Jest porozumienie na lewicy. Razem, SLD i Wiosna startują wspólnie w wyborach parlamentarnych

Lewica oficjalnie zjednoczona na wybory parlamentarne. O miejsca w Sejmie zawalczą Partia Razem, Wiosna i SLD. - To wielki krok dla polskiej lewicy, ale jeszcze większy dla polskiej demokracji - powiedział Robert Biedroń.
Zobacz wideo

- Zrobiliśmy to. To historyczny, wielki moment dla polskiej demokracji. Stoją dzisiaj przed państwem przedstawiciele i przedstawicielki trzech największych sił politycznych na lewicy - powiedział Robert Biedroń podczas wspólnej konferencji z Adrianem Zandbergiem i Włodzimierzem Czarzastym. - Podjęliśmy ważną decyzję, jak wyglądać będzie Sejm za cztery miesiące. To wielki krok dla polskiej lewicy, ale jeszcze większy dla polskiej demokracji - dodał.

Wybory parlamentarne. Wspólny start Razem, SLD i Wiosna 

Biedroń zapowiedział, że w poniedziałek politycy zorganizują konferencje w całej Polsce, podczas których zaprezentowana zostanie "ich drużyna". Po swoim przemówieniu dziękował Włodzimierzowi Czarzastemu za "wspólną decyzję". 

Adrian Zandberg zapowiedział, że jutro ruszy wspólny sztab oraz zespół, który "dokona ostatnich uzgodnień programowych". Zandberg zapewnił jednak, że programy poszczególnych ugrupowań są spójne. Włodzimierz Czarzasty powiedział, że zaprasza do współpracy wszystkie ugrupowania i ruchy społeczne, a także samorządowców. Liderzy partii pytani o uzgodnienia co do miejsc na listach poinformowali, że jeszcze nie ma ostatecznej decyzji i zostanie ona ogłoszona w ciągu kilku dni. Nie ma też decyzji, czy lewica wystartuje w ramach koalicji.

Czarzasty: Idziemy po was

- Wczoraj przeprowadziliśmy wstępną grę miłosną. Po tej grze miłosnej żeśmy ustalili jedną rzecz: chcemy być ze sobą. Nie będziemy kręcili, się zachowywali jak ślimaki i meduzy. Podejmiemy decyzję i poinformujemy państwa - powiedział Włodzimierz Czarzasty. 

Politycy zapewniali ponadto, że w wyborach liczą na zwycięstwo. - Wygramy z PiS-em, idziemy po was - powiedział szef SLD.

Więcej o:
Komentarze (523)
Jest porozumienie na lewicy. Razem, SLD i Wiosna startują wspólnie w wyborach parlamentarnych
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 121 razy 93

  Lewica w Sejmie jest potrzebna. Ktoś musi reprezentować ludzi którzy nie podzielają katolickich wartości. Punktować religijnych czubków i pokazywać że religia oznacza ciemnotę i zacofanie.
  A docelowo doprowadzić do wypowiedzenia konkordatu i wstrzymania finansowania tego zabobonu przez państwo. Mamy XXI wiek.

 • i-tyle

  Oceniono 96 razy 62

  Nieważne jaki próg, bo w tych wyborach Lewica jest faktycznym antyPISem i zdobędą w okolicach 15%.

 • lew131313

  Oceniono 76 razy 54

  No i git. Wreszcie wiadomo na czym się stoi.
  Ja głosuję na Lewicę i innych też do tego zachęcam.
  No chyba że chcecie mieć nadal państwo z nietykalnością kościoła i okradaniem ludzi pracujących i zaradnych na rzecz obiboków i "przykruchtowej śmietanki towarzyskiej" to wtedy rzeczywiście głosujcie na POPiS.

 • def11

  Oceniono 69 razy 53

  Walczcie, przekroczenie 8 % daje szansę , razem z KO, na odebranie władzy PiS, a na pewno na uniemożliwienie mu uzyskania większości konstytucyjnej.
  Do Senatu zróbcie jedną, opozycyjną listę.

 • polak66maly

  Oceniono 44 razy 32

  przynajmnie ci sie wreszcie potrafia dogadac. Nalezy sie im premia w wyborach.

 • Zbigniew Bielec

  Oceniono 50 razy 28

  Bardzo dobrze! Wreszcie będę mógł głosować z przekonaniem, że dokonuję wyboru zgodnego z moimi poglądami, a nie na tzw. mniejsze zło oparte wyłącznie na antypisie. Chociaż oczywiście trzeba zrobić wszystko, aby odsunąć od władzy tę prokościelną, wsteczną partię niszczącą kraj.

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 28

  Teraz to tylko uważajcie z atakami. Bo wróg jest jeden, wspólny. Tak dla przypomnienia, jest nim PiS.

 • ukos

  Oceniono 37 razy 27

  To trzech. A gdzie Zieloni, Unia Pracy, PPS itp. Tacy Zieloni np. miewali poparcie na poziomie 1%, czyli w grupie zapewniającej niezmarnowanie głosu mogą dodać i 2%. Pozostała drobnica też wspólnie może dołożyć kolejne 1,5%. W przypadku tej koalicji każdy procencik się liczy, więc co z otwarciem na wszystkie środowiska lewicowe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX