Lider PSL pełen optymizmu. Kosiniak Kamysz: będziemy walczyć o wynik na poziomie 8-10 proc.

Lider PSL nie boi się porażki w wyborach. W "Salonie politycznym Trójki" Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że "wierzy głęboko" - po sygnałach płynących od wyborców - że PSL wejdzie do parlamentu.
Zobacz wideo

- Będziemy walczyć o wynik na poziomie 8-10 procent - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił też, że PSL będzie robić wszystko, aby reprezentacja partii i koalicjantów, których zaprasza, była w Sejmie jak najliczniejsza.

PSL: ogromna szansa, by PiS nie miał samodzielnej większości

Szef ludowców powiedział też o tym, dlaczego koncepcja dwóch opozycyjnych bloków jest lepsza niż szeroka koalicja z Platformą Obywatelską i lewicowymi ugrupowaniami. Jeśli udałoby się zbudować dwie koalicje: chadecką i lewicową - zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza - byłaby ogromna szansa na to, by PiS nie miał w przyszłej kadencji samodzielnej większości. - Przy jednej, zjednoczonej opozycji, wygrana Prawa i Sprawiedliwości jest gwarantowana - dodał polityk.

Gość radiowej Trójki powiedział, że PSL nie rozmawia już o wspólnych listach wyborczych z Platformą Obywatelską i jej sojusznikami. Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył jednak, że po wyborach opozycja powinna ze sobą współpracować w parlamencie.

Więcej o: