Rodzina Kuchcińskiego latała z nim rządowym samolotem. Kancelaria: To nie wpływało na koszt

Członkowie rodziny marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego sześciokrotnie byli pasażerami rządowego samolotu - ustaliło Radio ZET. Centrum Informacyjne Sejmu wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że obecność dodatkowych osób nie wpływa na zwiększenie kosztu przelotu.
Zobacz wideo

Podczas sześciu lotów rządowym samolotem marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu towarzyszyli członkowie najbliższej rodziny: córka, synowie lub żona - podaje Radio ZET.

Chodzi o trzy loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do stolicy i raz o lot z Warszawy do Krakowa.

Centrum Informacyjne Sejmu odpowiada

W przesłanym do mediów oświadczeniu Centrum Informacyjne Sejmu podkreśliło, że każda z podróży marszałka Sejmu miała charakter służbowy.

Kalendarz Marszałka Sejmu jest bardzo napięty – realizuje on średnio ok. 30 spotkań służbowych w miesiącu, nie licząc obowiązków podstawowych związanych z funkcjonowaniem Izby. Podróże lotnicze realizowane przy pomocy samolotów rządowych są najbezpieczniejszym i najkorzystniejszym logistycznie sposobem na pogodzenie licznych obowiązków

- informuje CIS.

Kancelaria Sejmu zaznaczyła również, że "obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu".