MON znów próbuje reklamować defiladę. Zagrał Błaszczak. "Powiedzą, że słaba gra aktorska"

Szef MON zapowiada kolejną defiladę wojskową, ale w spocie nie ma przypadków. Poprzedni film za "grę aktorską" skrytykował były minister obrony Tomasz Siemoniak. Teraz Mariusz Błaszczak po trzech miesiącach wyzłośliwia się w nowym nagraniu, mówiąc o "specjalistach od kina".
Zobacz wideo

To już drugi raz w tym roku, kiedy Ministerstwo Obrony Narodowej publikuje film zapowiadający defiladę wojskową. Pierwszy dotyczył dodatkowej parady zarządzonej na 3 maja, a drugi, który zaprezentował szef MON Mariusz Błaszczak, już corocznej na 15 sierpnia. W 2019 roku dojdzie do małej zmiany - zamiast w Warszawie, wojsko będzie defilować w Katowicach.

Pierwszy spot wzburzył zresztą byłego ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka. Politykowi PO nie podobało się, że w nagraniu przedstawiono (choć Błaszczak podkreślał, że to z "przymrużeniem oka"), udawaną wojskową odprawę z udziałem generałów jako aktorów.

Jaki minister, taki aktor - zęby bolą. Generałowie jako aktorzy też słabo - powinni odmówić udziału w takich szopkach. Ośmiesza to wojsko, nawet defiladowe

- pisał na Twitterze Siemoniak.

Błaszczak w kolejnym spocie: Znowu powiedzą, że słaba gra aktorska. Jacyś specjaliści od kina

To wszystko działo się w kwietniu, a na ataki Siemoniaka nie odpowiedział bezpośrednio Błaszczak. W lipcu, szef MON opublikował kolejny spot, utrzymany w podobnym stylu. Jest w nim jednak jeden dodatek: po trzech miesiącach Mariusz Błaszczak najwidoczniej postanowił "złośliwie" odpowiedzieć Siemoniakowi.

Spot zaczyna się od ujęcia pokazującego budynek MON przy al. Niepodległości, a później kamery przenoszą się do biura ministra, który omawia plany na defiladę na Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia. Brakuje jednak generałów, o co pytany jest Błaszczak. Wtedy też minister odpowiada:

E... lepiej nie, bo znowu powiedzą, że słaba gra aktorska. Jacyś specjaliści od kina. Ale jedno jest pewne. Wszystko będzie gotowe na czas. Działamy, widzimy się 15 sierpnia w Katowicach.
Więcej o:
Komentarze (130)
Nowy spot MON na defiladę 15 sierpnia. Mariusz Błaszczak wtrąca: Znowu powiedzą, że słaba gra aktorska
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 34 razy 28

  A obchody 100-lecia niepodległości Polski kiedy KC PiS zorganizuje :-)
  Niedługo minie rok :-)

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 27

  Proszę jaki z Mariusza zakręcony świrusek. Może o szpachlowaniu złomu wojskowego pogadamy. Albo zjedz snickersa..

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 22

  W sumie dobrze zatytułowane. Błaszczak próbuje reklamować defiladę. Tak jak próbuje być ministrem MON. Jedna i druga próba nieudana.

 • polakadam

  Oceniono 27 razy 21

  Trochę podobne do "Ucha prezesa" . Pada tylko brakowało w kącie.

 • mer-llink

  Oceniono 27 razy 19

  PAn Błaszczak świetnie rozwija armię defiladową, pardną i mszalną.
  Niedługo zabraknie żołnierzy do obsługi wszystkich imprezek święceń tablic po "wyklętych", mszy w intencji poszczególnych pooddziałków Armii Wielkiej Polski oraz wprowadzenia do służby wszystkich dwóch nowych śmigłowców (turystycznych zresztą, a tylko pomalowanych kamuflażowo).

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 18

  Oby tylko mocno nie tupali na tej defiladzie w Katowicach bo w kopalniach chodniki się zawalą.

 • jmma777

  Oceniono 20 razy 18

  Narracja Korei Płn . Wskrzeszenie "RUDEGO" , defilady , pokazywanie siły której nie ma - wszystko dla ciemniaków . Mają się zmobilizować i zagłosować .

 • footprintpl

  Oceniono 17 razy 17

  Obejrzałem i prawie się porzygałem. Co Ci ludzie z siebie robią?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX