Magdalena Adamowicz złożyła oświadczenie majątkowe. Mieszkania, akcje i 1 mln zł w kredytach we frankach

Na stronie internetowej Sejmu pojawiło się oświadczenie majątkowe Magdaleny Adamowicz, posłanki Parlamentu Europejskiego i wdowie po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Z dokumentu wynika, że Magdalena Adamowicz posiada majątek o wartości przekraczającej 5 mln zł.
Zobacz wideo

Z oświadczenia majątkowego Magdaleny Adamowicz wynika, że europarlamentarzystka posiada 176 tys. zł, 7 tys. franków szwajcarskich, blisko 6 tys. dolarów i 1 tys. euro. Jej majątek z funduszy inwestycyjnych i oszczędności na kontach emerytalnych wynosi 234 tys. zł.

Oświadczenie majątkowe Magdy Adamowicz. Działki, akcje i kredyty we frankach

Magdalena Adamowicz posiada mieszkanie o wielkości 150,5 metrów kwadratowych (stworzone z połączenia dwóch lokali) oraz miejsce w hali garażowej, które otrzymała w spadku. Są one warte 499 i 410 tys. zł. Wdowa po prezydencie Gdańska posiada także trzy niezabudowane działki, warte łącznie 375 tys. zł. Adamowicz oświadczyła, że ma też samochód o wartości 67 tys. zł oraz biżuterię, zegarki i dzieła sztuki warte 30 tys. zł. Europarlamentarzystka posiada także akcje w kilku spółkach handlowych, m.in. w PZU, KGHM, PKO oraz Tauron. 

W oświadczeniu majątkowym Magdaleny Adamowicz czytamy, że pracowała jako adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku i zasiadała w radzie nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW - w 2018 roku uzyskała z tego tytułu przychód w wysokości 118 tys. zł. Pracowała także w radzie nadzorczej spółki Transrem - otrzymała za to 22,4 tys. zł. Jej dochody z najmu mieszkań to 110 tys. zł. Magdalena Adamowicz ma także trzy kredyty we frankach szwajcarskich. Do spłaty zostało jej ponad 918 tys. zł.

Pełne oświadczenie europarlamentarzystki Magdaleny Adamowicz, jak i innych europarlamentarzystów i posłów, można zobaczyć na stronie internetowej polskiego Sejmu

Więcej o:
Komentarze (130)
Magdalena Adamowicz złożyła oświadczenie majątkowe. Mieszkania, akcje i 1 mln zł w kredytach we frankach
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 13 razy 9

  Pisoruskie jęczo

 • chi-neng

  Oceniono 19 razy 9

  PiS -sekta, aszczegolnie TEN OD SREBRZYSTYCH WIEZ, 'PRZEKRECA SIE' Z ZAZDROSCI!¨
  Juz widze , szczegolnie Kacpra Plazynskiego, ktorego do szpiku kosci zkorzeniona zazdrosc i nienawisc do rodziny Adamowicz, zzera nieustannie...
  TEN CHYBA 'PADL' NA TE WIADOSC!!!

 • udet11

  Oceniono 31 razy 9

  150,5 metrów kwadratowych (stworzone z połączenia dwóch lokali) oraz miejsce w hali garażowej, które otrzymała w spadku. Są one warte 499 i 410 tys. zł. Czyli 150m2 za 909 tys. zł? Chętnie kupie mieszkanie w trójmieście za 6000 zł/m2

 • zraluk7

  Oceniono 21 razy 7

  Żenujące komentarze wynikające z typowo polskiej zawiści, że jak ktoś ma to ukradł. Pracowali oboje przez wiele lat na niezłych stanowiskach plus dostali spadek więc mają. Czepcie się skromnego Jaro który nic nie ma a developerkę za 2 miliardy robi.

 • asperamanka

  Oceniono 37 razy 7

  W kwestii majątku Adamowiczów istotne nie jest to, co podaje pani Adamowicz w oświadczeniach, lecz to, czego nie podaje. Czyli jaka część majątku małżeńskiego, objętego swego czasu postepowaniem wyjaśniającym przez prokuraturę co do okoliczności jego nabycia, stanowi obecnie jej majątek. Wiadomo jedno - ŚP Paweł Adamowicz, ani jego żona, legalnie na posadach które zajmowali nie byli w stanie na niego zarobić, stad pojawiały się różne opowieści o walizce pieniędzy przywiezionych przez dziadziusia z robót przymusowych w Reichu.

  Przypominam, że państwo Adamowiczowie mają dwie córki, i one też uczestniczą w spadku po ojcu - w częściach równych z matką przy dziedziczeniu ustawowym, ale testament lub umowa spadkobierców mogą ustalić inne proporcje.

  Więc teraz należałoby sprawdzić, jaka część tego kontrowersyjnego majątku małżeńskiego została przy wdowie, a jaka przy córkach, które już żadnych oświadczeń majątkowych składać nie muszą, i cały majątek już jest zapewne uprany i "czysty".

 • jacktheripper

  Oceniono 31 razy 7

  jeden Paweł rozbił 136 razy stawkę w kasyno w Sopocie (pod rząd !!!) i handlował cennymi antykami kupionymi od pijaczków na pchlim targu ( a sprzedawał je dawno nieżyjącemu antykwariuszowi), a drugi Paweł opychał Reichsmarki i złoto przejęte przez cwanego dziadka , gdy walały się na gruzach Berlina w 1945 r.;

 • zuuuraw

  Oceniono 37 razy 7

  5 mln oficjalnie, no to niezłą sumkę uciułali z pracy na państwowych posadkach Adamowiczowie

 • czarek75

  Oceniono 53 razy 7

  i teraz jest wesola wdowka do wziecia ile tam bylo kont bankowych chyba 36 i dziadki z walizka hajsu. Przeciez gdyby szarak Kowalski w skarbowym takie rzeczy opowiadal zawiezli by go do szpitala psychiatrycznego a majatek zlicytowali w trymiga. A teraz beda ronda i ulice Adamowicza tak jak Jankowskiego. W tym kraju trzeba byc zbokiem albo dobrym chachmetem i masz pomniki i ulice

 • 68jacekw

  Oceniono 47 razy 7

  Ma prawo to posiadać bo jej ojciec wracając z obozu pracy po wojnie przywiózł "walizkę pieniędzy".Tyle tego było ,ze jeszcze w XXI wieku jej darowizny robił,żeby kolejne zakupy nieruchomosci miały pokrycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX