Komentarze (533)
Marsz Równości w Białymstoku. Zamieszki. Marcin Napiórkowski
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • janscania

  Oceniono 17 razy 11

  Ci kibole to zwykłe polskie zera. Gdziekolwiek marsz by się nie odbywał, oni by przyjechali robić zadymę. Ot grupka niewyżytych frustratów z małymi fiu....i

 • leszekdyb

  Oceniono 10 razy 10

  A myślałem że pewnego dnia zobaczy swojego idola adolfa.

 • kms2x

  Oceniono 11 razy 9

  Lepiej będzie jak wcześniej zobaczy gałąź, na której zawiśnie. Za jaja.

 • fryderyka

  Oceniono 9 razy 9

  paskudna, mściwa gęba

 • evergreen111

  Oceniono 13 razy 9

  Póki co wygląda na to, że prędzej zobaczy się z włosami zaczesanymi „w ząbek”, oraz z krótkim wąsikiem:

  JAK TO BYŁO W LATACH TRZYDZIESTYCH W NIEMCZECH?

  1. Demokratyczne wybory (głosami sfrustrowanych i zniechęconych, ale nie większości społeczeństwa) wywindowały do władzy ludzi obiecujących "dobrą zmianę".

  2. Władza została skupiona w ręku jednostki - przy pozorach parlamentaryzmu i praworządności.

  3. Wola ludu stała się pretekstem do wprowadzania szybkich rozwiązań systemowych (stanęła ponad prawem).

  4. Zapanował kult wodza - nieomylnego, wielkiego stratega, troszczącego się o dolę prostego ludu.

  5. Struktury demokratycznego państwa prawa zostały podporządkowane władzy (w tym prokuratura i sądownictwo).

  6. Prawa mniejszości (etnicznych, seksualnych, politycznych etc.) przestały być szanowane, a przedstawiciele tych mniejszości stali się obiektem pogardy i represji.

  7. Opozycja straciła prawo głosu.

  8. Przeciwnicy i krytycy "zmiany" i przełomu uznawani byli za wrogów i ludzi, których należy usunąć z drogi.

  9. Stworzony został system, w którym szansę na robienie kariery otrzymały jednostki mierne, intelektualnie ostające od przywódców, lecz wierne i fanatyczne.

  10. Odwoływano się do retoryki narodowej, ze wskazaniem na "wolę ludu".

  11. Społeczeństwo miało tworzyć monolit kierujący się tymi samymi wartościami (niechęć i agresja wobec jednostek czy grup odstających od "słusznego" schematu).

  12. Państwo przejęło kontrolę nad życiem jednostki (stosując indoktrynację - od najmłodszych lat, inwigilację i rozbudowując aparat propagandy).

  13. Narodowi socjaliści (tak tak, ci od Hitlera) postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie.

  Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP.

  KIEDY SZEFOSTWO PIS KAŻE UTWORZYĆ PIERWSZY OBÓZ KONCENTRACYJNY DLA OPOZYCJI???

 • norbertrabarbar

  Oceniono 9 razy 9

  Marian Kowalski jest stałym gościem TVP Info
  - więcej chyba dodawać nie trzeba.

 • plutoniczna

  Oceniono 9 razy 9

  Trzeba być niespełna rozumu żeby oczekiwać od Kaczyńskiego jakiejś refleksji moralnej.
  Dla niego liczy się władza, władza i jeszcze raz władza.
  Bo ta nieograniczona władza go bawi. Za ta władzą nie ma żadnej większej myśli politycznej. A że pieniądza dają władzę, to pieniądze daje swoim, którzy za nie zrobią wszystko, największe niegodziwości.
  Tylko tyle i aż tyle.

 • gburiaifuria

  Oceniono 13 razy 9

  kaczynski już teraz wygląda jak marian kowalski, już zrobiła mu się zdradziecka morda, którą sam stworzył. Polska, to kraj demonów.

 • realistas

  Oceniono 15 razy 9

  Kaczor mówi językiem hitlerowców. Podobnie zresztą jak kler. W PRL nie było takiej nienawiści jak teraz.

 • antoni710

  Oceniono 10 razy 8

  Kto mieczem wojuje czasem ginie od cepa

 • antoni710

  Oceniono 10 razy 8

  Nie ma gorszego połączenia niż głupota broń i strach .Wszystkiego można się wówczas spodziewać

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 8

  Bardzo wnikliwy, interesujacy artykul. Naprawde warty kilkakrotnego zaglebienia sie w tresc, zawartosc.
  Moje uznanie dla wyboru obiektu wywiadu i dla artykulu.

 • szats69

  Oceniono 12 razy 8

  Ci młodzi mężczyźni to tylko wykonawcy. Żeby tak nienawidzić ludzi, tylko za to kim są, potrzebna jest ideologia. Której dostarczają mądrzejsi od nich w garniturach i sutannach. Żeby ją wyzwolić trzeba mówić, że osoby LGBT są zagrożeniem, niszczą rodziny, są pedofilami i chcą krzywdzić dzieci. Przecież ci mężczyźni sobie sami tego nie wymyślili. Dlatego tak ważne jest, żeby tę sytuację analizować szerzej. Nie sprowadzać kwestii tylko do jakiejś niezrozumiałej patologii, bo ona jest jedynie końcówką całego łańcucha. Każdy pogrom w historii zaczynał się od nagonki, atmosfery nienawiści, demonizowania. Nie traćmy z oczu "mocodawców", bez których takie zajścia nie byłyby możliwe.

 • polak66maly

  Oceniono 14 razy 8

  on juz od dawna widzi twarz Kaina.

 • mistermadmat

  Oceniono 14 razy 8

  A codziennie rano patrząc w lustro widzi du pę i ma zagwozdkę którą sie wysr... ...

 • art_102

  Oceniono 7 razy 7

  Jak Kaczyński przestanie być potrzebny, bo pisowski suweren sam zechce zając stołki obecnej wierchowki, to bidulek z głodu umrze. Pensji nie będzie miał kto odebrać, zakupów zrobić, gotowego żarcia juz dowozic nikt nie będzie, ani butów sznurować.
  Sam też nigdzie nie wyjdzie, bo nie dość że strach przed suwerenem, to przecież zgubiłby sie w drodze do pierwszego skrzyzowania.:)

 • polak66maly

  Oceniono 11 razy 7

  pewnie chcialby widziec "mlota" Kowalskiego. Bo teraz widzi starego gamonia, ktory wyglada jak rodzynek.

 • wujekdolf

  Oceniono 13 razy 7

  już nie wiem co gorsze... oblicze wyrażające tęsknotę intelektualną kowalskiego czy ten parszywy ryj kaczego konusa.

 • michal.sajko

  Oceniono 6 razy 6

  Też coś. Prezes codziennie widzi w lustrze twarz miliona Marianów Kowalskich i jest bardzo dumny. Jeden więcej go nie zaskoczy.

 • bromba4321

  Oceniono 10 razy 6

  Nie czytałem całości artykułu, przyznam. Piszę więc komentarz dotyczący wyłącznie tytułu ... Otóż, Drogi Autorze, moim zdaniem Kaczyńskiego kompletnie nie obchodzi to, co zobaczy w lustrze. Jego interesuje wyłącznie władza i zemsta za rzeczywiste bądź urojone krzywdy. Cała reszta wykracza poza zakres jego zainteresowań. Z drugiej strony jednak, pamiętajmy, że do tych wydarzeń w Białymstoku swoją rękę przyłożyła i to całkiem solidnie, również Platforma. To oni przecież rozpoczęli cały ten cyrk z "żołnierzami wyklętymi". Oni też chcieli poflirtować ze skrajną prawicą, bo raz to to, że uznali, że w ten sposób odbiorą przynajmniej trochę elektoratu PISowi (nie udało się) a dwa - pamiętajmy, że PIS i PO różnią się od siebie głównie stosunkiem do rzeczonego Kaczyńskiego, więc z rozmaitymi "wyklętymi" było im zwyczajnie po drodze, w myśl koncepcji pt "nieważne, że czarny, byle nie czerwony". Obydwie partie to ultrakonserwatywna populistyczna prawica. Tyle, że Platforma trochę bardziej nieudaczna.

 • lew1313

  Oceniono 8 razy 6

  Białystok ostatnio robi wszystko, aby w swojej kołtunerii i zacofaniu prześcignąć nawet Toruń. Powodzenia...

 • antoni710

  Oceniono 8 razy 6

  Ślepiec też może mieć swój punkt widzenia

 • antoni710

  Oceniono 10 razy 6

  Siwizna jest oznaką starości a nie mądrości

 • albacor

  Oceniono 8 razy 6

  Że jeszcze wuj może patrzeć w lustro?

 • siekier35

  Oceniono 8 razy 6

  prezes w lustro nie patrzy
  bo od razu się rysuje i pęka
  zresztą,popatrzeć i się porzygać?!
  ale....psychiatryki pełne są napoleonów i zbawców świata....

 • oloros11

  Oceniono 12 razy 6

  no i znowu wychodzi na to ze winni sa środowiska mniejszości - czyli znowu wiktymizacja wtorna - tak sadzi Pan Uczony zapomina ze dla prawicy w=rog może być każdy inny - akurat padlo na lgtb bo chwilowo braklo np. Zydow - ta okolica ma przebogate tradycje w mordowaniu wlasnie Zydow - ale to Uczonemu nie przeszkadza - wg niego w w Bialymstoku jest swieza sprawa , Kalmie - od wielu lat jak nie od pokoleń

 • wiarus25

  Oceniono 5 razy 5

  Mam nadzieję że on tego nie dożyje.

 • mentice

  Oceniono 9 razy 5

  kaczynski zrobi wszelkie lajdactwo aby dostac wladze na jeszcze 4 lata, to jego koncowka,

 • maratss

  Oceniono 9 razy 5

  Kaczyński i Macierewicz doskonale wiedzą, że w Smoleńsku nie było zamachu. Wymyślili go, żeby mieć narzędzie do walki politycznej. I podzielili Polaków, co jest zbrodnią, bo ten podział pozostanie na wiele pokoleń. Oni i my nie będziemy już żyli, a to kłamstwo będzie zżerało Polaków przez długie lata. Co zrobiliście z moją i swoją ojczyzną.Wszystkiego wam brak Umiejętności,obycia,wiedzy,empatii,wykształcenia.Idąc po władzę zdemolowaliście wszystko, podwaliny demokracji,stosunki społeczne,podeptaliście wartości uniwersalne,piszecie alternatywną historię.Jesteście źli!! Żaden naród nie powinien płacić tak okrutnej ceny,żaden być tak traktowany przez współplemieńców.Bo to świadome działanie przeciw państwowości. I kościół katolicki,który rękoma PiS i ultrakatolików destabilizuje instytucje państwa żeby nie utracić przywilejów i dostępu do pieniędzy od rządzących. Już raz tak robił bojąc się przeniesienia do Polski ideałów Rewolucji Francuskiej i doprowadził za pieniądze Carycy Katarzyny II do Rozbiorów Polski.Wybór formacji Jarosława Kaczyńskiego to nie jest epizod, wpadka, próba szansy dla innego stylu rządzenia, innego modelu Polski. To koszmarna, wieloletnia klęska polskiej kultury. Prawnej, osobistej, duchowej.

 • maratss

  Oceniono 7 razy 5

  Lud polski miast i wsi od lat taki sam. Żydów zatłuką dla majątku, anonim do bezpieki na sąsiada napiszą, własnego psa drągiem zabiją, za księdza pedofila mszę zamówią, zgwałconą na własnej osiemnastce dziewczynę zaszczują, bitą przez męża kobietę wyszydzą, zwyrodnialców gwałcących dziecko świętym oburzeniu bronić będą.
  Lata mijają a my niezmienni, po katolicku miłościwi, miłością bliźniego i empatią po nos napchani. Oczy w panienkę najświętszą wpatrzone, by zła obok siebie i w sobie nie widzieć, ręce do paciorków złożone, grzechy nasze raz w tygodniu wyspowiadane, i znów żeśmy czyści i nieskalani jak Jezusek dopiero co narodzony.
  Plugawy naród, zawistny, okrutny, skarlały, rządzony przez podobnych do siebie. Krew z krwi.
  Zasłużyliśmy.

 • wujtommy102

  Oceniono 5 razy 5

  Tu powtarza się syndrom złodzieja , który krzyczy, że kradną aby odwrócić od siebie uwagę. Może warto byłoby przedstawić społeczeństwu wiarygodne statystyki dotyczące badań na temat bardzo licznego środowiska LBGT wśród funkcjonariuszy KK.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 5

  Różnica między PiS a ONR? Nie ma żadnej. PiS wylansował ONR, bo podziela jego ideologię.

  PiS lansuje ONR bo w ten sposób marginalizuje Ruch Narodowy. PiS lansuje ONR bo ONR mówi głośno to czego PiS'owi mówić nie wypada (ze względu na Brukselę i Waszyngton).

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 7 razy 5

  Kiedy wreszcie do " rycerskich" zakutych suwereńskich łbów dotrze, że w takich marszach idą zwykli ludzie, tacy, którym to nie przeszkadza że koleżanka z pracy, sąsiad czy znajomy mają inny kolor skóry, wyznają inną wiarę czy orientację seksualną. Zwykli...którzy rozumieją że społeczeństwo to różnorodność. Tacy, którzy takim narodowokatolickim szumowinom pozwalają spokojnie mieszkać po sąsiedzku, a może powinniśmy właśnie w stosunku do nich działać w myśl " jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" - obrzucać ich kamieniami jak tylko wystawią łysy łeb za drzwi, oblewać smrodliwymi substancjami, a przede wszystkim walić po tępych łbach, w których hula wiatr?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 11 razy 5

  PiS to stalinizm z całym swoim stalinowskim arsenałem totalitaryzmu!

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 5

  Pamietam, ze w czasie kampanii wyborczej na prezydenta Polski, (2010...) Jaroslaw Kaczynski zainaugurowal swoje 'serwowanie jezyka wyrazow obych'...
  Pamietacie jeszce ten okres, czy nie?
  Pamietam takze doskonale, gdy ,w fazie cyrkow podpalacowwych jakie JK organizowal, z krzyzami rozancami, flagami, orkiestrami, egzorcystami et...et..-, niejednokrotnie pisalam o 'wlasnej przemianie wewnetrznej', z powodu uczuc i odczuc JAKIE WE MNIE WZBUDZAL JEZYK I CZYNY JK. Przemiany, ktora mnie przerazaly swoja intensywnoscia i sila uczuc; wscieklosci, agresji, nienawisci za to co JK, wespol z Kosciolem, Rydzykiem zakorzeniaja i wprowadzaja w narodzie.
  Uczuc, ktore do owej pory w stosunku do ludzi totalnie mi nieznanych, pokroju JK, BYLY MI OBCE.

  Dzisiaj jestem o wiele, wiele bogatsza w te niemile doswiadczenia, ale za to silniejsza w tym. co uwazam za 'zle' i 'dobre'.
  Pewniejsza tego co, A RACZEJ KTO jest zgrozeniem NIE tylko dla jednostek ale calego narodu.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Popatrz się Kaczyński, coś narobił w Polsce, twoje łamanie prawa procentuje "bandytyzmem", ale pamiętaj "bat ma dwa końce" a ci co dziś są "za" jutro mogą być ostro "przeciw" a małej kulki śniegowej pędzącej po górskim stoku, nie zatrzymasz. Ona musi się STAĆ, GIGANTYCZNĄ LAWINĄ, zmiatającą nawet takich pisowych pseudo bohaterów.

 • ul32

  Oceniono 9 razy 5

  JarKacz jak patrzy w lustro to widzi Brada Pitta

 • antoni710

  Oceniono 7 razy 5

  Nie jeden ,,wielki człowiek ,, stając przed zwierciadłem zobaczy oszusta

 • n29a

  Oceniono 9 razy 5

  "Były podpalenia mieszkań imigrantów, ataki na Centrum Kultury Muzułmańskiej, bezczeszczenie żydowskich cmentarzy, nabożeństwa przy udziale flag ONR, a teraz mamy atak na Marsz Równości.

  To prawda, ale nie zapominajmy, że Białystok to duże i niezwykle różnorodne miasto. Dziś jest szczególnie ważne, żeby o tym przypominać. To także forma okazania wsparcia tym dyskryminowanym i zastraszanym."

  - ja tu wsparcia nie widzę..

 • morenowa38

  Oceniono 6 razy 4

  A ja czekam na dzień, w który ów nienawistny prezes nie spojrzy w żadne lustro.Oby rychło.Do niedawna sądziłem, że nie można snuć takich życzeń, ale zmieniłem zdanie.

 • mazzini890

  Oceniono 8 razy 4

  Jarek chce tam widzieć w lustrze de Gaulle,a lub Bolesława Chrobrego.Ale wyjdzie mu Chavez lub Żiwkow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX