Magdalena Adamowicz złożyła oświadczenie majątkowe. Mieszkania, akcje i 1 mln zł w kredytach we frankach

Na stronie internetowej Sejmu pojawiło się oświadczenie majątkowe Magdaleny Adamowicz, posłanki Parlamentu Europejskiego i wdowie po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Z dokumentu wynika, że Magdalena Adamowicz posiada majątek o wartości przekraczającej 5 mln zł.
Zobacz wideo

Z oświadczenia majątkowego Magdaleny Adamowicz wynika, że europarlamentarzystka posiada 176 tys. zł, 7 tys. franków szwajcarskich, blisko 6 tys. dolarów i 1 tys. euro. Jej majątek z funduszy inwestycyjnych i oszczędności na kontach emerytalnych wynosi 234 tys. zł.

Oświadczenie majątkowe Magdy Adamowicz. Działki, akcje i kredyty we frankach

Magdalena Adamowicz posiada mieszkanie o wielkości 150,5 metrów kwadratowych (stworzone z połączenia dwóch lokali) oraz miejsce w hali garażowej, które otrzymała w spadku. Są one warte 499 i 410 tys. zł. Wdowa po prezydencie Gdańska posiada także trzy niezabudowane działki, warte łącznie 375 tys. zł. Adamowicz oświadczyła, że ma też samochód o wartości 67 tys. zł oraz biżuterię, zegarki i dzieła sztuki warte 30 tys. zł. Europarlamentarzystka posiada także akcje w kilku spółkach handlowych, m.in. w PZU, KGHM, PKO oraz Tauron. 

W oświadczeniu majątkowym Magdaleny Adamowicz czytamy, że pracowała jako adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku i zasiadała w radzie nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW - w 2018 roku uzyskała z tego tytułu przychód w wysokości 118 tys. zł. Pracowała także w radzie nadzorczej spółki Transrem - otrzymała za to 22,4 tys. zł. Jej dochody z najmu mieszkań to 110 tys. zł. Magdalena Adamowicz ma także trzy kredyty we frankach szwajcarskich. Do spłaty zostało jej ponad 918 tys. zł.

Pełne oświadczenie europarlamentarzystki Magdaleny Adamowicz, jak i innych europarlamentarzystów i posłów, można zobaczyć na stronie internetowej polskiego Sejmu

Więcej o: