Terlecki nie widzi problemu w lotach Kuchcińskiego z rodziną. "Żałuję, że nie leciałem"

Ryszard Terlecki uważa, że loty marszałka Sejmu z rodziną "to nic niezwykłego" i w zasadzie wszystko zostało wyjaśnione. Polityk PiS żałuje, że nie latał z marszałkiem. Dlaczego? - Teraz mógłbym opowiadać, jak było sympatycznie - wypalił.
Zobacz wideo

Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, zabierał ze sobą rodzinę na pokład rządowego samolotu - ujawniło w czwartek Radio ZET, a chwilę później dokumenty w tej sprawie w Sejmie przedstawiał poseł PO Sławomir Nitras. Chodziło o loty marszałka do Rzeszowa.

Nadal nie wiadomo jednak, mimo stanowiska Centrum Informacyjnego Sejmu, czy rodzina marszałka Sejmu zwróciła pieniądze lub zapłaciła za te loty - a właśnie o to dopytywali dziennikarze.

Loty Kuchcińskiego były opisywane jako "loty specjalne" w ramach "misji oficjalnej". Takich misji - tak wynika z upublicznionych dokumentów - było co najmniej sześć. Pojawiły się również apele, by marszałek sprawę wyjaśnił i ewentualnie zwrócił pieniądze.

Terlecki o lotach z Kuchcińskim: Żałuję, teraz mógłbym opowiadać, jak było sympatycznie

W TVN24, w programie "Jeden na jeden", o sprawę pytany był wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jak stwierdził, nie widzi potrzeby, by Kuchciński zwracał pieniądze za te loty. Powiedział również, że nie latał z marszałkiem.

Właśnie żałuję, bo teraz mógłbym opowiadać, jak było sympatycznie, a nie leciałem, więc nie mam o czym mówić

- powiedział Terlecki. Polityk podkreślał, że przecież Kuchciński jest szefem regionu podkarpackiego PiS, ma też tam okręg wyborczy, przez co właśnie tam często podróżuje. Powtórzył też narrację CIS, że zabieranie rodziny na pokład samolotu "nie zmieniało sytuacji" i w zasadzie wszystko zostało wyjaśnione.

Nie widzę tu - poza sezonem ogórkowym - niczego niezwykłego. (...) Nie przesadzajmy, nie wariujmy, samolot i tak leci z marszałkiem, więc czy zabiera posła, czy dziennikarza, czy syna, to myślę, że nie dzieje się nic nadzwyczajnego

- skwitował Ryszard Terlecki.

Więcej o:
Komentarze (310)
Loty marszałka Sejmu z rodziną. Ryszard Terlecki komentuje. "Żałuję, że nie leciałem. Opowiadałbym, jak było sympatycznie"
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 64 razy 58

  Arogancja i bezczelność Terleckiego jest porażająca - nawet posłowie mający z nim do czynienia na co dzień w sejmie określają go jako prostego, niewychowanego chama.

 • evergreen111

  Oceniono 54 razy 44

  Swoją drogą jak tu nie żałować, że Terlecki nie leciał tupolewem!

 • jacekjot2

  Oceniono 44 razy 38

  Rodzina poleciała za darmo, więc odniosła korzyść finansową. Powinna ją wykazać w PITcie i odprowadzić podatek. Jeśli tego nie zrobiła urząd skarbowy powinien naliczyć opłate wysokości chyba 70% kosztów przelotu Gulstreamem do Rzeszowa i odzyskać od rodziny Kuchcińskiego. Takie są przepisy, marszałkowi Sejmu wypadałoby je znać.

 • vegemot

  Oceniono 42 razy 36

  Jawna kpina z ludzi, pluja im prosto w twarz. Ale w sumie ich elektorat ma plute w twarz od 4 lat a jeszcze dumnie wystawiaja ryj zeby bardziej dostac i się w tym taplają mówiąc że to deszcz. Ale czego spodziewac sie po zelaznym elektoracie ciemnoty, patologi, prymitywów, nierobów, niewykształconych. Oni tak mają

 • catch36

  Oceniono 26 razy 20

  Hahaha płać ciemny ludzie i zapie...j za miskę ryżu. A tak naprawdę to musieli z nim latać bo jak nie było nikogo z rodziny to po agencjach się szlajał

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 27 razy 19

  Czynownicy przewodniej siły mogą sobie na taką cyniczną arogancję pozwolić, bo już sprawdzili, że podobne skandale nie robią na ich lumpenelektoracie żadnego wrażenia. Czują się więc absolutnie bezkarni. I w zasadzie się nie mylą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX