Kaczyński: Beata Szydło zapłaciła za to, że uznaje chrześcijańskie wartości. Merkel dzwoniła z przeprosinami

Jarosław Kaczyński skomentował kolejną przegraną Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Pomimo świetnego wyniku w kraju, była premier nie odnosi sukcesów w Brukseli. Zdaniem lidera PiS premier Szydło nie została wybrana, bo "jest przedstawicielką katolickiego kraju". Dodał też, że tuż po przegranej Szydło Angela Merkel dzwoniła z przeprosinami.
Zobacz wideo

W poniedziałek podjęto kolejną próbę wybrania szefa Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. Europosłowie PiS po raz drugi zaproponowali na to stanowisko Beatę Szydło. Była premier Polski ponownie przegrała jednak w głosowaniu. Poparcie dla europoseł Szydło było jeszcze mniejsze niż za pierwszym razem. Zagłosowało na nią tylko 19 posłów, przeciwnych było 39, dwóch się wstrzymało. 

Jarosław Kaczyński o kolejnej przegranej Beaty Szydło w PE

Już po pierwszym głosowaniu politycy PiS mówili, że inni europosłowie mszczą się na politykach z Polski. Beata Mazurek, była rzeczniczka partii i nowa europoseł mówiła, że brak stanowiska dla Szydło to była "wyjątkowo głupia, podszyta polityczną ideologią zemsta", a Michał Dworczyk dodał, że to "wojna ideologiczna". Po poniedziałkowej porażce byłej premier głos zabrał sam lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Odrzucenie kandydatury Beaty Szydło na szefową unijnej komisji ds. zatrudnienia to złamanie zawartych porozumień. Była premier zapłaciła za to, że jest przedstawicielką katolickiego kraju i uznaje chrześcijańskie wartości

- powiedział prezes Kaczyński w rozmowie z PAP. Dodał także, że premier Mateusz Morawiecki przekazał mu informację o tym, że tuż po ogłoszeniu wyników głosowania, do kancelarii premiera zadzwoniła kanclerz Angela Merkel "z przeprosinami po tym, co się stało". Przypominamy, że w poniedziałek Jarosław Kaczyński spotkał się z, jak sam mówił, "wysłannikami" w związku z "małym kryzysem w Unii Europejskiej". Nieoficjalnie mówiło się, że "wysłannicy" to przedstawiciele niemieckiego CDU, z którymi lider PiS miał rozmawiać o obsadzaniu stanowisk na najważniejszych stanowiskach w Parlamencie Europejskim. 

Przewodniczący i wiceprzewodniczący 22 komisji działających w ramach Parlamentu Europejskiego są wybierani na zasadzie dżentelmeńskiej umowy pomiędzy poszczególnymi frakcjami. Zanim ktoś obejmie jednak stanowisko, musi odbyć się głosowanie. Przeciwko kandydaturze byłej premier Beaty Szydło na szefową komisji zatrudnienia głosowali przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów oraz Zieloni. Liberałowie i socjaliści zapowiadali, że nie poprą kandydatów PiS oraz orbanowskiego Fideszu, powołując się na to, że wobec Polski i Węgier toczą się postępowania w ramach procedury art. 7 Traktatu o UE za naruszanie zasady państwa prawa. Czytaj więcej >>>

Więcej o:
Komentarze (775)
Kaczyński: Beata Szydło zapłaciła za to, że uznaje chrześcijańskie wartości. Merkel dzwoniła z przeprosinami
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 182 razy 166

  Żeby chociaż te wartości wyznawane przez pisobolszewików były chrześcijańskie.
  To banda hipokrytów a nie katolików , którzy religijną ideologię wykorzystują jako bat na przeciwników politycznych. Z chrześcijaństwem nie ma to nic wspólnego. I udowadniacie to na każdym kroku.

 • asperamanka

  Oceniono 163 razy 157

  Jeśli chodzi o wartości chrześcijańskie, to jakoś nie przypominam sobie, żeby Ewangelie nauczały o pobieraniu premii za nic, bo się należały, dopuszczaniu do niszczenia dowodów wypadku samochodowego w którym się brało udział, żeby można było za niego ścigać niewinnego człowieka, albo o poświadczaniu nieprawdy w sprawie własnych wysokich kwalifikacji w sprawach społecznych z racji pobierania pensji wicepremiera w tym obszarze, żeby dostać stołek w Brukseli.

  Ale co ja się tam znam ;-)

 • pan_glosny

  Oceniono 159 razy 151

  Taaaak, dzwoniła Merkel. Złożyć Hołd Pruski ! ;-)
  Ha ha ha ;-)

 • stachud

  Oceniono 130 razy 118

  Brocha płaci bo jest zwykłym głąbem. Może być co najwyżej sołtysem na wsi.

 • polakadam

  Oceniono 111 razy 101

  Panie prezesie, polskie katolstwo ma mało wspólnego z chrześcijaństwem.
  A postępowanie pisowców jest dobrym przykładem jak chrześcijanin nie powinien postępować.

 • def11

  Oceniono 97 razy 95

  "Szydło zapłaciła za to, że uznaje chrześcijańskie wartości"

  Skoro wg prezesa homofobia, nacjonalizm, brak dla poszanowania dla prawa, kłamstwo, złodziejstwo ( lewe pensje ), pogarda dla inaczej myślących współobywateli to "chrześcijańskie wartości", to ciekawe co na to papież Franciszek ?

 • biesczad1

  Oceniono 73 razy 69

  Od kiedy dzielenie ludzi i plucie na inaczej myślących, to chrześcijańskie wartości?!?!?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX