Kwaśniewski o przejściu polityków SLD do KO: Schetyna powinien zaprzestać transferów

- Jestem przeciwny transferom, to psuje polską politykę. Przechodzenie z partii do partii ze względu na koniunkturę jest po prostu demoralizujące. Nie podoba mi się to - mówił w Polsat News były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Odniósł się w ten sposób do medialnych doniesień o politykach SLD, którzy mieliby kandydować do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Katarzyna Piekarska, była posłanka i była radna SLD, zdecydowała o odejściu z ugrupowania. Według nieoficjalnych informacji, była parlamentarzystka będzie kandydować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska).

Według informacji "Rzeczpospolitej", startować z KO być może będą również inni działacze SLD jak radny Ireneusz Nitkiewicz z Bydgoszczy, krakowski radny Kazimierz Chrzanowski i wiceprzewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Henryk Milcarz.

- Apeluję do moich przyjaciół i kolegów: nie róbcie tego. Grzegorz Schetyna powinien zaprzestać transferów, a ludzie lewicy powinni twardo trzymać się swoich przekonań - skomentował w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

- Jestem przeciwny transferom, to psuje polską politykę. Przechodzenie z partii do partii ze względu na koniunkturę jest po prostu demoralizujące. Nie podoba mi się to - mówił polityk.

Aleksander Kwaśniewski: Serce mam po lewej stronie

Były prezydent zapowiedział, że odda głos w jesiennych wyborach parlamentarnych na koalicję lewicową, tworzoną obecnie przez SLD, Razem i Wiosnę.

- Nie tylko serce mam po lewej stronie, ale też mam poczucie więzi z tym środowiskiem, z niego się wywodzę, odnieśliśmy wielki sukces. Myślę, że lewicowa koalicja w polskim parlamencie jest potrzebna - przekonywał Aleksander Kwaśniewski.

Więcej o: