PSL i Kukiz'15 nie porozumieli się ws. startu w wyborach. RMF FM: Poszło o nazwę komitetu

Polskie Stronnictwo Ludowe i ugrupowanie Kukiz'15 najprawdopodobniej nie wystartują ze wspólnej listy w jesiennych wyborach do parlamentu - podaje RMF FM. Powodem braku konsensusu między politykami obu ugrupowań miała być nazwa komitetu.
Zobacz wideo

Polskie Stronnictwo Ludowe w ostatnich dniach prowadziło rozmowy dotyczące wspólnego startu w wyborach parlamentarnych z ruchem Kukiz'15. Przedstawiciele PSL podkreślali, że partia nie zaryzykuje startu w wyborach parlamentarnych jako koalicja, która - żeby znaleźć się w Sejmie - musiałaby zdobyć przynajmniej 8 procent głosów.

O tym, że wspólny start Kukiz'15 i PSL jest mało prawdopodobny, wiadomo było już od kilku dni. Paweł Kukiz twierdził, że działacze jego ugrupowania nie są zainteresowani startem z list ludowców.

Jak podaje RMF FM, wszystko wskazuje na to, że rozmowy zostały zakończone definitywnie. PSL chce wystartować w wyborach w ramach Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicja Polska. Partia nie zgadza się jednocześnie na dodanie do tej nazwy Kukiz'15, a to dla działaczy ugrupowania Pawła Kukiza było kluczowe.

Kukiz'15 nawiązuje obecnie bliższą współpracę z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Dokładny termin wyborów nie jest jeszcze znany, zgodnie z polskim prawem muszą się one odbyć w jeden z wolnych dni pomiędzy 13 października a 10 listopada.

Więcej o:
Komentarze (123)
PSL i Kukiz'15 nie porozumieli się ws. startu w wyborach. RMF FM: Poszło o nazwę komitetu
Zaloguj się
 • anekelea

  Oceniono 67 razy 55

  To że w ogóle PSL rozmawiało z Kukiz'15 o koalicji mówi wszystko o tej partii. Zero zahamowań, zero zasad. Wstyd panie Kosiniak, wstyd.

 • Babcix Babcix

  Oceniono 57 razy 45

  Jeden wart drugiego. Obie partie tylko patrzą, jaką drogą wejść w odbyt Kaczyńskiemu

 • caius1

  Oceniono 37 razy 29

  Panu Kosiniakowi pozostaje się już tylko modlić.
  NiePiS

 • labeo

  Oceniono 29 razy 27

  Mam nadzieję , że obie pseudopartie nie przekroczą progu i znikną raz na zawsze ze sceny politycznej.

 • urian

  Oceniono 32 razy 26

  Ludzie nie chcą już w sejmie cwanych partyjniaków dlatego opozycja widzi sens zaproszenia na swoje listy bezpartyjnych samorządowców. Jak myślicie dlaczego Paweł Kukiz też proponuje sojusz bezpartyjnym samorządowcom ? Po to by osłabić opozycję ! Robi to samo co przed poprzednimi wyborami , sądzę, że takie dostał zadanie od Kaczyńskiego - ując głosów przeciwnikom PiS.

 • 997george

  Oceniono 29 razy 23

  No i po PSL. 29 lat i starczy.

 • urian

  Oceniono 25 razy 21

  Kamyszu, to kara za twój narcyzm. Uwierzyłeś, że możesz być nawet prezydentem. Nie ten rozmiar kapelusza, dla ciebie nawet sejm to za wysokie progi. To że teraz jesteś posłem to przez przypadek, tez tylko przypadek sprawił że jesteś prezesem PSL. Zostałeś bo twój ojciec działał i tak jakoś jego koledzy zaproponowali ciebie. Niestety, spójrz w lustro i zobaczysz bardzo marnego polityka i to zakochanego w sobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX