Z kim przewodniczący KRS spotkali się w Kancelarii Prezydenta. Sędzia Johann: Co to pana obchodzi?

Sędziowie KRS udali się w poniedziałek na tajemniczą wizytę do Kancelarii Prezydenta. Pomimo że taka wizyta może budzić kontrowersje, początkowo nie chciano zdradzić ani z kim, ani po co byli tam sędziowie. "Co to pana obchodzi?" - usłyszał dziennikarz od sędziego Johanna.
Zobacz wideo

W poniedziałek po południu przewodniczący i wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa udali się na spotkanie w Kancelarii Prezydenta. Cel spotkania owiany był jednak tajemnicą. Dziennikarz RMF FM próbował dowiedzieć się, z kim widzieli się sędziowie, ale otrzymał jedynie lekceważącą odpowiedź. 

KRS w Kancelarii Prezydenta. "Co to pana obchodzi?"

Jak podkreślali dziennikarze spotkanie takie może budzić kontrowersje ze względu na to, że Krajowa Rada Sądownictwa to organ powołany, aby strzec zagwarantowanej w konstytucji niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Sprawą niezawisłości KRS zajmuje się od kilku miesięcy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który ma wydać opinię dotyczącą tego, czy Rada jest upolityczniona, co zarzuca jej wielu prawników. 

Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem? To moja wewnętrzna sprawa. Akurat panu nie muszę opowiadać, gdzie bywałem. Nie zamierzam udzielać żadnych informacji

- powiedział dziennikarzowi radia RMF sędzia Wiesław Johann, wiceprzewodniczący KRS i przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy w KRS. Nie chciał odpowiedzieć ani na pytanie dotyczące celu spotkania, ani tego z kim widział się w Kancelarii. 

Dopiero potem na stronie KRS opublikowano oficjalne oświadczenie dotyczące spotkania sędziów KRS w Kancelarii Prezydenta. Okazało się, że przewodniczący widzieli się tam z Haliną Szymańską - szefową kancelarii. "Rozmowa dotyczyła spraw, w których, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymagane jest współdziałanie Kancelarii Prezydenta RP z Krajową Radą Sądownictwa" - podkreślono. KRS jest jednostką, która przedstawia prezydentowi RP wcześniej zaopiniowane przez nią kandydatury sędziów do Sądu Najwyższego. 

Jak czytamy w oświadczeniu, podczas poniedziałkowego spotkania poruszono m.in. niedawno wprowadzoną zmianę dotyczącą zwiększenia etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym, konkurs na sześć stanowisk sędziego SN w Izbie Dyscyplinarnej oraz trzy konkursy na 11 stanowisk sędziego SN w izbach: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i ubezpieczeń społecznych. Wytłumaczono wcześniej, że KRS i Kancelaria Prezydenta wcześniej rozmawiały o tych kwestiach korespondencyjne, ale konieczne było osobiste spotkanie, podczas którego można było "wyjaśnić pojawiające się wątpliwości oraz doprecyzować stanowiska". 

Więcej o:
Komentarze (279)
Z kim przewodniczący KRS spotkali się w Kancelarii Prezydenta. Sędzia Johann: Co to pana obchodzi?
Zaloguj się
 • lkolesio

  Oceniono 177 razy 167

  Na miejscu sędziego Johanna też bym się wstydził będąc sprzedajną szują.

 • bezspokoju

  Oceniono 128 razy 122

  Gdy będą szli do pierdla, wtedy powiem "g...o mnie to obchodzi".

 • pdppdp

  Oceniono 98 razy 94

  Szczególnie żenujące jest zachowanie właśnie Johana. Od niego trzeba czegoś wymagać. Cała reszta są to zwykłe przymuły i ćwierćinteligenci. Johan ma ładną przeszłość, wiedzę, jest bystry i naprawdę nie mam pojęcia, czemu na zakończenie swojej kariery zdecydował się sqrwić.

 • tcas

  Oceniono 84 razy 82

  Sędzia Johann może i wybitny i zasłużony prawnik, ale z kulturą i znajomością prawa dziennikarskiego typowy PiS'uar do lania.

 • j21p

  Oceniono 79 razy 75

  dyktatura ciemniaków znalazła sobie pożytecznych idiotów bez kręgosłupa nawet w kręgach sędziowskich, koniec tych systemowych bękartów jest już bliski .

  maskotki partyjne w TK i KRS kiedyś odpowiedzą za kolaborację

  wszyscy na wybory!

 • j21p

  Oceniono 64 razy 60

  grupa kolesi probuje znalesc sposob aby zabetowowac koryto

  zadni sedziowie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX