Czy Donald Tusk będzie przesłuchiwany? Marcin Horała: Nie będziemy się bawić w króliczka

- Uznaliśmy, że już nie będziemy się bawić w takiego "króliczka", bo to jest trochę niepoważne - powiedział przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT Marcin Horała, zapytany o to, czy odbędzie się kolejne przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska.
Zobacz wideo

Marcin Horała był gościem Radiowej Jedynki. Zapytany o to, czy były premier Donald Tusk będzie jeszcze przesłuchiwany przez komisję śledczą do spraw wyłudzeń VAT, jej przewodniczący odpowiedział, że "wszystko wskazuje na to, że nie".

- Po prostu sytuacja jest taka, że [Donald Tusk - red.] nie chce, unika, a w tej funkcji, którą pełni, ma pewne narzędzia, żeby to zrobić, do pewnego czasu skutecznie. A komisja musi skończyć przed końcem kadencji - powiedział Marcin Horała. - Było jedno przesłuchanie, wiele najistotniejszych pytań padło. Uznaliśmy, że już nie będziemy się bawić w takiego "króliczka", bo to jest trochę niepoważne.

Marcin Horała powiedział także, że przesłuchanie Donalda Tuska jest szansą dla niego samego, aby odpowiedział na pewne zarzuty, a to, że nie chce z tej szansy skorzystać, "to jego problem". 

Marcin Horała: Raport komisji śledczej ds. VAT w pierwszej połowie września

Przewodniczący komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT zapowiedział, że raport komisji już powstaje i najprawdopodobniej zostanie ogłoszony publicznie pod koniec sierpnia. Z przewidywań Horały wynika, że raport może zostać uchwalony w połowie września - wówczas jego komisja zakończy prace. Zapytany o to, na jakich kwestiach najbardziej skupia się komisja, odpowiedział, że takich wątków jest ok. 50. 

- Najbardziej skupimy się na tym, jak funkcjonował szczyt administracji państwowej, na kwestiach systemowych, legislacji, kto ten system tak ustawił, kto wprowadzał pewne rozwiązania do prawa, kto opóźniał pewne rozwiązania uszczelniające lub ich nie wprowadzał - odpowiedział przewodniczący komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT. 

 

Donald Tusk przed komisją śledczą do spraw wyłudzeń VAT

Przypomnijmy, że Donald Tusk zeznawał przed komisją śledczą do spraw wyłudzeń VAT 17 czerwca tego roku. Kolejne przesłuchanie byłego premiera miało odbyć się we wtorek 16 lipca. Wniosek o usprawiedliwienie nieobecności Tuska na przesłuchaniu złożył mecenas Roman Giertych. Polityk nie mógł stawić się na przesłuchaniu z uwagi na obowiązki związane z końcem kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Więcej o:
Komentarze (124)
Czy Donald Tusk będzie przesłuchiwany? Marcin Horała: Nie będziemy się bawić w króliczka
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 39

  Bo się Horała ośmieszasz w starciu z Tuskiem. I tyle w temacie. Dostajesz intelektualne manto.

 • tcas

  Oceniono 37 razy 33

  Palant i tyle. Jak Pan Tusk ogłosił, że nie jest zainteresowany powrotem do piekiełka polskiej polityki, nagle PiSiory dochodzą do wniosku, że jego przesłuchanie nie jest konieczne.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 29 razy 25

  Zamiast Tuska na miejscu Horały wezwałbym pewnego niskiego jegomościa i zapytał, czy od 50.000 zł przekazanych w kopercie pewnemu osobnikowi w koloratce, został odprowadzony VAT.

 • kromek13

  Oceniono 24 razy 22

  Panu Tuskowi to ty chłoptasiu możesz ..... właściwie to nic nie możesz

 • antoszek22

  Oceniono 26 razy 22

  Horała wczoraj skompromitował siebie i swoją komisje kiedy próbował wytłumaczyć Nowakowi że dwukrotny spadek poboru akcyzy w stosunku do poziomu wzrostu sprzedaży paliw wynika z tego że 8 lat temu przestępcy juz zapłacili akcyze .

  Powiedziec wariat na stanowisku przewodniczacego to mało powiedziec .
  A wydawało sie ze numer z faktura w której vat jest wyższy od podstawy to kres osiagnieć idioty Horały .
  Dwukrotny spadek poziomu poboru akcyzy w stosunku do wzrostu sprzedaży w latach 2016 2019 świadczy o tym, ze mafie płacą vat, ale przestały płacic akcyzę .
  Razem z dziura vat 114 mld pislamiści dwa razy szybciej dogonili osiagniecia PO z 8 lat

 • 7ogamihcra

  Oceniono 26 razy 22

  Jakoś dziwnie objęto "śledztwem" tylko okres rządów PO-PSL .
  Wiadomo że niektóre firmy kombinowały jak nie zapłacić VAT-u już od momentu
  wprowadzenia tego podatku i wszystkie rządy usiłowały uszczelnić prawo aby VAT był płacony.
  Tak na prawdę wypadałoby prześledzić historie tych zmagań państwa z cwaniaczkami a nie zajmować się wycinkiem zagadnienia. Ale cóż taki cyrk był potrzebny dla pisiej publiczki i kretyńskich oskarżeń Tuska i jego ekipy o domniemane błędy.

 • maks1956

  Oceniono 22 razy 20

  ile razy Tusk był przesłuchiwany to za każdym razem ten Horala był zaorany przez Tuska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX