SLD, Wiosna i Razem po rozmowach o koalicji. Włodzimierz Czarzasty: Nastąpiła wstępna gra miłosna

Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotowuje się na wybory. W piątek rano lider SLD Włodzimierz Czarzasty mówił o tym, że rozpoczęło się tworzenie bloku lewicowego, który wystartuje w wyborach parlamentarnych.
Zobacz wideo

Grzegorz Schetyna opowiedział w czwartek jak będzie wyglądała Koalicja Obywatelska, która w październiku powalczy o miejsca w Sejmie i Senacie. Lider PO poinformował, że wystartują w niej Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz obywatele. "Kończymy z formuła partyjną" - mówił Schetyna. 

SLD tworzy lewicową koalicję na wybory parlamentarne 

W Koalicji Obywatelskiej nie znalazło się miejsce dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W piątek rano lider SLD Włodzimierz Czarzasty powiedział kilka słów o tym, jakie partia ma plany na wybory parlamentarne. 

Wczoraj nastąpiła wstępna gra miłosna, w wyniku której ustaliliśmy, że jesteśmy ze sobą dalej. Teraz będziemy planowali, dopraszali

- mówił Włodzimierz Czarzasty w Polskim Radiu. Dodał, że rozpoczęło się już tworzenie bloku lewicowego na wybory, który będzie prawdopodobnie funkcjonował pod nazwa "Lewica". Podkreślił, że czwartkowe spotkanie lewicowego bloku było bardzo dobre, a teraz jest pora na planowanie wszystkiego "centymetr po centymetrze". Powiedział, że szczegóły poznamy "w swoim czasie" - pierwsze już dziś. W piątek o godzinie 13 odbędzie się konferencja prasowa.

Wcześniej Włodzimierz Czarzasty informował, że rozpoczął rozmowy z Razem i Wiosną Biedronia. W piątek późnym wieczorem liderzy partii mówili o tym, jak poszły rozmowy o tworzeniu bloku lewicowego. - Jest super. Jest naprawdę fajna siła - mówił Włodzimierz Czarzasty. Lider Wiosny Robert Biedroń ocenił, że dzień był długi, ale owocny. 

- Rozmawialiśmy o tym, żeby była jedna lista lewicy, żeby była jedna lista na lewo od Platformy Obywatelskiej i jest chęć, jest wola. Spędziliśmy sporo czasu ze sobą i było miło, było dobrze - dodał Adrian Zandberg lider Razem.

Więcej o: