Wybory parlamentarne 2019. Kierownictwo PiS ustaliło listy do Sejmu i kandydatów do Senatu

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie odbyło się posiedzenie prezydium Komitetu Politycznego partii. Rozmowy dotyczyły kandydatów na jesienne wybory parlamentarne. Obsadzono 41 list w wyborach do Sejmu oraz 100 jednomandatowych okręgów senackich.
Zobacz wideo

Po raz pierwszy Komitet Polityczny partii rządzącej zebrał się w sprawie list we wtorkowe popołudnie. Wówczas doszło do zatwierdzenia kandydatur na listach w 18 z 41 okręgów. - Na prezydium ustaliliśmy listy w pozostałych okręgach, a także kandydatów do Senatu - powiedział PAP Krzysztof Sobolewski, lider rzeszowskiej listy PiS

Wybory parlamentarny 2019. PiS ustalił pozostałe listy

Komitet Polityczny ma ostatecznie zatwierdzić ich kształt na kolejnym, wtorkowym posiedzeniu. W połowie lipca Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało liderów list wyborczych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie stał na czele listy w okręgu warszawskim, premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach, a w okręgu podwarszawskim jedynką będzie Mariusz Błaszczak. Wicepremier Jacek Sasin będzie otwierał listę w Chełmie, inny wicepremier Piotr Gliński w Łodzi, a szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk - w Wałbrzychu.

Więcej o: