniesionej w przedterminowych wyborach 2007 roku.

  Warto przeanalizować, co będzie dalej.
  Po wyborach sejmowych Duda nadal będzie Prezydentem RP. Należy liczyć się z obstrukcją z jego strony.

  Po przegranych wyborach rząd Morawieckiego podaje się do dymisji, ale nadal sprawuje władzę. Jeśli PiS uzyskał najwięcej głosów, to Duda desygnuje na nowego premiera wskazanego przez Kaczyńskiego przydupasa z PiS. Nie udaje się stworzyć koalicji rządowej z udziałem PiS, ale czas płynie … Rząd Morawieckiego podejmuje decyzje, niektóre z nich będą nieodwracalne i szkodliwe dla społeczeństwa i nowej władzy, inne decyzje rządu na wylocie będą miały na celu ustawienie finansowo biznesowe przyjaciół i kolegów przez królika Morawieckiego.

  Czas płynie i zachodzi konieczność uchwalenia budżetu … Nieuchwalenie budżetu może skutkować rozwiązaniem Sejmu i powtórką wyborów.
  Jeśli mimo tego koalicja antyPisu obejmie władzę, to Duda będzie mogł wetować każdą Ustawę uchwaloną przez Sejm i paraliżować w ten sposób nową władzę. Czy Duda na to pójdzie?

  Nienawiść Kaczyńskiego do triumfującego Tuska doprowadziła do śmierci 96 osób na pokładzie samolotu Tu154A.
  Nienawiść Kaczyńskiego do triumfującego Schetyny może mieć równie krwawe skutki. Musimy być gotowi. Musimy powstrzymać szaleńca.

  Adam Jezierski

 • Jacek Andrzejczyk

  Oceniono 43 razy 27

  Ludzie otwórzcie oczy,,przecież ta mafijna partia rozpiepszy cały kraj,głosujcie na kogo chcecie,tylko nie na PiS,dali parę groszy żeby oczy modlić,ale swoje premię na konta,kradną,kłamią jak psy,precz z kaczyzmem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX