Komentarze (126)
Wyniki rekrutacji. Minister Dariusz Piontkowski: W wielu szkołach są jeszcze wolne miejsca
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mamagda3

  Oceniono 7 razy 7

  "Jeśli do jednej szkoły zgłasza się zbyt duża liczba chętnych, wtedy oczywiste jest, że spośród, dajmy na to, 70 uczniów, którzy zgłosili się do dwóch klas, w których jest 50 miejsc, 20 pozostaje poza systemem. " 25 osób w klasie? Byłoby wspaniale, tylko jakoś w to nie wierzę.

 • lidka1313

  Oceniono 7 razy 7

  przyczyny dla której car na kremlu rozkazał swojej agenturze w Polsce zniszczyć dobrze działający system edukacji są oczywiste!

 • starveling

  Oceniono 6 razy 6

  "Szanownych odprowadzających informujemy, że taras widokowy w Porcie Lotniczym Warszawa Okęcie jest zamknięty. Najbliższy czynny taras widokowy w Porcie Lotniczym Wrocław. Za niedogodności przepraszamy."

  Tak mniej więcej wygląda logika Adamsa z MEN. Tylko "przepraszamy" brakuje.

 • a488151

  Oceniono 10 razy 6

  Jedno dziecko bez miejsca w wymarzonej szkole to tragedia, tysiąc dzieci bez miejsca to już statystyka.

 • sigizm

  Oceniono 5 razy 5

  we Wrocławiu brakuje miejsc, a w Lublinie są jeszcze wolne miejsca, zawsze można się przeprowadzić, heh

 • wolak007

  Oceniono 7 razy 5

  Całe wakacje sp....ne!...

 • wujekdolf

  Oceniono 6 razy 4

  dla dzieciaka który chce zdawać maturę to że jest miejsce w zawodówce albo w innym mieście jest super wiadomością :) za moment będzie odpływ poparcia dla pisiorów :)

 • s_grabowska

  Oceniono 6 razy 4

  Jest jeszcze kwestia której nikt nie porusza. Uczniowie zakwalifikowani do technikum muszą zrobić badania profilaktyczne i złożyć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy z kompletem dokumentów, w ramach potwierdzenia woli przyjęcia. O dzwoniłam wszystkie placówki z którymi Kuratorium Oświaty podpisało umowy - miejsc na badania brak. Komercyjnie też.

 • michur51

  Oceniono 3 razy 3

  tak w pcimiu dplnym są miejsca , czy matouszek kłamczuszek i inne pissbolszewiki poślą tam swoje dzieci. co za arogancja a naukowo nazywa się to syndrom pychy.

 • mirarob

  Oceniono 3 razy 3

  młodzież i rodzice dziękują za potworny stres i udane wakacje tej pani i temu panu

 • ariadna.k

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro dzieci spoza Warszawy moga chodzic do szkoly w Warszawie to dlaczego ich edukacja ma byc finansowana przez Warszawe a nie przez budzet panstwa?

 • lkolesio

  Oceniono 3 razy 3

  U Antychrysta Rydzyka ?

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy 3

  dla dzieciaka który chce zdawać maturę to że jest miejsce w zawodówce albo w innym mieście jest super wiadomością :) za moment będzie odpływ poparcia dla pisiorów :)))

 • miau.weglowy

  Oceniono 3 razy 3

  i politycy i co niektorzy komentujacy zdaja sie nie pamietac, ze wszystkie licea nie maja tego samego poziomu. w pewnym miescie reforma wprowadzajaca gimnazja utworzyla liceum z zespolu szkol zawodowych, do ktorego szli potem uczniowie z ocenami 2 i 3. chyba widac roznice pomiedzy tym 'liceum' a innym, gdzie trzeba bylo miec srednia min 5, aby sie dostac? tak wiec nie, to nie jest wszystko jedno, do jakiego liceum nastolatek sie dostanie.

 • koral777

  Oceniono 5 razy 3

  Ale my i prasa przekazywalismy panu ministrowi. Teraz się ocknął?

 • vitmik

  Oceniono 4 razy 2

  Syn znajomych dostał się dzisiaj do najbardziej renomomowanej szkoły średniej technicznej w Polsce, skończył prywatne gimnazjum, jego matka tam uczy oczywiście miał czerwony pasek, no i byliśmy tydzień temu na wakacjach. Zadałem kilka pytań z wiedzy ogólnej, literatura, historia, biologia, geografia, angielski. Średnia miesiąc temu miał 5,6, krzyżakow mylił z Quo vadis, o lalce i faraonie nie mial pojecia, o dzumie i mistrzu i malgorzacie nigdy nie słyszał , a hitem bylo pomylenie Londynu z Paryżem i skład wielkiej Brytanii: Irlandia północna i , uwaga, hit, Irlandia poludniowa, dramat....aha i sądzę że większość tych orłów w przyszłym roku nie skończy pierwszej klasy porządnego liceum

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 20 razy 2

  No cóż... Byli lepsi, którzy się dostali do "Staszica".
  Ci, którzy myśleli, złożyli podania do więcej niż jednej szkoły i do kolejnej się dostali.
  A ci, którzy nie myśleli... to chyba dobrze, że się nie dostali do lepszej szkoły.

 • koliber

  Oceniono 1 raz 1

  TROGLODYTA z rodziny ADAMSOW....KTO GO w ogole WYBRAL ????

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  Chciałeś byś lekarzem, będziesz tragarzem,
  Chciałeś być księdzem małych chłopaczków
  Będziesz "murarzem-pedofilem".
  Chciałeś być wikarym
  Będziesz zamiatał stajnie chabetom i karym,
  Oj "bociek, bociek" co ty klekoczesz

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Piontkowski, panie „Boćku”, pana tłumaczenie jest mocno infantylne i pozbawione logicznego myślenia. Wyobraża sobie „Bociek” taką oto sytuacje: do Kaczńskiego zwraca się dobry działacz PiS-owy z pretensją, że prezes nie ujął go na listach wyborczych PiS-u a prezes mu odpowiada: „SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA na listach Kukiz15, PSL, SLD, KO, Rasem, Wiosna. To samo a jednak nie to samo, Tylko w przypadku MEN Zalewska i Piontek, to to samo. Są wolne miejsca w "Pendolino", ale tylko w bagażowym.

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  Ministrze ps. "BOCIEK" a moze u mnicha Rydzyka? Nie ilość a jakość nastepco Zalewskiej. Wg "Boćka", dobry PiS-owiec, to mało wykształcony, ale dobrze wprawiony w "klęczeniu, pielgrzymkach" a także wg wzorów "niedobrej zmiany", wyprany z prawdziwego patriotyzmu, z prawdziwej wiedzy o historii Polski, pozbawiony miłości bliźniego, tolerancji, kultury i inteligencji.

 • wj_2000

  Oceniono 5 razy 1

  Pan dyrektor ma rację.
  Mój wnuczek mieszka Podkowie. Jego preferowany wybór to liceum Żeromskiego, na drugim miejscu prywatne malenkie liceum w Podkowie Lesnej.
  Tam jest tylko 17 miejsc, więc dostac się nie bylo latwo, nie było to pewne. Dostac się do Zeromskiego z jego wynikami też bylo wątpliwe.
  Dlatego w Warszawi podal jeszcze 40 innych klas, róznego stopnia popularnosci.
  Do Żeromskiego się nie dostal, ale do lokalnego gimnazjum znalazł się na 15 miejscu.
  W Warszawie przydzielili go do Liceum Jacka Kuronia, w którym by się uczyl, gdyby " nie wypalila" Podkowa. Bylo blisko.
  Widac, ze przy takiej strategii nie mógł zostac na lodzie!
  Oczywiscie zwalnia miejsce w owym Kuroniu.

 • Kasia M

  0

  Frankenstein ma coraz "lepsze"pomysły.Mózg mu wycieli ;to jedziena żyłkach....

 • bi1234

  0

  Minister poleca technikum rolnicze w woj lubelskim. Od Warszawy tylko 150 km, a wolne miejsca są.

 • jtby

  0

  Rozbudzone nadzieje, brak rzetelnej informacji, ogólnie bajzlowata koncepcja wprowadzana w pośpiechu.
  Jeżeli tow. ministerka Zalewska chciała się jakoś zapisać w historii, to zapisała się niewątpliwie jako wysoce negatywny przykład niekompetencji, deyletanctwa i bucowatości.
  Po wuj zaledwie po kilkunastu latach było ruszać coś, do czego ludzie przyzwyczaili się i jakoś sprawdzało się.

 • kolej_na_kolej1

  Oceniono 2 razy 0

  Usłyszane wczoraj pretensje, ,że dzieci nie dostały się choć miały świadectwa z czerwonym paskiem , są nie na miejscu. To właśnie egzamin miał poddawać realnej ocenie umiejętności ucznia a nie wyżebrane( podkupione) oceny na świadectwach. Czasami mam wrażenie , że komentujący również powinni stanąć do rekrutacji do szkoły średniej.

 • uenostation54

  Oceniono 4 razy 0

  no i wszystko jasne: "duża liczba osób, która nie dostała się do warszawskich liceów, wynika z faktu, że wielu kandydujących uczniów pochodzi spoza stolicy. Takie osoby często rejestrują się nie tylko w Warszawie, ale również w szkole znajdującej się w miejscu ich zamieszkania". zobaczycie, we wrześniu WSZYSCY pójdą do szkoły, a wam będzie łyso.

 • bigark

  Oceniono 3 razy -1

  Uczniowie, którzy sie nie dostali do liceum, powinni skarżyć swoich nauczycieli za miesięczną przerwę w nauce, spowodowaną strajkami - aby odrobić te zaległości, skrócono rok szkolny !?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 5 razy -3

  To, którego Czerskiego był ten inteligentny inaczej dzieciak, co się zgłosił do kilkudziesięciu szkół jednocześnie?

 • losiu4

  Oceniono 6 razy -4

  "Odnosząc się do sytuacji w Warszawie mazowiecki wicekurator oświaty Krzysztof Wiśniewski przyznał, że w renomowanych liceach rzeczywiście zabrakło już miejsc"
  wcale mnie to nie dziwi. Zawsze do tej pory tak było, że do porządnej szkoły startowało więcej kandydatów niż było miejsc. Czasem nawet kilkukrotnie. Nie tylko w Wawie

  Pozdrawiam

  Losiu

 • enedue3

  Oceniono 18 razy -4

  Tylko EGZAMINY wstępne rozwiążą tą patologię do szkół średnich, wyższych! Tak jak to było za moich czasów. Nikt nie aplikował do 485 szkół, to jest patologia najwyższego kalibru. Na uczelnię wyższą techniczną dostają się ludzie, którzy nie znają matematyki, fizyki.

  Dobrze , że zlikwidowano patologię gimnazjalną! Tylko powrót do systemu edukacji sprzed 1984 roku ( po 1984 egzaminy z matematyki na maturze były nieobowiązkowe) można czegoś nauczyć co będzie zdrowe i potrzebne dla społeczeństwa.

  Wreszcie może doczekamy się fachowców z wykształceniem zawodowym po powrocie techników i zawodówek branżowych?

 • antygronkowiec

  Oceniono 16 razy -6

  Nigdy nie było tak, że wszyscy się do liceów dostawali, i koniec kropka. Jak ktoś nie przykładał się do nauki to niech nie liczy na progi liceum...

 • 1group

  Oceniono 9 razy -7

  Wszyscy dostaną się do szkół i granie opozycji uczniami skończy się jak sen złoty.:)) Broniarz musi zorganizować strajk?

 • pacior4

  Oceniono 14 razy -8

  gratuluję komentarzy -w widać ze reforma likiwdująca gimnazjum jest konieczna, bo czytanei ze zrozumieniem kuleje. jako przykład podała licea w Białymstoku, co tłuszcza zrozumiała? że wszyscy mają jechac do Białegostoku.
  I nie, nie jestem wyborcą PIS-u; i tak, moje dziecko akurat się dostało tam gdzie chciało w pierwszym wyborze

 • jorg_1980

  Oceniono 22 razy -8

  Są też jeszcze zawodówki i technika. Dziś elektryk czy hydraulik zarabia więcej niż lekarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX