Katarzyna Piekarska opuszcza SLD. Nieoficjalnie: Wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej

Była wieloletnia posłanka SLD Katarzyna Piekarska odchodzi z ugrupowania. Według nieoficjalnych informacji, może wystartować jesienią w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska). Z listy KO może kandydować do Sejmu również Grzegorz Napieralski, były przewodniczący SLD, obecnie senator z ramienia PO.
Zobacz wideo

Katarzyna Piekarska, była posłanka i była radna SLD, odchodzi z ugrupowania. Informację podała Polska Agencja Prasowa, potwierdziła ją w rozmowie z Gazeta.pl sama była parlamentarzystka lewicy. Według nieoficjalnych informacji, Piekarska może być kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

Jak powiedziała nam była członkini SLD, informacja w tej sprawie zostanie potwierdzona i ogłoszona we wtorek. To właśnie tego dnia zbiera się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, który będzie dyskutował na temat list do Sejmu.

Rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl, że ugrupowanie nie próbowało zatrzymać Piekarskiej w swoich szeregach. - Każdy podejmuje w swoim życiu suwerenne decyzje. Nie chcę tego oceniać - stwierdziła. Zapewniła, że w partii nie brakuje osób, które mogłyby kandydować do Sejmu.

Z SLD do Koalicji Obywatelskiej

Według informacji "Rzeczpospolitej", startować z KO mogą również inni działacze SLD jak radny Ireneusz Nitkiewicz z Bydgoszczy, krakowski radny Kazimierz Chrzanowski i wiceprzewodniczącego sejmiku świętokrzyskiego Henryk Milcarz.

W jesiennych wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej wystartuje również najprawdopodobniej Grzegorz Napieralski, były poseł i były przewodniczący SLD, obecnie senator z ramienia PO.

Jak podaje PAP, kandydatem do Senatu ma być były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich. SLD proponuje, by wszystkie ugrupowania opozycyjne wystawiały po jednym wspólnym kandydacie w każdym okręgu.