PO nie będzie na marszu przeciwko przemocy w Białymstoku. Schetyna: Wybory są ważniejsze

Grzegorz Schetyna stwierdził, że "nie wpisze się w grę i scenariusz PiS", dlatego też polityków PO nie zobaczymy na marszu przeciwko przemocy. Lider Platformy mówi też, że na ten moment najważniejsze są wybory, a dopiero po odsunięciu PiS od władzy uda się przerwać "złą politykę".
Zobacz wideo

Na najbliższą sobotę, 27 lipca, liderzy lewicowych formacji: Adrian Zandberg z Razem, Włodzimierz Czarzasty z SLD i Robert Biedroń z Wiosny, zaprosili do Białegostoku na "marsz przeciwko przemocy", w reakcji do wydarzeń ze stolicy Podlasia. Jak na razie po atakach na Marsz Równości w Białymstoku zatrzymano blisko 30 osób.

Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu o dołączenie do tej inicjatywy był pytany lider PO Grzegorz Schetyna. Czy politycy Platformy Obywatelskiej przyłączą się do tego marszu? Nie, a powodem ma być niechęć do "wpisywania się w scenariusze PiS". Tak to tłumaczył Schetyna:

Ten marsz najważniejszy odbędzie się w październiku. Dzisiaj musimy protestować codziennie na ulicach przeciwko takim zachowaniom. Nie będziemy wpisywać się w grę i scenariusz przygotowany na Nowogrodzkiej. Dzisiaj PiS z tych demonstracji i spraw mniejszości chce zrobić główny wątek kampanii wyborczej. Tak nie jest.

"LGBT są wrogami i trzeba się przed nimi bronić". Episkopat potępił ataki, księża komentują

Co PO zrobi ws. Białegostoku? Schetyna każe iść na wybory

Dalej lider PO wspomniał, że on i jego partia chcą rozmawiać o walce z drożyzną, walce o lepsze szpitale czy likwidacji smogu. - PiS chce debatować o innych sprawach, chce rozmawiać na ulicy. To nie jest droga do tego, żeby pokonać PiS. Dlatego protestujemy, solidaryzujemy się z ofiarami, jesteśmy z nimi i wspieramy. Natomiast nie będziemy realizować scenariusza napisanego na Nowogrodzkiej - powtórzył Grzegorz Schetyna.

Dopytywany przez dziennikarzy, czy w takiej sprawie warto czekać do października, odparł, że "nie ma ważniejszej rzeczy niż wybory". Obwieścił po chwili, że to właśnie wtedy uda się naprawić sytuację:

Jeżeli skutecznie mamy przerwać tą złą politykę, politykę nienawiści, pogardy, którą prowadzi PiS, wszyscy przy urnach 13 października muszą zagłosować na tych, którzy dają gwarancję odepchnięcia PiS z polityki.

Wspomniane wypowiedzi Schetyny padają na tym nagraniu po ósmej minucie: