Olszański nie będzie prowadził "Pytania na śniadanie". Krytykował wywiad z Jarosławem Kaczyńskim

Michał Olszański został odsunięty od prowadzenia programu TVP "Pytanie na śniadanie". - Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną - powiedział portalowi Wirtualne Media. Wcześniej Olszański przeprowadził rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim, a następnie ją skrytykował.
Zobacz wideo

Michał Olszański od ponad 10 lat prowadził "Pytanie na śniadanie". W maju wspólnie z Moniką Zamachowską przeprowadził w porannym programie rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim, co przez wielu komentatorów zostało uznane za próbę ocieplenia wizerunku prezesa PiS. Skrytykowani zostali m.in. prowadzący program.

Rozmowa z Kaczyńskim "nie miała specjalnie sensu"

Po tym Olszański udzielił wywiadu portalowi natemat.pl, w którym opowiedział o kulisach występu Kaczyńskiego. Zdradził, że tematyka została z góry ustalona przez zespół PR prezesa PiS. Dodał, że chciał spytać Kaczyńskiego o poważniejsze tematy, ale "zabrakło czasu". - Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek nie jest do końca trafiony - ocenił Michał Olszański. Jego zdaniem dla Kaczyńskiego rozmowa "nie miała specjalnie sensu".

Michał Olszański nie będzie prowadził "Pytania na śniadanie"

Po tych słowach kierownictwo zakazało mu wypowiedzi dla mediów. Teraz, jak informuje portal Wirtualne Media, Olszański został odsunięty od prowadzenia "Pytania na śniadanie". Z informacji portalu wynika, że przełożona wezwała dziennikarza i poinformowała o rzekomych zmianach w formule programu, w związku z którymi może nie być dla niego miejsca. - Tak rzeczywiście się stało. Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - powiedział Wirtualnym Mediom Olszański.

Więcej o: