Katarzyna Piekarska opuszcza SLD. Nieoficjalnie: Wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej

Była wieloletnia posłanka SLD Katarzyna Piekarska odchodzi z ugrupowania. Według nieoficjalnych informacji, może wystartować jesienią w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska). Z listy KO może kandydować do Sejmu również Grzegorz Napieralski, były przewodniczący SLD, obecnie senator z ramienia PO.

Katarzyna Piekarska, była posłanka i była radna SLD, odchodzi z ugrupowania. Informację podała Polska Agencja Prasowa, potwierdziła ją w rozmowie z Gazeta.pl sama była parlamentarzystka lewicy. Według nieoficjalnych informacji, Piekarska może być kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

Jak powiedziała nam była członkini SLD, informacja w tej sprawie zostanie potwierdzona i ogłoszona we wtorek. To właśnie tego dnia zbiera się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, który będzie dyskutował na temat list do Sejmu.

Rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl, że ugrupowanie nie próbowało zatrzymać Piekarskiej w swoich szeregach. - Każdy podejmuje w swoim życiu suwerenne decyzje. Nie chcę tego oceniać - stwierdziła. Zapewniła, że w partii nie brakuje osób, które mogłyby kandydować do Sejmu.

Z SLD do Koalicji Obywatelskiej

Według informacji "Rzeczpospolitej", startować z KO mogą również inni działacze SLD jak radny Ireneusz Nitkiewicz z Bydgoszczy, krakowski radny Kazimierz Chrzanowski i wiceprzewodniczącego sejmiku świętokrzyskiego Henryk Milcarz.

W jesiennych wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej wystartuje również najprawdopodobniej Grzegorz Napieralski, były poseł i były przewodniczący SLD, obecnie senator z ramienia PO.

Jak podaje PAP, kandydatem do Senatu ma być były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich. SLD proponuje, by wszystkie ugrupowania opozycyjne wystawiały po jednym wspólnym kandydacie w każdym okręgu.

Więcej o:
Komentarze (134)
Katarzyna Piekarska opuszcza SLD. Nieoficjalnie: Wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 25 razy 7

  Schetyna myśli, że lewicowi wyborcy nabiorą się na to, że w PO będzie parę lewicowych rodzynków i Zieloni. Cóż, może i ktoś się na to nabierze, ja jednak podziękuję i zagłosuję na faktyczną Lewicę.

 • krzysiozboj

  Oceniono 37 razy 7

  Kobieta bez żadnego kręgosłupa, klasyczna konformistka. Gdy UW (niektórzy muszą wygooglać co to było) padało to zwiała do SLD, teraz w drugą stronę.
  Kiedyś był wywiad z nią, jechała w nim (o ile dobrze pamiętam) po bliskich relacjach państwa z kościołem, chodziło chyba o AWS. Dziennikarz ją zapytał o to, dlaczego SLD (z nią jako jedną z liderów) miał też świetne relacje z kościołem i szedł kościołowi na rękę, z rozbrajającą szczerością odpowiedziała "wtedy było nam to na rękę".

  Dla tej kobiety nie ważny szyld, ani ideologia. Ważne tylko koryto, resztę się dopasuje.

 • jacek990

  Oceniono 8 razy 4

  Po prostu wraca tam, skąd przyszła. Przecież to była posłanka Unii Wolności.

 • urian

  Oceniono 22 razy 4

  Ale nie popełniajcie błędu, na pierwszych miejscach list nie umieszczajcie polityków ! Te miejsca oddajcie ludziom bezpartyjnym powszechnie szanowanym : lekarz, nauczyciel, żołnierz, artysta, przedsiębiorca , sportowiec, dziennikarz, naukowiec, adwokat, samorządowiec Rzuce tylko kilka nazwisk : Stuhr, Hołdys, Skiba, Michalik, Sadurski, Matczak, Płatek, Łetowska, Janda, Paplaczyk, Harat, Sonik, Kaminski, Zdanowska, itd, itd. Takie osoby wygrają z każdym kandydatem PiS

 • stachkaz47

  Oceniono 5 razy 3

  Pani Piekarska już się zużyła tak jak GOSIEWSKIE naród ma dość darmozjadów.

 • kmrp

  Oceniono 9 razy 3

  Była kiedyś w Unii Wolności, więc właściwie tam wraca.

 • cozano

  Oceniono 9 razy 3

  Przyznam, że spory niesmak ogarnia mnie przy koniunkturalnych transferach partyjnych. Szkoda że wyborcy nie karają prostytucji politycznej przy wyborach.

 • siwywaldi

  Oceniono 23 razy 3

  Wszystko zależy, na które miejsce się załapie. Bo w pełnej durni Polsce, to z "jedynki" nawet Trynkiewicz wejdzie... :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX