Borusewicz pozwany przez TVP za słowa o "szczuciu" w kontekście zamordowania Pawła Adamowicza

Bogdan Borusewicz poinformował, że został pozwany przez TVP. Przedmiotem pozwu mają być słowa wicemarszałka Senatu wypowiedziane po zabójstwie Pawła Adamowicza. - Do tego mordu politycznego doprowadziła atmosfera szczucia i nagonki, w której brały udział także publiczne media, szczególnie publiczna telewizja - mówił 14 stycznia polityk.

O pozwie skierowanym przez TVP Bogdan Borusewicz poinformował na Facebooku. Jak informuje wicemarszałek Senatu, chodzi o jego słowa na temat zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w styczniu.  "TVP pozwała mnie przed Sąd Okręgowy w Warszawie w procesie cywilnym. Oskarżają mnie o to, że w Polsacie w dniu 14 stycznia - w programie poświęconym zabójstwu prezydenta Pawła Adamowicza - powiedziałem, iż do tego mordu politycznego doprowadziła atmosfera szczucia i nagonki, w której brała udział również telewizja publiczna" - opisuje wicemarszałek Senatu. 

TVP pozwała Bogdana Borusewicza za słowa o "atmosferze szczucia"

Jak pisze Borusewicz, w pozwie od Telewizji Publicznej mowa jest o "tragicznej śmierci, a nie o morderstwie prezydenta, do której doszło na oczach tysięcy ludzi przed sceną i milionów przed telewizorami". Polski polityk i opozycjonista z czasów PRL przypomina w poście, że dotychczas TVP pozwała już kilkanaście osób, m.in. Adama Bodnara, Jacka Jaśkowiaka czy Wojciecha Czuchnowskiego. "Z niecierpliwością oczekuję na rozprawę" - pisze wicemarszałek.

Czego dotyczy pozew? Borusewicz dołączył do postu fragment jego wypowiedzi dla Polsat News. Jak opisuje, wideo zostało dołączone do pozwu jako dowód. Do tego mordu politycznego doprowadziła atmosfera szczucia i nagonki, w której brały udział także publiczne media, szczególnie publiczna telewizja i ta warszawska, i lokalna - mówi na nagraniu polityk. 

Więcej o:
Komentarze (63)
Borusewicz pozwany przez TVP za słowa o "szczuciu" w kontekście zamordowania Pawła Adamowicza
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 27

  Dla tych wiechci bohaterem jest Piotrowicz. Ofiara komunizmu. Tak historia zatoczyła koło.

 • def11

  Oceniono 29 razy 25

  Zwalczanie prawdy i szczucie na przeciwników politycznych PiS-u, taka misja telewizji publicznej po "dobrej zmianie".

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 28 razy 22

  TVP szczuła i przyczyniła się do zamordowania prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.

 • artau

  Oceniono 27 razy 21

  TVP brała czynny udział w szczuciu i pomawianiu prezydenta Gdańska. Stworzona przez TVP atmosfera przyczyniła się do zamordowania go. Nic tego nie zmieni

 • renegate60

  Oceniono 26 razy 20

  Chyba tylko ktoś całkowicie naiwny albo zacietrzewiony pisowski zakapior uważa ze TV PIS nie jest ohydną partyjną szczujnią. Od 1989 roku telewizja publiczna miała wiele wad, ale to co jest teraz w tej szczujni przechodzi ludzkie pojęcie. Czasami nawet można odnieść wrażenie ze przed rokiem 1989 nie było gorzej. TV PIS to typowo reżimowe, propagandowe,partyjne medium. Zero obiektywizmu, wiarygodności, zero rzemiosła dziennikarskiego, jak np. Holecka, Rachoń, Ziemiec i wielu innych tzw. dziennikarzy. Borusewicz miał sto procent racji, mało tego był jeszcze za bardzo delikatny w stosunku do tej szczujni.

 • puuchatek

  Oceniono 30 razy 20

  Może być ciekawie.

  Ponieważ to Borusewicz jest pozwanym, a winę trzeba udowodnić, to TVP będzie musiała UDOWODNIĆ, że nie szczuła.

  A to może być trudne w czasach, kiedy "nic nie ginie" i są nagrania…

 • hrabiaa

  Oceniono 20 razy 16

  Płacę regularnie abonament. Jak tak dalej, to winniśmy pozywać TVP za sianie złej propagandy i dzielenie społeczeństwa....

 • ggchmiel

  Oceniono 22 razy 16

  Nieeeee, telewizyjny "Volkischer Beobachter" dla niepoznaki nazwany "Wiadomościami" prowadzony przez gołąbka pokoju i pełnego chrześcijańskiej miłości bliźniego p. Ziemca-Eckarta, nie nawoływał nigdy do nienawiści....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX