W ostatnich dniach Paweł Kukiz jeździł po Polsce i rozmawia z potencjalnymi koalicjantami na temat startu ze wspólnych list. We wtorek pojawiły się pogłoski, że może wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych razem z ludowcami. - Rozmowy z Kukiz'15 są bardzo zaawansowane, myślę że dzisiaj je sfinalizujemy - mówił w TVP1 Piotr Zgorzelski, poseł PSL. Wcześniej pojawiały się również informacje, że z Kukizem rozmawiał lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.
Paweł Kukiz po spotkaniu we Wrocławiu z przedstawicielami Bezpartyjnych Samorządowców zdementował jednak te informacje. - Nie ma woli startu z list PSL - powiedział, cytowany przez Onet. - Jesteśmy otwarci na start ze wspólnej listy komitetu o nazwie, która by wszystkich satysfakcjonowała, ale nie spod szyldu PSL - dodał.
Kukiz podkreślił, że jego naturalnym partnerem przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi są właśnie Bezpartyjni Samorządowcy, których liderem jest prezydent Lubina, Robert Raczyński. Kukiz stwierdził, że z Bezpartyjnymi jego partię łączą "idee i postulaty". To, z kim ostatecznie wystartuje Kukiz'15 w nadchodzących wyborach, okaże się w najbliższych dniach. Z ustaleń Wp.pl wynika, że do rozstrzygających rozmów dojdzie najprawdopodobniej jeszcze w środę lub czwartek.