"To wojna ideologiczna". Dworczyk podaje kolejną przyczynę porażki Szydło

- Jest duża grupa posłów w obecnym Parlamencie Europejskim alergicznie reagująca na polityków, których programy są zbudowane w oparciu o fundament wartości chrześcijańskich - stwierdził w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i minister-członek Rady Ministrów Michał Dworczyk. Skomentował w ten sposób kolejne przegrane przez Beatę Szydło głosowanie na przewodniczącą komisji w Parlamencie Europejskim.
Zobacz wideo

Była premier, a obecnie europarlamentarzystka Beata Szydło w poniedziałek ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. W drugim tajnym głosowaniu nie zyskała wymaganego poparcia - przeciw było 34 europosłów, za - 19, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Po raz pierwszy głosowanie nad kandydaturą Beaty Szydło odbyło się w ubiegłym tygodniu w Brukseli. Wtedy przeciwko było 27 deputowanych, 21 - za, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Obrady komisji znów zostały przerwane, by grupy polityczne mogły ponownie wskazać kandydata.

Michał Dworczyk o alergii na chrześcijańskich polityków

- Doszło do złamania umów i ustaleń, które wcześniej były uczynione i w ramach pewnej wojny ideologicznej pani Szydło nie została wybrana na to stanowisko - skomentował we wtorek w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i minister-członek Rady Ministrów Michał Dworczyk.

- Jest duża grupa posłów w obecnym Parlamencie Europejskim, która alergicznie reaguje na polityków, których programy są zbudowane w oparciu o fundament wartości chrześcijańskich. Pani Szydło do takich polityków się zalicza. Ci lewicowi, bądź lewaccy politycy, europarlamentarzyści, pomimo ustaleń z szefami ich partii, szefami ich rządów, nie chcą oddać swojego głosu na polityka, który reprezentuje właśnie taki konserwatywny, chrześcijański nurt

- dodał szef KPRM.

Wcześniej politycy Zjednoczonej Prawicy mówili, że powodem porażki Beaty Szydło była niechęć Polski wobec kandydatury Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej, a także bardzo dobry wynik wyborczy byłej premier.

- Żadne z tych uzasadnień nie wyklucza innego. To, że rzeczywiście Polska była liderem wśród krajów, które nie dopuściły do wyboru pana Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej, ma swoje konsekwencje dlatego, że właśnie socjaldemokraci, socjaliści, lewicowcy i liberałowie dzisiaj odreagowują. To jest pewna wojna o wartości - powiedział w TVN24 Michał Dworczyk.

Więcej o:
Komentarze (305)
"To wojna ideologiczna". Dworczyk podaje kolejną przyczynę porażki Szydło
Zaloguj się
 • piscim0rdelizal

  Oceniono 97 razy 89

  Bredzenie bezczelnego ignoranta. Nie została wybrana bo jest symbolem łamania praworządności i konstytucji w Polsce.

 • miszogun

  Oceniono 73 razy 67

  Jest jeden podstawowy powód dlaczego Szydło nie przeszła - bo jest głupia i widać to gołym okiem. To może pasować Jarkowi, ale w Europie już nie przejdzie.

 • stachkaz47

  Oceniono 62 razy 54

  Ten DWORCZYK to jednak IDIOTA.
  Ma pretensje do ludzi ,że nie chcą głosować na zacofanego skrzeczącego, katolskiego garkotłuka.Zajmij ty się chłopie już tymi niewybuchami.

 • asyaba

  Oceniono 58 razy 52

  panie pośle, to co stało się z kandydaturą Szydło to prawdziwa demokracja. Niestety dla was nie możecie przekupić wybierających na to stanowisko ofertą 500+, 300+ tam to nie działa. Na tym polega demokracja ,że wyborców się nie kupuje. Mam nadzieję, że przekupieni wyborcy pisu to zrozumieją.

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 41

  "To wojna ideologiczna".
  -----
  Co za WYGÓROWANE POWODY w kontekście z prymitywizmem, ciemnotą, ograniczeniem umysłowym, brakiem wiedzy i kompetencji PODMIOTU, KTÓRY 'PCHA SIĘ' NA SIŁĘ DO EU NOTORYCZNIE CHOWAJĄC I PONIEWIERAJĄC FLAGĘ EU I BLUZGAJĄC POD ADRESEM JEJ CZŁONKÓW.

 • polak.podatnik

  Oceniono 42 razy 36

  Wartości Szydło: kraść premie, kraść unijna kasę, zwalać winę na innych (Sebastian z Cinquecento), kłamać o Polsce w ruinie

 • kris0104

  Oceniono 40 razy 34

  Powiem wprost -ty bucu nie mieszaj wartosci chrzescijanskich do zwyklej niekompetencji i pogardy dla innych wartosci

 • jurand48

  Oceniono 40 razy 32

  Premierem w Polsce może zostać MARIONETKA ale na stanowisko w UNI potrzeba kwalifikacji i charakteru !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX