Patryk Jaki pyta von der Leyen o zakończenie "żenujących politycznych działań wobec Polski"

- Szanowna pani minister, (...) czy zamierza pani zakończyć te żenujące polityczne działania wobec Polski z art. 7 - zapytał Patryk Jaki Ursulę von der Leyen podczas dyskusji nad jej wyborem na przewodniczącą Komisji Europejskiej.
Zobacz wideo

Ursula von der Leyen, którą PiS niedawno poparło jako kandydatkę na szefową Komisji Europejskiej, zapowiedziała we wtorek podczas debaty w Parlamencie Europejskim, że nie dopuści do kompromisów, jeśli chodzi o poszanowanie zasad praworządności. - Europejczycy bardzo mocno walczyli o wolność i niepodległość. Zasada praworządności to najlepsze narzędzie, aby bronić tych praw i chronić najsłabszych w naszej Unii - powiedziała. 

Jaki pyta von der Leyen o stosowanie wobec Polski art. 7

Wypowiedzią tą Ursula von der Leyen najwyraźniej sprowokowała Patryka Jakiego, europosła PiS, do poruszenia kwestii działań UE wobec Polski z artykułu 7, zgodnie z którym Polska może być ukarana za naruszenie unijnych wartości, a dokładnie zasady praworządności. Jaki nazwał tę procedurę "upokarzającą".

- Ktoś zadecydował, że jest to legalne, gdy np. sędziowie akceptują okradanie ludzi z ich majątków. A z drugiej strony to jest jednak jednak nielegalne, kiedy zwracamy ludziom wpływ na system wymiaru sprawiedliwości - stwierdził i poprosił, aby europosłowie wskazali jedno rozwiązanie, które zostało wprowadzone przez PiS, a które nie jest stosowane przez inne państwo członkowskie. - Zawsze pada ta sama odpowiedź. Jest to cisza, po prostu milczenie - mówił Patryk Jaki.

- Szanowna pani minister, właśnie dlatego zapytuję, czy zamierza pani zakończyć te żenujące polityczne działania wobec Polski z art. 7? - zakończył swoją wypowiedź europoseł PiS.

Więcej o:
Komentarze (243)
Jaki pyta von der Leyen o zakończenie "żenujących politycznych działań wobec Polski"
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 92 razy 84

  Mister Hatakumba pokazuje panu Kaczyńskiemu Jarosławowi, Prezesu i Bratu, że się stara do siódmych potów.
  Tak dalej trzymajcie, Towarzyszu Ustawa IPN! My was widzimy i wam jak najbardziej udzielamy poparcie w waszym zbożnym wysiłku, abyście się kompromitowali jeszcze bardziej.

 • bankier.1

  Oceniono 90 razy 76

  Miałem tylko minutę i znów walnąłem jak łysy grzywką o parapet.

 • drzewo2015

  Oceniono 69 razy 61

  to smutne, że ludzie tej konduity zostali "reprezentacją" Polaków...

 • def11

  Oceniono 58 razy 52

  W odpowiedzi :

  Frans Timmermans będzie moim I zastępcą :)

  Ursula von der Leyen

 • sandowal

  Oceniono 54 razy 50

  "Błysnął" dres do kobitki z klasą... Poziom jak u dresa.

 • chi-neng

  Oceniono 58 razy 50

  "żenujących politycznych działaniach wobec Polski"
  -----
  Cala ta klika pisowska, ktora wyslali do EU, projektuje tam swoje banialuki, z przekonaniem ze maja do czynienia z wlasnym, ciemnym elektorem, ktoremu te 'smakolyki projekcji' serwuja notorycznie, wg przykazan ich boskiego Jara, jako pranie ich mozgow.

 • krunghtep01

  Oceniono 54 razy 48

  Dresiarz poucza arystokratke!! Hi hi hi !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX