"Ideologia atakująca życie, rodzinę, wolność". Wiceminister o LGBT. Był też wątek Opus Dei

- Opus Dei nigdy nie wpływało, nie wpływa i nie będzie wpływać na zawodowe czy polityczne decyzje swoich członków. (...) Dostrzegam za to globalną ideologiczną ofensywę środowisk LGBT+, które nie cofają się przed niczym, by narzucać innym swój punkt widzenia - mówi w rozmowie z dziennikiem "Do Rzeczy" wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.
Zobacz wideo

"Walczymy z ideologią, która atakuje wolność" - wywiadu pod takim hasłem udzielił tygodnikowi "Do Rzeczy" dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości i członek Opus Dei. Rozmowa dotyczyła środowisk LGBT.

- Opus Dei nigdy nie wpływało, nie wpływa i nie będzie wpływać na zawodowe czy polityczne decyzje swoich członków. Co więcej, zasady Dzieła wprost tego zabraniają. Dostrzegam za to globalną ideologiczną ofensywę środowisk LGBT+, które nie cofają się przed niczym, by narzucać innym swój punkt widzenia - stwierdził wiceminister.

Marcin Romanowski: Ideologia, która atakuje życie

Jak dodał, "na mocy art. 18 Konstytucji RP jedną z podstawowych zasad porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej jest zasada otoczenia ochroną i opieką małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa".

- Z zasady tej wynika zakaz ustanawiania przez ustawodawcę jakichkolwiek innych form relacji zbliżonych do małżeństwa, a także adopcji dzieci przez osoby homoseksualne - mówił Marcin Romanowski.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że nie walczymy z ludźmi! Walczymy z ideologią, która atakuje życie, rodzinę, wolność, wprowadza brutalną ingerencję w prywatną sferę życia Polek i Polaków oraz wytwarza sztuczne konflikty. Dlatego uważam, że bardzo wartościowe są wszystkie inicjatywy samorządów, które kładą tamę narzucaniu ideologii LGBT za pomocą instytucji publicznych

- przekonywał polityk.

Marcin Romanowski ma 43 lata. Podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości został w tym roku. W latach 2016-2019 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, był również pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości ds. informatyzacji i cyberbezpieczeństwa oraz ds. Funduszu Sprawiedliwości. Jest przewodniczącym Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

Więcej o: