Kwaśniewski o przejściu polityków SLD do KO: Schetyna powinien zaprzestać transferów

- Jestem przeciwny transferom, to psuje polską politykę. Przechodzenie z partii do partii ze względu na koniunkturę jest po prostu demoralizujące. Nie podoba mi się to - mówił w Polsat News były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Odniósł się w ten sposób do medialnych doniesień o politykach SLD, którzy mieliby kandydować do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Katarzyna Piekarska, była posłanka i była radna SLD, zdecydowała o odejściu z ugrupowania. Według nieoficjalnych informacji, była parlamentarzystka będzie kandydować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska).

Według informacji "Rzeczpospolitej", startować z KO być może będą również inni działacze SLD jak radny Ireneusz Nitkiewicz z Bydgoszczy, krakowski radny Kazimierz Chrzanowski i wiceprzewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Henryk Milcarz.

- Apeluję do moich przyjaciół i kolegów: nie róbcie tego. Grzegorz Schetyna powinien zaprzestać transferów, a ludzie lewicy powinni twardo trzymać się swoich przekonań - skomentował w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

- Jestem przeciwny transferom, to psuje polską politykę. Przechodzenie z partii do partii ze względu na koniunkturę jest po prostu demoralizujące. Nie podoba mi się to - mówił polityk.

Aleksander Kwaśniewski: Serce mam po lewej stronie

Były prezydent zapowiedział, że odda głos w jesiennych wyborach parlamentarnych na koalicję lewicową, tworzoną obecnie przez SLD, Razem i Wiosnę.

- Nie tylko serce mam po lewej stronie, ale też mam poczucie więzi z tym środowiskiem, z niego się wywodzę, odnieśliśmy wielki sukces. Myślę, że lewicowa koalicja w polskim parlamencie jest potrzebna - przekonywał Aleksander Kwaśniewski.

Więcej o:
Komentarze (121)
Kwaśniewski o przejściu polityków SLD do KO: Schetyna powinien zaprzestać transferów
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 29 razy 13

  Trzeba przyznać, że w cywilizowanych krajach w większości przypadków polityk, który koniunkturalnie zmienia partię jest karany przez wyborców, ewentualnie partia, która go przyjmuje.

 • wagabunda

  Oceniono 19 razy 7

  Szczury!

 • urian

  Oceniono 14 razy 6

  Ten apel to w pierwszej kolejności do tych co przechodzą. Co to za moralność skoro dla miejsca na liście zmieniają partię. Bardzo prawdopodobne, że jak już wejdą do sejmu to w kolejnym kroku przejdą do PiS-u.

 • vomitorium1

  Oceniono 18 razy 6

  "Przechodzenie z partii do partii ze względu na koniunkturę jest po prostu demoralizujące."
  nie koniunkturę
  a synekurę
  (a do grzsie
  nie ma co apelować
  bo on też tylko o tym myśli)

 • cleryka

  Oceniono 11 razy 5

  Ma rację prezydent kwaśniewski,poglądy mozna zmieniać,ale przed wyborami kupczyć miejscami na listach z partia,która ma nie wiele wspólnego z Jej poglądami,to durnota polityczna.

 • djenn

  Oceniono 19 razy 5

  Ja rozumiem, że można zmieniać poglądy, bo człowiek nei stoi w miejscu i w miarę poszerzania wiedzy, doświadczeń życiowych, edukacji, jak najbardziej ma prawo a nawet powinien, zmieniać poglądy. Ale, sęk w tym, że obie panie, zarówno Nowacka jak i Piekarska nadal mienią się jako osoby o lewicowych poglądach i mimo to decydują się iść z neoliberałami. Bez sensu. Dla lewicowca neoliberał to wróg nr 1. Zakładam, że obie były tylko z przypadku w lewicy a tak naprawdę, to koniunktura i zysk są fundamentem ich poglądów.

 • pograniczewogniu

  Oceniono 31 razy 5

  Póżniej się nie dziwcie,że Pis ma 50 %-wobec nędzy intelektualnej obecnej opozycji to i tak niedużo

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 4

  Jeżeli z kandydatem przechodzi sporo głosów to transfer ma wartość, tylko trzeba patrzeć by tyle samo nie odeszło.

 • tetradrachma

  Oceniono 11 razy 3

  Widzi Pan panie prezydencie.....ku... są nie tylko w Pisie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX