PiS po podwójnej porażce Beaty Szydło w PE: Będziemy jeszcze zaskakiwani rozmaitymi sukcesami

Prawo i Sprawiedliwość po podwójnej porażce Beaty Szydło pozytywnie oceniło wybór Słowaczki Lucii Durisz Nicholsonovej na szefową komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych w PE. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska powiedziała, że to "bardzo merytoryczna przewodnicząca". - Będziemy jeszcze zaskakiwani rozmaitymi sukcesami - stwierdził z kolei Ryszard Terlecki.
Zobacz wideo

W czwartek na szefową komisji do spraw zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim została wybrana Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova, otrzymując 38 głosów poparcia (przeciw było 14 posłów, 3 wstrzymało się od głosu). Należące do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Prawo i Sprawiedliwość nie zdecydowało się wystawić na to stanowisko po raz trzeci Beaty Szydło. W drugim głosowaniu była premier polskiego rządu poniosła spektakularną porażkę - przeciw jej kandydaturze było 34 posłów (jeszcze więcej, niż w poprzednim głosowaniu, które również przegrała).

PiS komentuje wygraną Nicholsonovej i zapowiada "rozmaite sukcesy" w PE

Politycy PiS odnieśli się do głosowania i pozytywnie ocenili wygraną Lucii Durisz Nicholsonovej. - Bardzo dobra kandydatka, Słowaczka, wybrana przez naszą grupę. Popieramy tę kandydaturę, to jest bardzo merytoryczna przewodnicząca - mówiła na konferencji prasowej rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska.

Wybór Nicholsonovej skomentował także Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS. - Polityka to jest gra zespołowa. Pamiętajmy, że istnieje Grupa Wyszehradzka, EKR [grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - red.], szersze projekty polityczne, Trójmorze - mówił, dodając, że "PiS w ramach rozmaitych działań politycznych, szerszych niż tylko Polska, stara się osiągnąć jak najlepsze rezultaty, także w Parlamencie Europejskim". 

Chcieliśmy, żeby to była pani Beata Szydło. Nie powiodło się w tym sensie, że niektórzy z naszych rozmówców nie dotrzymali słowa. Naszym zdaniem polityka toczy się dalej i będziemy jeszcze zaskakiwani różnymi sukcesami

- zapowiedział na konferencji prasowej. 

Więcej o:
Komentarze (111)
PiS po podwójnej porażce Beaty Szydło w PE: "Będziemy jeszcze zaskakiwani rozmaitymi sukcesami"
Zaloguj się
 • 1utek

  Oceniono 41 razy 39

  Panie Terlecki, UE to jeden z najważniejszych projektów politycznych i gospodarczych przełomu XX XXI wieku. Tu się pracuje ZESPOŁOWO, w celu osiągania wspólnych korzyści. Ci którzy pojechali tam urządzać igrzyska czy wyścigi do tego projektu zwyczajnie nie pasują.

 • 2majtek1

  Oceniono 34 razy 32

  Na samą myśl o tych sukcesach robi mi się gorąco .
  To tak rozpala moją wyobraźnię , że ho ho.

 • a_figa

  Oceniono 31 razy 29

  Obu posłankom ze zdjęcia przydałby się ruch. Jakiś fitness, może rower....

 • def11

  Oceniono 27 razy 25

  "Będziemy jeszcze zaskakiwani rozmaitymi sukcesami "

  No, np wystawiając Terleckiego w konkursie Mister Universum

 • jego-wysokosc

  Oceniono 25 razy 23

  Od pisich "sukcesów" w Parlamencie Europejskim zachowaj nas Panie!

 • 2muchtime

  Oceniono 24 razy 22

  Ryszard to taki człowiek po którym od razu widać kiedy mówi prawdę.... Jeszcze nie tym razem... ,🤯

 • munaciello

  Oceniono 24 razy 22

  Pierwszy sukces już mamy: Becia z Mazurkiem odważnie pokazały rogi (co widać na zdjęciu) i nikt ich za to nie ukarał.

 • P L

  Oceniono 23 razy 21

  Czekamy na kolejne sukcesy1:27 :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX