Jest porozumienie na lewicy. Razem, SLD i Wiosna startują wspólnie w wyborach parlamentarnych

Lewica oficjalnie zjednoczona na wybory parlamentarne. O miejsca w Sejmie zawalczą Partia Razem, Wiosna i SLD. - To wielki krok dla polskiej lewicy, ale jeszcze większy dla polskiej demokracji - powiedział Robert Biedroń.
Zobacz wideo

- Zrobiliśmy to. To historyczny, wielki moment dla polskiej demokracji. Stoją dzisiaj przed państwem przedstawiciele i przedstawicielki trzech największych sił politycznych na lewicy - powiedział Robert Biedroń podczas wspólnej konferencji z Adrianem Zandbergiem i Włodzimierzem Czarzastym. - Podjęliśmy ważną decyzję, jak wyglądać będzie Sejm za cztery miesiące. To wielki krok dla polskiej lewicy, ale jeszcze większy dla polskiej demokracji - dodał.

Wybory parlamentarne. Wspólny start Razem, SLD i Wiosna 

Biedroń zapowiedział, że w poniedziałek politycy zorganizują konferencje w całej Polsce, podczas których zaprezentowana zostanie "ich drużyna". Po swoim przemówieniu dziękował Włodzimierzowi Czarzastemu za "wspólną decyzję". 

Adrian Zandberg zapowiedział, że jutro ruszy wspólny sztab oraz zespół, który "dokona ostatnich uzgodnień programowych". Zandberg zapewnił jednak, że programy poszczególnych ugrupowań są spójne. Włodzimierz Czarzasty powiedział, że zaprasza do współpracy wszystkie ugrupowania i ruchy społeczne, a także samorządowców. Liderzy partii pytani o uzgodnienia co do miejsc na listach poinformowali, że jeszcze nie ma ostatecznej decyzji i zostanie ona ogłoszona w ciągu kilku dni. Nie ma też decyzji, czy lewica wystartuje w ramach koalicji.

Czarzasty: Idziemy po was

- Wczoraj przeprowadziliśmy wstępną grę miłosną. Po tej grze miłosnej żeśmy ustalili jedną rzecz: chcemy być ze sobą. Nie będziemy kręcili, się zachowywali jak ślimaki i meduzy. Podejmiemy decyzję i poinformujemy państwa - powiedział Włodzimierz Czarzasty. 

Politycy zapewniali ponadto, że w wyborach liczą na zwycięstwo. - Wygramy z PiS-em, idziemy po was - powiedział szef SLD.

Więcej o: