Najnowszy sondaż. PiS triumfuje i jest bliski samodzielnej większości. PSL poza Sejmem

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 41,7 procent - wynika z najnowszego sondażu IBRiS. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z poparciem 25 procent, a trzecie - zjednoczona lewica. Ponad progiem znalazłaby się jeszcze partia Kukiz'15, do Sejmu nie weszłoby natomiast PSL.
Zobacz wideo

Z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to bezapelacyjnie wygrałaby je partia Jarosława Kaczyńskiego. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-27 lipca na reprezentatywnej grupie 1100 osób.

PiS triumfuje i jest blisko samodzielnej większości. PSL poza progiem

Z sondażu wynika, że próg wyborczy przekroczyłyby cztery ugrupowania. Aż 41,7 procent pytanych zadeklarowało oddanie swojego głosu na Prawo i Sprawiedliwość, a 25 procent - na Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna i samorządowcy). 

Ponad progiem znalazłaby się jeszcze zjednoczona lewica (SLD, Wiosna i Razem) z wynikiem 10,2 procent oraz partia Kukiz'15 z wynikiem 5,3 procent. Progu wyborczego nie przekroczyłoby natomiast PSL 2,8 procent), które po fiasku negocjacji z partią Grzegorza Schetyny zdecydowało się iść do wyborów parlamentarnych samodzielnie. 

Więcej o: