Patryk Jaki dostał stanowisko w Parlamencie Europejskim. Posada "częściowo zaspokaja jego ambicje"

Patryk Jaki zdobył stanowisko w Parlamencie Europejskim. Został wybrany na sprawozdawcę ds. prawodawstwa dotyczącego treści terrorystycznych - informuje portal POLITICO.
Zobacz wideo

Jak podaje portal POLITICO, Patryk Jaki został wybrany na sprawozdawcę ds. prawodawstwa dotyczącego treści terrorystycznych w Parlamencie Europejskim. Były wiceminister sprawiedliwości zastąpi na tym stanowisku Daniela Daltona, europarlamentarzystę z Wielkiej Brytanii.

Patryk Jaki starał się o stanowisko w Parlamencie Europejskim od początku swojej kadencji. Anonimowy informator z Prawa i Sprawiedliwości powiedział w rozmowie z Onetem, że to, które otrzymał, ma "częściowo zaspokoić jego ambicje".

Patryk Jaki ma stanowisko w Parlamencie Europejskim. Czym zajmuje się sprawozdawca?

Sprawozdawca opracowuje sprawozdania na temat wniosków o charakterze ustawodawczym lub budżetowym bądź na inne tematy. Podczas swojej pracy może zasięgać opinii ekspertów i zainteresowanych stron. Sprawozdawcy odpowiadają również za opracowywanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Sprawozdania przyjęte na szczeblu komisji są rozpatrywane i poddawane pod głosowanie podczas sesji plenarnej. Sprawozdawcę wyznacza właściwa komisja parlamentarna - czytamy na stronie Parlamentu Europejskiego.

Więcej o: