Iwona Hartwich wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Schetyna: To zaszczyt

Liderka ubiegłorocznego sejmowego strajku osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin zdecydowała o wejściu do polityki. Wystartuje w jesiennym wyborach z ramienia Koalicji Obywatelskiej, o czym poinformowała na Facebooku.

Strajk osób z niepełnosprawnościami w 2018 roku trwał 40 dni. Na jego czele stała m.in. Iwona Hartwich, mama 25-letniego Jakuba, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Ponownie protestowała razem z innymi rodzicami i osobami niepełnosprawnymi w maju tego roku.

Zobacz wideo

W trakcie pierwszego strajku zaznaczyła, że nie ma on charakteru politycznego, jednak po 40 dniach zapowiedziała, że jeśli dostanie propozycję wejścia do polityki, przyjmie ją, ponieważ w Sejmie nie ma mocnego głosu w obronie praw osób z niepełnosprawnościami - pisze "Rzeczpospolita".

Iwona Hartwich wystartuje w wyborach

Taka propozycja pojawiła się najwyraźniej ze strony Koalicji Obywatelskiej, ponieważ w piątek 19 lipca Iwona Hartwich poinformowała na Facebooku, że będzie startować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Potwierdziła tę informację, odpowiadając na komentarz Zbigniewa Hołdysa pod postem.

Schetyna: Razem zbudujemy lepszą do życia Polskę

Informację tę skomentował na Twitterze Grzegorz Schetyna. - To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi jak Iwona Hartwich. Będą z nami kolejni społecznicy, aktywiści i samorządowcy. Razem zbudujemy lepszą do życia Polskę - napisał.

Więcej o:
Komentarze (185)
Iwona Hartwich wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Schetyna: To zaszczyt
Zaloguj się
 • kapsel1983

  Oceniono 29 razy 11

  "Protest osób niepelnosprawnych nie ma charakteru politycznego".

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy 9

  I znowu PO pozbyła się mojego głosu, to przepełniło czarę.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 9 razy 9

  Świetny sposób, by przegrać wybory - jeszcze ktoś z KODU, jakiś piłkarz, piosenkarka, aktywista grinpisu i liderka Koła Gospodyń Miejskich....

 • inocom

  Oceniono 21 razy 9

  Schetyna KE i KO popierają Sutryka, którego jedną z pierwszych decyzji po zostaniu prezydentem Wrocławia była LIKWIDACJA szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Dziękuję, postoję.

 • weredyk_pl

  Oceniono 53 razy 9

  „Liderka ubiegłorocznego sejmowego strajku osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin zdecydowała o wejściu do polityki”

  Już dawno weszła, na tym „niepolitycznym” proteście. Najpierw synalek w samorządowych a teraz karyna do Sejmu. PiS idzie po większość konstytucyjną.

 • dziadekjam

  Oceniono 54 razy 8

  Od początku wiedziałem, że "społecznikostwo" tej pani nie ma podłoża politycznego..:-)

 • axermann

  Oceniono 7 razy 7

  No tak... "niezależna" obciągara zrobi wszystko aby zaistnieć

 • stojacywbramie

  Oceniono 7 razy 7

  Róbcie tak dalej, to PiS będzie miał 50%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX