Trzeci raz nie wystawili Beaty Szydło. Kandydowała Lucia Nicholsonova. Wynik? 38:14

Nie Beata Szydło, a Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova została szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim.

O tym, że Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova ma być kandydatką frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na szefową komisji zatrudnienia poinformowała w czwartek rano korespondentka TOK FM Magda Paciorek. 

Posiedzenie komisji zatrudnienia i spraw socjalnych zaczęło się o 10.00. Niedługo później poinformowano o wyborze Lucii Durisz Nicholsonovej. Dostała 38 głosów. 14 osób było przeciw, 3 się wstrzymały. 

- Słowaczka przyznała, że o nominacji swojej frakcji dowiedziała się dopiero dzisiaj rano - podała Magda Paciorek.

Parlament Europejski. Przegrana Beaty Szydło

Wcześniej kandydatką na szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim była Beata Szydło, ale przegrała dwa głosowania. Kandydatura została odrzucona głosami centrolewicy.

Zgodnie z ustaleniami parlamentarnymi komisja zatrudnienia powinna powiem przypaść konserwatystom. Politycy PiS źle znieśli przegraną. Jak reagowali? Widać w poniższym materiale: 

Zobacz wideo

TVN24 podawała, że kandydatura Szydło może być przez konserwatystów wysunięta po raz trzeci. Skutkowałoby to jednak wystawieniem kontrkandydata. "Wspólne stanowisko w tej sprawie przyjęły frakcje socjaldemokratów, liberałów i zielonych - wynikało z informacji korespondenta TVN24. Członkowie wszystkich tych frakcji głosowali już dwukrotnie przeciwko Szydło" - pisał portal tvn24.pl.

Lucia Durisz Nicholsonova - kim jest nowa przewodnicząca komisji zatrudnienia w PE?

Lucia Durisz Nicholsonova - wcześniej dziennikarka telewizyjna - zaangażowała się w politykę i startowała w wyborach z ramienia liberalnej, eurosceptycznej partii Wolność i Solidarność. Zdobyła mandat poselski. Od 2010 pełniła funkcję sekretarza stanu w resorcie pracy, spraw społecznych i rodziny. Jest zapaloną rowerzystką. 

Pierwsze przemówienie Nicholsonova wygłosiła po słowacku, ale zapowiedziała, że następne będą już po angielsku. "Mówi po angielsku bardzo sprawnie - uczyła się języka m.in w Kanadzie" - poinformowała Magda Paciorek z TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (597)
Parlament Europejski. Trzeci raz nie wystawią Beaty Szydło. Nową kandydatką Słowaczka
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 260 razy 248

  Skoro zabrakło jej punktów, niech złoży papiery do Zespołu Szkół Rolniczych w Pierdziszewie tam są jeszcze miejsca. Nie zawsze marzenia się spełniają.

 • arreis65

  Oceniono 173 razy 169

  w tym lewackim PE nie potrafią "demokratycznie" głosować - trzeba było jak w 2017 roku pis głosował w sprawie budżetu - przenieść głosowanie do innej sali, nie powiadomić opozycji, a listę obecności podpisywać po głosowaniu - i pisszmatka beatka by rządziła !!!

 • robson15

  Oceniono 111 razy 109

  Czyżby poszli po rozum do głowy? Mówiąc szczerze wątpię.
  Chyba nawet przeciętny zwolennik PIS-u zrozumiał ze Sołtysowa jest bez szans. Zastanawiające jet tylko to po co była ta całą szopka. Być może po to by przykryć nową hucpę w Sejmie. PIS kombinuje pod siebie z ordynacją wyborczą, coś na kształt tej w Białorusi.
  Pewnie mają nadzieję ze Sołtysowa obejmie stanowisko jakiegoś komisarza. Mam nadzieje ze to płonna nadzieja. Tak kobieta już się całkiem skompromitowała w Europie.

 • valla

  Oceniono 114 razy 108

  zapewne Szydlo ma za wysokie kwalifikacje (tak to skomentują w TVPis ) :D albo synek się za slabo modli...…………..

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 100 razy 98

  Może teraz wrócić do rozrzucania gnoju w oborze i macania różańca z synkiem, którego wychowała na kościelnego pasożyta.

 • kuba161048

  Oceniono 88 razy 88

  Eksport wiochy padł , widać w tej Unii mają olej w głowach.

 • q1000

  Oceniono 86 razy 82

  A podobno była taka proeuropejska ... przed wyborami do PE ... Nikt w to nie wierzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX