Marszałek Kuchciński lata z rodziną rządowym samolotem. Radio ZET publikuje dokumenty

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński lata z rodziną rządowym samolotem - ustaliło Radio ZET. Rozgłośnia jest w posiadaniu dokumentów, które potwierdzają sześć takich lotów.
Zobacz wideo

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński na loty rządowym samolotem zabierał ze sobą rodzinę. Jak informuje Radio ZET, podczas sześciu lotów na pokładzie samolotu poza marszałkiem byli członkowie jego najbliższej rodziny: córka, synowie lub żona.

Mariusz Gierszewski, dziennikarz rozgłośni, opublikował na Twitterze dokumenty potwierdzające, że do takiej sytuacji doszło. "Nie wiadomo, czy rodzina zapłaciła za te loty" - dodaje Gierszewski.

W sprawie Kuchcińskiego chodzi o trzy loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do stolicy i raz o lot z Warszawy do Krakowa. Jak zaznacza Radio ZET, jak dotąd nie otrzymało odpowiedzi na pytania od Kancelarii Sejmu.

Tuż po publikacji tej informacji poseł PO Sławomir Nitras zwołał konferencję prasową w Sejmie, podczas której podkreślał, że w jego ocenie te loty są prywatne, w dodatku z całą rodziną. - Są teraz dwa honorowe zachowania: oddanie pieniędzy i podanie się do dymisji - powiedział Nitras.

Lot Kuchcińskiego z posłami PiS do Rzeszowa

To nie pierwszy raz, gdy podniebne podróże marszałka Sejmu zwracają uwagę mediów. W marcu tego roku posłanka PiS pochwaliła się wspólnym lotem z Markiem Kuchcińskim (później zdjęcia usunęła). Wówczas Kuchciński, Krystyna Wróblewska i były prokurator z czasów PRL Stanisław Piotrowicz wracali razem z Warszawy do Rzeszowa.

Jak twierdziło wtedy Centrum Informacyjne Sejmu:

W niemal każdej podróży służbowej Marszałkowi Sejmu towarzyszą reprezentanci Izby, pracownicy Kancelarii Sejmu oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Takie rozwiązania nie wpływają na koszt przelotu, a umożliwiają sprawną realizację programu.
Więcej o: