Iwona Hartwich wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Schetyna: To zaszczyt

Liderka ubiegłorocznego sejmowego strajku osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin zdecydowała o wejściu do polityki. Wystartuje w jesiennym wyborach z ramienia Koalicji Obywatelskiej, o czym poinformowała na Facebooku.

Strajk osób z niepełnosprawnościami w 2018 roku trwał 40 dni. Na jego czele stała m.in. Iwona Hartwich, mama 25-letniego Jakuba, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Ponownie protestowała razem z innymi rodzicami i osobami niepełnosprawnymi w maju tego roku.

Zobacz wideo

W trakcie pierwszego strajku zaznaczyła, że nie ma on charakteru politycznego, jednak po 40 dniach zapowiedziała, że jeśli dostanie propozycję wejścia do polityki, przyjmie ją, ponieważ w Sejmie nie ma mocnego głosu w obronie praw osób z niepełnosprawnościami - pisze "Rzeczpospolita".

Iwona Hartwich wystartuje w wyborach

Taka propozycja pojawiła się najwyraźniej ze strony Koalicji Obywatelskiej, ponieważ w piątek 19 lipca Iwona Hartwich poinformowała na Facebooku, że będzie startować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Potwierdziła tę informację, odpowiadając na komentarz Zbigniewa Hołdysa pod postem.

Schetyna: Razem zbudujemy lepszą do życia Polskę

Informację tę skomentował na Twitterze Grzegorz Schetyna. - To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi jak Iwona Hartwich. Będą z nami kolejni społecznicy, aktywiści i samorządowcy. Razem zbudujemy lepszą do życia Polskę - napisał.

Więcej o: