Paweł Kukiz po spotkaniu koalicyjnym we Wrocławiu. "Nie ma woli startu z list PSL"

Paweł Kukiz po spotkaniu z potencjalnymi koalicjantami we Wrocławiu oświadczył, że "nie ma woli startu z list PSL". - Bezpartyjni Samorządowcy to nasz naturalny partner w wyborach do parlamentu, bo mamy identyczne praktycznie postulaty, idee - dodał.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach Paweł Kukiz jeździł po Polsce i rozmawia z potencjalnymi koalicjantami na temat startu ze wspólnych list. We wtorek pojawiły się pogłoski, że może wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych razem z ludowcami. - Rozmowy z Kukiz'15 są bardzo zaawansowane, myślę że dzisiaj je sfinalizujemy - mówił w TVP1 Piotr Zgorzelski, poseł PSL. Wcześniej pojawiały się również informacje, że z Kukizem rozmawiał lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Paweł Kukiz o koalicji z PSL: Nie ma woli startu ze wspólnych list

Paweł Kukiz po spotkaniu we Wrocławiu z przedstawicielami Bezpartyjnych Samorządowców zdementował jednak te informacje. - Nie ma woli startu z list PSL - powiedział, cytowany przez Onet. - Jesteśmy otwarci na start ze wspólnej listy komitetu o nazwie, która by wszystkich satysfakcjonowała, ale nie spod szyldu PSL - dodał.

Kukiz podkreślił, że jego naturalnym partnerem przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi są właśnie Bezpartyjni Samorządowcy, których liderem jest prezydent Lubina, Robert Raczyński. Kukiz stwierdził, że z Bezpartyjnymi jego partię łączą "idee i postulaty". To, z kim ostatecznie wystartuje Kukiz'15 w nadchodzących wyborach, okaże się w najbliższych dniach. Z ustaleń Wp.pl wynika, że do rozstrzygających rozmów dojdzie najprawdopodobniej jeszcze w środę lub czwartek. 

Więcej o:
Komentarze (109)
Paweł Kukiz po spotkaniu koalicyjnym we Wrocławiu. "Nie ma woli startu z list PSL"
Zaloguj się
 • selena-0

  Oceniono 34 razy 30

  a wszyscy bezpartyjni samorzadowcy to opcja pisowska , zakamuflowana jako " bezpartyjni " Kukizowi do nich najblizej, bo potem przytuli się do pisu. A miał rozwalać system ! ludzie tacy są głupi

 • tempa-dzida2

  Oceniono 38 razy 24

  Generalnie, Kukiz jest skończony. Cóż takiego "osiągnął" w mijającej kadencji ????
  Teraz robi to, co kiedyś krytykował. Zrobi wszystko, byle "zostać przy żłobie". Sądzę, że jest w stanie nawet (już oficjalnie!!!) związać się z PIS.

 • ona_ona_80

  Oceniono 23 razy 21

  Paweł, zjedz Snickersa bo gwiazdorzysz. Nikt nie chce tych twoich postulatów. Tych referendów, do których nikt by nie chodził, tych twoich JOWów, biernego prawa wyborczego dla wszystkich-bo przecież każdy może kandydować. O co ci człowieku chodzi? Siejesz ferment, gadasz ciągle o jakiejś partiokracji, o postkomunistycznym ustroju, komunistycznej konstytucji. No i oczywiście nieśmiertelne: "Kukiz15 jako jedyne ugrupowanie...", powtarzane przez wszystkich waszych członków. To już jest takie nudne, że nikt cię nie słucha.
  No i na koniec- posłuchałam ostatnio nagrania jak śpiewałeś "Od pogardy mnie zachowaj Panie..." Po PiSie jesteś drugi na liście gardzących innymi ludźmi, więc albo nie śpiewasz do siebie, albo twój Pan nie działa.

 • justas32

  Oceniono 35 razy 21

  Kukiz - największa porażka polskiej demokracji. Elektorat bezrozumnych ...

 • adawlo221

  Oceniono 15 razy 13

  i bardzo dobrze.Wreszcie gwiazdorze znikniesz ze sceny politycznej na której narobiłeś tylko gnoju

 • nieotake

  Oceniono 19 razy 13

  Tania bladź KuPiS za 15 oferuje swoje usługi.

 • pissucks

  Oceniono 14 razy 12

  Mam cichą nadzieje, że cie Pweł nie będę musiał ogladać w następnej kadencji i twojej partyjki, pisowskiej przystawki ...

 • zerozer52

  Oceniono 18 razy 12

  Ślizgacz i zdrajca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX