PSL i Kukiz'15 nie porozumieli się ws. startu w wyborach. RMF FM: Poszło o nazwę komitetu

Polskie Stronnictwo Ludowe i ugrupowanie Kukiz'15 najprawdopodobniej nie wystartują ze wspólnej listy w jesiennych wyborach do parlamentu - podaje RMF FM. Powodem braku konsensusu między politykami obu ugrupowań miała być nazwa komitetu.
Zobacz wideo

Polskie Stronnictwo Ludowe w ostatnich dniach prowadziło rozmowy dotyczące wspólnego startu w wyborach parlamentarnych z ruchem Kukiz'15. Przedstawiciele PSL podkreślali, że partia nie zaryzykuje startu w wyborach parlamentarnych jako koalicja, która - żeby znaleźć się w Sejmie - musiałaby zdobyć przynajmniej 8 procent głosów.

O tym, że wspólny start Kukiz'15 i PSL jest mało prawdopodobny, wiadomo było już od kilku dni. Paweł Kukiz twierdził, że działacze jego ugrupowania nie są zainteresowani startem z list ludowców.

Jak podaje RMF FM, wszystko wskazuje na to, że rozmowy zostały zakończone definitywnie. PSL chce wystartować w wyborach w ramach Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicja Polska. Partia nie zgadza się jednocześnie na dodanie do tej nazwy Kukiz'15, a to dla działaczy ugrupowania Pawła Kukiza było kluczowe.

Kukiz'15 nawiązuje obecnie bliższą współpracę z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Dokładny termin wyborów nie jest jeszcze znany, zgodnie z polskim prawem muszą się one odbyć w jeden z wolnych dni pomiędzy 13 października a 10 listopada.

Więcej o: