Kuchciński przelał 15 tys. zł na Caritas i fundację Ewy Błaszczyk. Za loty rodziny rządowym samolotem

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przelał 15 tysięcy złotych na Caritas i fundację Ewy Błaszczyk - informuje Radio ZET. Przelew ma dotyczyć łącznie 23 połączeń lotniczych, które marszałek Sejmu odbył samolotem rządowym wraz ze swoją rodziną.
Zobacz wideo

Marek Kuchciński zapłacił za przeloty członków swojej rodziny rządowym samolotem. Informacja o tym, ze z przelotów na trasie Rzeszów-Warszawa korzystali członkowie rodziny marszałka Sejmu, wyszła na jaw w zeszłym tygodniu. Po ujawnieniu sprawy Centrum Informacyjne Sejmu zapowiedziało, że Kuchciński wpłaci pieniądze na cele charytatywne. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że taką decyzję podjął Jarosław Kaczyński.

Kuchciński wpłacił 15 tys. zł na cele charytatywne. Za przeloty samolotem

W poniedziałek Kuchciński wpłacił 15 tysięcy złotych na Caritas i Fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk - poinformował dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski. 

Jak dodał, przelane środki dotyczą łącznie aż 23 połączeń lotniczych, które odbyła rodzina Kuchcińskiego rządowym samolotem. Wcześniej potwierdzonych było sześć lotów. Z kolei dziennikarze Radia ZET, którzy ujawnili proceder, podkreślali, że połączeń było więcej, a rodzina latała z marszałkiem niemal co tydzień.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że kwota 15 tysięcy złotych przekazana przez marszałka na cele charytatywne jest "pewnego rodzaju odniesieniem są istniejące umowy między Kancelarią Sejmu a PLL LOT, gdzie ta kwota na przelot jednej osoby jest określona na niecałe 600 złotych". Powiedział również, że 23 loty z udziałem członków rodziny marszałka odbyły się w przedziale czasowym od 2015 do 2019 roku. - Na tej podstawie, mnożąc to przez liczbę lotów i przez liczbę pasażerów, wychodzi kwota prawie 15 tysięcy złotych - wyjaśnił, cytowany przez TVN24.

Więcej o: